grsail.com

Poprawa codziennego życia osób starszych

Poprawa codziennego życia osób starszych


Gruzja, w byłym Związku Radzieckim, a dwóch odległych obszarach w Pakistanie i Peru wszystkim znaleźć klucz do poprawy codziennego życia dla seniorów. Wszystkie trzy obszary są dobrze znane ze swoich znaczących liczby osób starszych, które uzyskują zdrowy długowieczność.

Mimo to, nie ma potrzeby, aby spakować walizki jeszcze; możesz pozostać w rodzinnym mieście swojego wyboru i nadal żyć długie, szczęśliwe i produktywne życie.

Porady dla Poprawa codziennego życia dla osób starszych

Jeden z najbardziej wszechstronnych badań dotyczących osób starszych długowieczności stwierdzi, że te i inne regiony zauważyć dla obywateli z długimi, zdrowego życia mają wspólne cechy, takie jak geografia i tradycji.

Większość z najdłuższych życia ludzi mieszkają w regionach górskich. Życie w górach, wysoko nad poziomem morza, zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia. Stosunek również przyczynia się do różnicy w tych regionach. W trzech obszarach wymienionych powyżej, osoby w podeszłym wieku są tradycyjnie uważane za mądrzejsi z wiekiem, są szanowane, a uważa się za ważne do porządku społecznego.

Twoja wspólnota może posiadać różne tradycje i może leżeć płasko na poziomie morza. Ale są też inne ważne strategie pożyczyć od tych regionów.

 • Strategie te obejmują:
  • Zdrowe odżywianie
  • Rodzina i wspólnota interakcji
  • Codzienne ćwiczenia i relaks
  • Ciąg dalszy pracy lub wolontariatu.

  Możemy łatwo zastosować te wskazówki do naszego życia, jak się starzejemy i życiu osób starszych dbamy o.

  Zdrowe Odżywianie Porady

  Niektórzy uważają, że w miarę upływu lat, nasze potrzeby witamin i minerałów zmniejsza. Jest odwrotnie.

  Wraz z wiekiem, ich zdolność do rozkładania żywności i wykorzystania substancji odżywczych jest mniej wydajna. Dodatkowo, nasz system trawienny staje się słaby i jego skuteczność jest ograniczona. Inne czynniki, które wpływają na starzenie się osób z coraz odpowiednie składniki odżywcze zawierają zmniejszoną zmysł węchu i smaku. Problemy stomatologiczne mogą jeść trudne, tak więc widząc dentysty regularnie jest ważne.

  Starszy odżywianie może poprawić następujące taktyki żywienia.

 • Badania o najzdrowszych i najdłużej żyjących osób starszych pokazują, że osoby te mają umiarkowane diety zawierających głównie z warzyw i ziół, wraz z całymi ziarnami oraz niewielkich ilości mięsa i tłuszczów. To jest oczywiste, żywienie idealne dla wielu, ale dla seniorów, zmieniające się potrzeby żywieniowe uczynić go jeszcze bardziej ważne, aby wybrać zdrową żywność.
 • Wiele starszych osób brać leki, które mogą mieć wpływ na spożycie składników odżywczych. Jest to dobry pomysł dla wszystkich seniorów do rozmowy z lekarzami na temat diety raz w roku. Lekarz może pomóc seniorom uporządkować, które leki mogą wyczerpać witamin lub składników odżywczych lekcja wchłanianie.
 • Często pomijany punkt, jeśli chodzi o prawidłowe odżywianie jest firma senior podczas kolacji. Starsi ludzie, którzy zawsze jedzą sam często jeść szybko i bardziej nieregularnie niż seniorzy, którzy jedzą z rodziną i przyjaciółmi.

Rodzina i Społeczność Interakcje

Poprawa codziennego życia dla osób starszych może być tak proste, jak włączenie. Pospolity zmienny wśród długowiecznych seniorów jest to, że wszystkie z tych seniorów mieszka na obszarach, które uważają, rodziny i społeczności ważne. Integracja pokoleń częste spotkań towarzyskich z przyjaciółmi, i włączenie do wydarzeń społecznych ludzie czują się potrzebne i chciane i zadbane.

