grsail.com

Porady dla znalezienia najlepszego Pinot Noir

Porady dla znalezienia najlepszego Pinot Noir

Lokalna gazeta w Sonoma County, Kalifornia napisał niedawno dyskusję blogu w Internecie o tym, co ludzie uważają za najlepszy Pinot Noir z Kalifornii.

Jaki jest najlepszy Pinot Noir?

To świeci burzę odpowiedzi! Oczywiście, ludzie są pasjonatami Pinot Noir, i to było w ten sposób na długo przed Bezdroża doszło. Nie trzeba dodawać, że trudno wyłowić jedno najlepiej lub nawet tylko kilka najlepiej Pinot Noir. Ale możemy mówić o pewnych ulubionych tłumu, ofiar kultowych i wielkich wartości, i co dokładnie sprawia, że ​​Pinot Noir tak popularne.

Podróż czerwonego wina

Na początek, Pinot Noir jest zagadką, to gdzie wiele osób zaczyna swoją podróż czerwone wino do picia tylko po białych. Ma delikatne garbniki i lżejsze ciało niż prawie wszystkich innych odmianowych tam czerwonego wina. Ale jest to także wtedy, gdy ludzie w końcu po zrobieniu ich czerwone wino podróż pełne koło. Dziwne, ale dlaczego? Cóż, Pinot dzieje się również bardzo złożone wine-aromaty są subtelne, skomplikowane i ładowane z niuansami na każdym nosem. Jest uosobieniem oceny sensorycznej i degustacji składowej i wymaga praktyki i czasu, aby zrozumieć, Pinot Noir, jak wino.

Burgundii, Francja - Miejsce urodzenia

Niektóre z najlepszych Pinot Noir pochodzą z Burgundii, Francja-kolebką Pinot Noir. Jest uprawiana tam od wieków! Niektóre z najbardziej popularnych (i niektóre z najdroższych) pochodzą z Pinot Noir tym obszarze. Stylistycznie wina te są kwaśne, pełen kurzu mineralna / kredy z niewielkimi suszone owocowych aromatów-wraz z akcentami dnie lasu, grzyby i skóry. Wina te zwykle trzeba wieku w butelce przed spożyciem. Nie są też tanie wina, niektóre z poziomu wejścia czerwony Burgundii (Pinot Noir), zaczyna się około 25- $ 30 dolarów.

Przed nurkować głową naprzód do wypróbowania wina Burgundy po raz pierwszy, należy skontaktować się z lokalnymi specjalistami sklep wina i porozmawiać z nimi. Mogą one pomóc Ci zdecydować, od czego zacząć i co szukasz, przecież ci ludzie prawdopodobnie próbowałem go osobiście.

New Zealand

Istnieje kilka innych miejsc na całym świecie, że Pinot Noir rośnie, ale tylko nieliczni, ponieważ ma tendencję do jak Pinot chłodniejszym klimacie z ogólnymi umiarkowanych sezonów wegetacyjnych (nie gorące, upalne dni w tym winogron!). Nowa Zelandia jest coraz więcej i więcej naciśnij Pinot Noir dla swoich. Większość ludzi myśli, Sauvignon Blanc, kiedy myślę o Nowej Zelandii, ale ostatnio było kilka niedrogie i krytycznie przyjęte Pinot Noirs wychodzi z kraju. Zapoznaj się z regionów Central Otago i Marlborough, gdy próbuje znaleźć Pinot Noir z antypodów.

Kalifornia i Oregon

North American Pinot Noir wydaje się być ulubionym miejscem dla wielu amerykańskich nabywców wina. Oregon i Kalifornia produkują 99,9 procent Pinot Noir w Stanach Zjednoczonych. Istnieje również przyjazna konkurencja między obu państwami i oba produkują niektóre doskonałe Pinot na. Jedne z najlepszych Pinot pod pochodzą z obszarów Willamette Valley i Red Hills w stanie Oregon.

W Kalifornii, Pinot Noir ma nieco więcej historii, zostało zasadzone na początku 1960 roku, a wcześniej w niektórych miejscach. Niektóre z regionów uprawy obejmują premier Anderson Valley, rosyjski River Valley i Sonoma Coast.

Cena i dostępność

Niektóre z frustracji, że przychodzi wraz z zakupem Pinot Noir jest cena i dostępność. Spójrzmy prawdzie w oczy, to nie jest tanie pić najlepszy Pinot Noir. Najwyższą ocenę, większość krytyków Pinot można rozpocząć w dowolnym miejscu od 35- 50 dolarów dolarów i przejść całą drogę aż do $ 150 lub nawet 10.000 dolarów + dla niektórych Burgundii. Dość szalony! Więc powiedzmy, że jesteś gotowy do plop 65 dolarów na jednym z tych kultowych win, które są trudne do znalezienia. No, dobra, ale gdzie można je znaleźć? Tak, to nie jest takie proste, niestety. Czasem trzeba poczekać na lata aby dostać się na listę mailingową z winnicy, tylko żeby być w stanie kupić lub jeśli jesteś mniej cierpliwy, można wyjść na rynek i kupić je online lub osoba trzecia. Problemem jest to, jeśli nie to może być wszędzie znaczników od dwóch do 10 razy więcej lista, tylko dlatego, że jest tak rzadkie i każdy chce je.

Znalezienie Pinot Noir

Na szczęście nie wszystkie dobre Pinot Noir Wino jest kultowa i jedne z najlepszych Pinot można znaleźć w prawo w lokalnych sklepach winiarskich lub jeśli masz szczęście mieszkać w kraju wina w lokalnej winiarni. Czy Twoje domowe-porozmawiać z ludźmi, którzy piją Pinot Noir i domagają się pewnych zaleceń. Gdy idziesz do sklepu wina Dyskusja do specjalisty na podłodze o pomoc, są one narzędziem do użycia, więc przed użyciem ich ślepo wybierając butelkę ponieważ ma zwierzę na etykiecie i fajnie wygląda!

Niektóre zalecenia producentów

  • Rippon Winnice - Nowa Zelandia
  • Ken Wright - Oregon
  • Chehalem - Oregon
  • Domaine Drouhin - Oregon
  • Verget - Burgundia, Francja
  • Groffier -Burgundy, Francja
  • Vogue - Burgundia, Francja (nie tani!)
  • Dehlinger - Russian River, Kalifornia
  • Littorai - Sonoma Coast w Kalifornii
  • Gary Farrell - Russian River, Kalifornia

Niezależnie od wyboru, cieszyć się podróż w znalezieniu najlepszej Pinot dla Ciebie! Wraz podróży będziesz mieć pewność, aby znaleźć producenta lub obszar, który może być następnym ulubionym-zdrowie!