grsail.com

Pocenie: Ile jest zbyt dużo?

Każdy człowiek się poci, ale jeśli pocenie się tak bardzo, że jest dla ciebie przyczyną zakłopotania lub ingerencji ze swoim życiem, swoją pocenie może wymagać dalszej oceny przez pracownika służby zdrowia. Istnieje wiele różnych przyczyn nadmiernego pocenia w tym diety, stresu i niektórych schorzeniach. Niezależnie od tego, jak bardzo są przysięgi, jeśli pocenie poza to, co jest "normalne" dla Ciebie, należy umówić się z lekarzem.

Normalny Pocenie

Pocenie się jest normalne funkcjonowanie organizmu. Pocenie się jest sposobem organizmu chłodzenia można wyłączyć, aby uniemożliwić przeżywa udar cieplny oraz uwolnienie toksyn z organizmu. Czasami może to być nawet "normalne" pocić się nadmiernie. Jeśli właśnie rozpoczęła pracę na zewnątrz, można zauważyć, że pocisz się bardziej niż inne na siłowni. To jest normalne, jak twoje ciało dostosowuje się do zwiększonego obciążenia. Można też pocić się nadmiernie, gdy jesteś zdenerwowany lub gdy jest gorąco na zewnątrz, zwłaszcza jeśli są stosowane do chłodzenia pogodę.

Nadmierne pocenie się

Twój pocenie może być uważany za "nadmierne", jeśli pot tak bardzo, że unikanie sytuacji społecznych i intymności z innymi, na przykład. Jeśli pocisz się tak bardzo, kiedy nie pracuje się, że powoduje ubrania stać zniszczony i / lub jesteś podatna na bakteryjne zakażenia skóry, mogą to być wskaźniki, że pocenie się nie jest normalne. Niektórzy ludzie, którzy cierpią z powodu nadmiernego pocenia nosić ręcznik z nich w każdej chwili. Jeśli pocenie się tak bardzo, że masz przy sobie ręcznik i ubrania na zmianę, to nie jest normalne (z wyjątkiem, gdy pracuje się).

Najczęstsze przyczyny

Jeśli jesteś w nastolatków na początku lat dwudziestych i czy masz do czynienia tego, co czuje się jak nadmierne pocenie się, jest to prawdopodobnie wynikiem zmian hormonalnych i zwykle nie jest powodem do niepokoju. Inne częste przyczyny nadmierne pocenie się może być przypisana do diety (szczególnie ostrych przypraw, alkoholu i kawy). Niektóre leki mogą powodować również powodować nadmierne pocenie się, zwłaszcza tabletki antykoncepcyjne, antydepresanty, leki tarczycy i wszelkie pobudzają centralny układ nerwowy. Przyczyny psychologiczne również mogą powodować pocenie się, zwłaszcza, jeśli czujesz się zestresowany, lęk lub depresję.

Więcej Poważne Przyczyny

Jeśli występują nadmierne pocenie się, które nie mogą zostać przypisane do żadnej z wyżej wymienionych przyczyn, może być to bardziej poważny problem medyczny. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli pocenie występuje tylko w nocy i / lub jeśli pocenie wzrosła poza to, co jest zwykle dla Ciebie. Cukrzyca, otyłość, migreny, nadciśnienie i choroby tarczycy są przykłady poważnych chorób, które mogą spowodować nadmierne pocenie się, oprócz niektórych rodzajów nowotworów, takich jak leukemia.This jest dlatego ważne jest, aby mieć swój pocenie oceniane przez pracowników służby zdrowia, jeśli istnieje ma żadnych wątpliwości, dlaczego występują nadmierne pocenie się.