Codzienne ćwiczenia i relaks

Seniorzy mogą czerpać wiele korzyści z pobytu aktywny i ucząc się technik relaksacyjnych. Regularne ćwiczenia mogą być tak proste jak codzienne 10 minut spacerem. Mimo, że zwiększenie czasu poświęconego wykonywaniu codziennie będzie również zwiększenie korzyści. Tak jak wszystkie inne osoby, seniorzy powinni zawsze skontaktować się z ich lekarzy przed wpatrując nowy wykonywania rutynowych.

Niektóre z korzyści płynących z regularnego ćwiczenia dla seniorów to:

 • Większa elastyczność i wytrzymałość.
 • Większa beztłuszczowa masa ciała.
 • Lepsze poczucie równowagi, mniej upadków i złamań kości.

Aby dowiedzieć się więcej o świetnych sposobów, aby utrzymać kondycję wymeldowanie, treningu siłowego dla osób starszych oraz dla osób starszych szkolenia ciężaru.

Aktywność fizyczna w połączeniu z dobrego odżywiania może również przyczynić się do zachowania zdrowego układu odpornościowego. Techniki relaksacyjne są użyteczne dla ludzi w każdym wieku, ale stres i seniorzy często idą w parze.

Dla seniorów, proces uczenia się technik relaksacyjnych może być równie przydatna jak same techniki. Seniorzy, którzy angażują się w jogi lub tai chi się spędzić czas z innymi, wyostrzenie czapki myślenia i zdobyć cenne porady odnowy biologicznej, w tym samym czasie.

Relaks może obejmować także czas spędzony drzemka w południe lub towarzyskich z przyjaciółmi lub rodziną w godzinach wieczornych.

Ciąg dalszy Zatrudnienie

Kontynuował pracę dla seniorów jest delikatna kwestia. Z jednej strony, istnieje zestaw standardowy do wieku emerytalnego, a wiele firm, wykonaj następujące standardy. Z drugiej strony, badania pokazują, najdłużej starszych życia i pracy na całym najzdrowsze ich życiu. W gminach wiejskich z Gruzji, Pakistanie, i Peru, seniorów zakończy prace rolnicze, sprzątanie i opiekę nad dziećmi w ostatnich latach ich życia. I choć prace rolne w wieku 80 lat mogą być przesuwając ją dla niektórych z nas, istnieją sposoby, że seniorzy mogą nadal działać dobrze w swoich złotych lat. Przed wyjściem do pracy tylko dlatego, że jesteś w odpowiednim wieku, myśleć o wyborach: pobyt, pobyt w niepełnym wymiarze czasu lub zmiany do nowej pracy. Działy zasobów ludzkich są doskonałym miejscem, aby rozpocząć, gdy szukasz informacji na temat aktualnej pracy. Możesz również dowiedzieć się więcej o późnym wieku przez starszego zatrudnienia obywatela szkolenia zawodowego.

Istnieje również wiele możliwości wolontariatu, takie jak doradztwo młodzieży i korepetycje w szkole podstawowej. Wolontariat to świetny sposób dla seniorów, aby dostać się i akcji swoje umiejętności podczas interakcji ze społecznością. Niektórzy seniorzy są wygodne z wolontariatu w szpitalach jak pacjentów przyjaciółmi. Wiele szpitali mają teraz osób, niektóre z nich seniorów, którzy mogą nadają ucho do pacjentów chorych lub opowiadają na oddziale dziecięcym. Zapytaj w lokalnym szpitalu, co wolontariusz opcje oferują.

Dodatkowe zasoby

Więcej informacji na temat poprawy codziennego życia dla seniorów sprawdzić na stronach zasobów USA.gov seniorów. Mają wirtualny formie szwedzkiego stołu przydatnych linków, które mogą pomóc, a seniorzy kochasz zachować zdrowie, wiek inteligentnych, i żyć bardziej produktywnie.