grsail.com

Porady Songs: pisarz

Getting Better Every Day

Napisz jak najwięcej, jak można tak często, jak to tylko możliwe, i wypróbować różne tematy, systemy rymowane, tła i techniki. Potrzeba czasu, aby doskonalić swój styl. Bądź dumny, co piszesz, ale przyznają, że już to robisz, tym lepiej będzie można dostać. Nigdy nie wyrzucać starych kawałków, choć. Możesz być w stanie ponownie je, gdy są bardziej doświadczeni i albo przerobić je lub ponownego wykorzystania części z nich, jak na tle lub części tekstu.

Wyjaśniając utworu

Zawsze dobrze jest mieć konkretny myśli lub powód pamiętać pisząc piosenkę. Czy trzeba powiedzieć to myśli lub powód do świata? Wcale nie. Czasami lepiej niech każda osoba z publiczności dotyczą piosenki w jego własnej drodze. W ten sposób staje się piosenka osobiste. Na przykład, może napisałem piosenkę o tym, jak bardzo kochasz jeść czekolady, a inni ludzie mogą zinterpretować słowa jako odnoszące się do płci. Dlaczego zrujnować ich marzenia?

Przedmioty

Podobnie jak w innych rodzajach piśmie, rap o co wiesz o. Jeśli nigdy nie mieszkał w kapturze, nie rapować o tym tylko dlatego, że myślisz, że to sprawi, że brzmi fajnie. Będzie można puścić brzmiące fałszywe, a publiczność będzie wiedział. Jeśli dzień jest na rynku akcji, rap o tym. Jeśli jesteś osobą, rodzina i miłość małżonka i dzieci, rap o tym. Gdy mówimy o sprawach, które mają wpływ na swoje życie, będzie łatwiej być kreatywny i spontaniczny.

Rymowy

Mimo, że słowa mogą się rymować, nie ma powodu, że muszą. Jeśli zdecydujesz się rymować Twoje teksty, spójne i rym wszystkie linie (nie mieszać i łączyć rymowane i nie rymowane wiersze). Jednak, gdy rymuje, być nie tylko umieścić słowa w zdaniu, bo wierszyk; myśleć o rzeczywistej rozumieniu próbujesz przejść. Tylko dlatego, że słowa brzmią schludne razem, nie oznacza, że ​​zwrócą się one dobre teksty. Ponadto, aby uniknąć nudne i przewidywalne, być ostrożny zatrudniających ponad wykorzystywane rymy, takie jak "miłość / powyżej" lub "serce / od siebie."

Refren: Długość

Słowa do refrenu może być tak skomplikowane i długotrwałe lub krótkie i powtarzalne, jak chcesz. Krótkie, proste Refren jest łatwiejsze dla publiczność do zapamiętania (na przykład The Beatles "" Nie można kupić Me Love "). Jest bardziej prawdopodobne, że będą one chcą śpiewać piosenki, jeśli można je łatwo zapamiętać refren, nawet po jednym lub dwóch rozprawach. Alternatywnie, można powtórzyć części chóru, aby pomóc w podjęciu chwytliwa piosenka (na przykład, patrz tekst do Ricky Martina "Livin 'La Vida Loca"). Na przykład dłuższy i bardziej skomplikowany, że nadal stoi chór i na własną rękę, patrz tekst do piosenki Santana "Smooth".