grsail.com

Porady Fotografia żywności

Porady Fotografia żywności


Większość osób potrzebuje kilka wskazówek fotografii żywności, ponieważ fotografując jedzenie tak wygląda prawdziwe i apetycznie nie jest łatwe. Sprawdź podświetlane obrazy potraw w lokalnym wynos restauracji, aby zrozumieć, dlaczego. Jeśli jedzenie rzeczywiście wyglądało, że wszystkie zielone i niebieskie, a jak to było robione w 1960 roku, nikt nie będzie chciał go jeść. Część problemu pochodzi od oświetlenia fluorescencyjnego za zdjęcia nieprzyjemne jedzenie, ale często jest to wina fotografa.

Trzy sposoby, aby lepiej spożywcze Zdjęcia

Jeśli chcesz tylko kilka podstawowych zrzuty żywności, nie martw się o oświetlenie lub kompozycji. Wynoś się z Aparat kompaktowy, kliknąć kilka zdjęć i gotowe. Jednak dla apetyczny, zdjęcia żywności profesjonalnym poziomie, trzeba lepszy sprzęt.

Lepsze Obrazy pochodzą z lepszych kamer

Robienie zdjęć z jedzeniem, czy z cyfrowego aparatu fotograficznego lub filmowego, wymaga trochę finezji i dobry sprzęt. To jest cały styl fotografii. Jedna lustrzanka, czy w średnim formacie lub 35mm stylu, jest konieczne, aby uzyskać dobre zdjęcia żywności. Obiektyw, który umożliwia dużo światła w, jak również z bliska - obiektyw makro o nazwie - pozwoli uzyskać dobre zdjęcia. Korzystanie z lampy błyskowej w aparacie jest zły pomysł, ponieważ będzie to rzucić ostre, wyraźne cienie, które sprawiają, że jedzenie wygląda smaczne.

Jeśli zdjęcia są przeznaczone do menu, katalogu lub innego błyszczącego publikacji, to jest dobry pomysł, aby spróbować niektóre sztuczki profesjonaliści używają. Na przykład podczas fotografowania o Dziękczynienia Turcji obiad, ptak jest tylko częściowo ugotowane, a następnie pro używa blowtorch na powierzchni dać to, że złoty kolor, wygląd przepyszne.

Inne porady z zalet żywności stock obejmują zastosowanie lakieru do włosów lub lekki połysk farby w sprayu na jedzenie, aby wyglądać świeżo i apetycznie. To daje lepsze zdjęcia, ale niejadalne jedzenie.

Zachowaj ostrość na Żywność

Aby sfotografować jadalne jedzenie, są pewne względy praktyczne. Tylko jedzenie powinno być w centrum uwagi, a nie jakieś osoby lub rozpraszające tło.

Na naturalny wygląd, należy użyć dostępnego światła zamiast lampy błyskowej. Obiektyw, który ma szeroki otwór, takie jak f / 1,8 lub f / 1,4 lub nawet f / 1.2 pozwoli aparat ma więcej światła do skupienia się na złapanie dobrego wizerunku. Otwory te zwykle pojawiają się tylko na "normalne" lub obiektywów 50mm.

Obiektywy makro pozwalają fotografowi naprawdę blisko do żywności dla obrazów. Soczewki te koncentrują się w dół do wewnątrz cala lub dwa. Pomaga to również dlatego, że wypycha wszystko inne nieostry, która zaciera tła, pozwalając widzom zdjęcie widzą jedzenie wyraźnie.

Ustawienie czułości ISO na aparat cyfrowy z dużą liczbą takich jak 1600 i 3200 również będzie zebrać dużo więcej światła na obrazie. To może produkować równowartość ziarna filmowego w postaci JPEG "szumu", dlatego też ważne jest, aby ustawić aparat cyfrowy do ustawienia RAW. Wszystkie obrazy cyfrowe przeznaczone do czegoś większego niż 4-o-6-calowy druku powinien być nakręcony w formacie RAW, ponieważ daje dużo większą swobodę dla zmian obrazu w oprogramowaniu do edycji zdjęć.

Jeśli kamera filmowa będzie wykorzystywany do projektu fotograficznego żywności, uzyskać najwyższe czułości filmu ISO dostępne. Niektóre firmy nadal zarabiać 3200 filmu ISO, chociaż tylko w czerni i bieli. Czarno-białe fotografie żywności może nadać obrazom arty wygląd, więc nie dyskontuje się.

Set Up Shot lub Poruszanie

Fotografowanie żywności ma dwa warianty dla artysty. Fotograf może przenieść i mieć różne kąty i zrobić kilka rodzajów kompozycji, albo fotograf może umieścić aparat na statywie i dostać jedną kompozycję. Obie mają ważność.

W ruchu, fotografujący może zobaczyć kąty i kompozycje na początku nie zauważyłem. Korzystanie ze statywu może pojawić statyczna, ale zapewni ostrzejsze obrazy z jedzeniem, bo zdjęcia w naturalnym świetle, może być ciemny do kamery, co zmusza go do fotografowania przy niższych prędkościach migawki. Może się to przełożyć na rozmazania, czy fotograf przesuwa rękę nawet nieco. Te żywności stock wskazówki mogą pomóc nadać inny wygląd zdjęć.

Innym czynnikiem jest rodzaj światła dostępne dla zdjęcia żywności. Zwykłe żarówki wytwarzają pomarańczowy kolor na folii lub nośnika cyfrowego bez białego światła z lampy błyskowej. Światło jarzeniowe wychodzi zielonkawo-żółte, a czasami na niebiesko. Żaden z tych kolorów sprawi, apetyczny wygląd żywności na zdjęciach.

Można to naprawić poprzez zmianę ustawień w aparacie cyfrowym, dodanie filtru do obiektywu kamery filmowej, lub prościej poprzez dostosowanie kolorów w post-produkcji oprogramowania do edycji zdjęć.

Kontrola nad elementami Fotograficznych jest kluczem

Co to wszystko sprowadza się do tego, czy fotograf ma pełną kontrolę przesuwając jedzenie w otoczeniu studio fotograficznym czy żywność musi być sfotografowany w domu, restauracji lub kuchni. Powodem wysokiej klasy czekoladki wyglądają tak dobrze w katalogu jest to, że fotograf miał kontrolę. Większość porad z pro będą obejmować coraz kontrolę nad obrazami.