grsail.com

Pogoda: Tsunami Porady

Wszystkie ostatnie tsunami?

Szacuje się, że 3000 osób zginęło w dniu 17 lipca 1998 roku Nowej Gwinei po trzęsieniu ziemi 15 mil morskich 7.1 wielkości, która wygenerowała 40 stóp wysokości ścianę wody, który uderzył w wyspę zaledwie 10 minut później.
W 1964 roku trzęsienie ziemi na Alasce wygenerowała 20 stóp falę wysoki, że w końcu uderzył w wybrzeże Oregonu i zniszczonych części Crescent City, Kalifornia.

Czy wszystkie tsunami ogromne rozmiary?

Nie bardzo. Tsunami jest w szerokiej gamie rozmiarów, wszystko z ogromnej poważnej klęski na małe fale, że możesz nawet nie zauważyć dzieje.

Co jest największym tsuanmi w historii?

Japońska wioska Sanriku został potrącony przez masową tsuami w 1986 roku fala była szacowana na ponad siedem pięter wysokie, zabijając 26000 ludzi.

To naprawdę szybko!

Tsunami może osiągnąć prędkość do 500 kilometrów na godzinę wyścigów na całym oceanie.

Jakie są oznaki zbliżającego się tsunami?

Tsunami, zwiększa się wysokość fali i energii, jak zbliża się do ziemi. Tsunami będzie wiele razy mieć "próżni" efekt tuż przed natrafi, ssanie wody z dala od portów i plaż.

Gdzie tsunami występują zwykle?

Prawie 80 procent wszystkich tsunami występują na Oceanie Spokojnym.

Przygotuj się na nieoczekiwane

Wiele nadmorskich miast wdrożyło systemy ostrzegania tsunami i umieścić oznakowanie się oznaczać dróg ewakuacyjnych. W przypadku zagrożenia, ostrzeżenie awaryjnego zostaną przesłane również do wiadomości publicznej przez awaryjnego radia alert pogody.

Co to jest tsunami?

Słowo "tsunami" pochodzi z japońskiego słowa do portu (tsu) i fali (Nami). Te ogromne skoki z wody oceanu są często błędnie określane jako fale pływowe, ale fale naprawdę mają nic wspólnego z tym.

Co powoduje tsunami?

Tsunami jest spowodowane dużym zakłóceń w oceanie, że pionowo przemieszcza wodę. Takie zaburzenia obejmują trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, osunięcia ziemi lub innych metod.