grsail.com

Powiększanie piersi Przyczyny chłoniakiem

Powiększanie piersi Przyczyny chłoniakiem
Kobiety, które decydują się powiększyć ich rozmiar miseczki z pomocą silikonowych implantów narażają się na ryzyko zachorowania na rzadką postać nowotworu złośliwego chłoniaka - tkanki. Chłoniak T-komórkowy może wystąpić po powiększania piersi w większości przypadków. To chłoniak charakteryzuje się szybkim wzrostem guza i skomplikowany proces leczenia. Z reguły, tego rodzaju chłoniaka rzadko formy i tworzy trzy lub mniej procent całkowitej zdarzeń przerzutów.

Autorzy badań na ten temat, naukowcy z Cancer Institute w Amsterdamie, zebrane krajową bazę danych, która zawiera wszystkie historie chorób osób z każdego rodzaju raka piersi zdiagnozowano w latach 1990 i 2006 wykazały, że obecność Onkologów z implantami piersi zwiększa ryzyko rozwój chłoniaka T-komórkowego o 18 razy. Lekarze uważają, że implanty silikonowe toksycznie uszkodzenia komórek, jak również wpływa na układ odpornościowy. Przewlekłe choroby autoimmunologiczne z kolei osłabia system obronny organizmu, stąd ten sposób przyczyniają się do rozwoju poważnych stanów chorobowych, a.

Powiększanie piersi, które wykorzystuje silikon jako implantu, spowodowało długiej dyskusji w dziedzinie medycyny dziesięć lat temu. Implanty zostały usunięte z rynku w 1992 roku jako naukowcy podejrzewali, że mogą one być przyczyną rozwoju raka lub kilka innych chorób autoimmunologicznych. Jednak, US Food and Drug Administration anulował zakaz komercyjnego wykorzystania implantów, które trwały przez 14 lat. Administracja dozwolone dwie firmy do korzystania z implantów w chirurgii prowadzonych od kobiet, które są starsze niż 22.