grsail.com

Pisanie konspektu

Pisanie konspektu
Czując się przytłoczony? Spróbuj zarys.

Czy piszesz esej jedną stronę lub długie powieści, konspektu jest nieocenionym narzędziem do utrzymania pisanie na temat i zapewnienia Twój kawałek jest niepełna. Prawo Zarys pomaga być skuteczne, umiejętne pisarza.

Jak napisać konspekt

Podobnie jak wiele zadań pisemnych, można włączyć proces pisania konspektu w kilku etapach. To sprawia, że ​​duży projekt łatwiejsze do osiągnięcia.

1. Zdecyduj się na głównej idei

Aby rozpocząć organizowanie pracy, trzeba najpierw wymyślić głównej idei. W przypadku literatury faktu kawałek, to będzie Twoja praca lub punkt masz zamiar udowodnić w swoim piśmie. Powinna ona przybrać formę jednego, pełnego zdania i być jak najbardziej konkretny. Na przykład, może przeczytać teza coś takiego: ". W wierszu Ozymandius Percy Bysche Shelley komentując śmiertelności i naiwnej wiary w trwałe dziedzictwo"

W przypadku pracy fiction, głównym pomysłem będzie centralny konflikt swojej historii. Możesz napisać go w jednym zdaniu, określonych znaków i nazw ich pragnień i przeszkód. To może wyglądać następująco: "Gdy jej mąż jest poważnie ranny w wypadku budowy, Sara musi przezwyciężyć agorafobię i znaleźć sposób, aby wspierać finansowo i emocjonalnie jej rodzinę w świecie zewnętrznym."

Tak czy inaczej, to główna idea poprowadzi Cię jak naświetlają konspekt i ostatecznie rozpocząć pisanie kawałek. Gdy już wybierzesz swój główny pomysł, napisać lub wpisać go na górze kawałek papieru. Będziesz odnosząc się do niego często.

2. Brainstorm Szczegóły do ​​obsługi Ideą

Po założona swój główny pomysł, trzeba wymyślić listę szczegółów, które sprawiają, że pomoże Pomysł wiarygodne do swojego czytnika. Pomyśl o swoim kawałku pisania jak dom. Twoim głównym pomysłem jest bardzo szczyt dachu tego domu. Musisz wiele pomysłów zbudować fundament dla domu, tworzyć jego mury, i upewnić się, że dach jest w pełni obsługiwana.

Usiądź z notebookiem lub komputerem i rozpocząć pisanie pomysły. Nie martw się, jak skuteczne są lub porządek, w którym będziesz je wprowadzić. Chcesz po prostu listę wielkich szczegółów obsługujących główne pojęcia swój kawałek.

Po napisane listy, pomaga trochę odległość od części, jeśli to możliwe. Dzięki temu Twój umysł, a resztę pozwala wyświetlić listę świeżym okiem, kiedy nadszedł czas, aby zorganizować.

3. Edytowanie i organizowanie Szczegóły

Teraz spójrz na liście i rozpocząć usuwanie wszelkich szczegółów, które tak naprawdę nie wspierają swoją główną ideę. Możesz po prostu przejechać je lub skopiować i wkleić je do osobnego dokumentu. Kiedy już edytować listę w dół do najlepszych pomysłów, nadszedł czas, aby rozpocząć organizowanie.

Wybierz idee, które stoją na własną rękę jako wsparcie dla swojej głównej idei. Możesz zadzwonić wtórne pomysły. W pracy non-fiction, każdy z tych wtórnych pomysłów będzie stanowić punkt lub rozdziału. W przypadku części fiction, mogą być punkty zwrotne w historii. Skorzystaj z okazji wyróżnienia ich jako swoich wtórnych pomysłów.

Spójrzmy teraz na szczegóły, które pozostają na liście. Niektóre z nich mogą być wsparcie dla wtórnych pomysłów. Użyj strzałek lub wytnij i wklej, aby umieścić te pomysły wspierające pod swoimi wtórnych pomysłów.

4. określenie luk

Twój plan zaczyna się razem, ale nie mogą być dane brakujące. Spójrz na jaki płynie. Czy masz wystarczająco dużo wtórnych pomysłów do wspierania swój główny pomysł? Nie wszystkich wtórnych pomysłów będzie potrzebowała pomocy, ale dla tych, które nie są tam wystarczająco dużo szczegółów podtrzymujące?

Po zidentyfikowaniu, gdzie brakuje szczegółów, dodaj je. Następnie przyjrzeć się konspekcie. Czy nie wystarczy, że aby wziąć kawałek w kierunku masz na myśli? Jeśli nie, nadal pracować, dopóki jesteś z niego zadowolony.

5. je połączyć

Teraz, że masz wszystkie swoje pomysły spisane, nadszedł czas, aby umieścić je w formie konspektu. Do pracy naukowej lub innego utworu non-fiction, Twój Zarys rozpocznie się z wprowadzenia, gdzie można jasno stwierdzić swój główny pomysł i daje wgląd w jaki sposób masz zamiar to udowodnić. Wtedy listy swoich wtórnych pomysłów swoje dane wspierające w kolejności rozstrzygnięta. Wreszcie będzie koniec z wnioskiem, gdzie można przekształcić swój główny pomysł i dlaczego jest to poprawne.

Jeśli pracujesz na kawałku fiction, twoje podejście może być różny, w zależności od tego, jak masz zamiar zorganizować pracę. Na przykład, jeśli piszesz w zarysie na powieść, może się okazać, że po prostu chcesz listę rozdziałów i co wydarzy się w każdej z nich. Organizowanie kontur w jakikolwiek sposób, który jest wygodny dla Ciebie.

Przykład Outline

Główna idea: pies robi wielkie zwierzę.

I. Wstęp: Państwo, że pies robi wielkie zwierzę.

II. Psy są dobrymi towarzyszami.

. Wspomnieć o tym, jak psy studia wiążą się lepszym zdrowiem.

b. Dyskusja o tym, jak psy mogą pomóc dzieciom niepełnosprawnym.

c. Psy są empatyczne.

III. Psy są niedrogie.

. Opisz koszty roczne opieki dla psa w stosunku do innych zwierząt.

IV. Psy mogą chronić ich właścicieli.

. Opisz przykład psa chroniąc swego właściciela.

b. Dyskusja na temat cech, które sprawiają, że psy dobre ochraniacze.

V. Wnioski: Psy wspaniałe zwierzęta.

Bądź elastyczny

Bez względu na to, jaki rodzaj pracy piszesz, posiadanie planu jest świetny pomysł. Jednakże, jest to również możliwe, aby wziąć udział w sztukach i uświadomić sobie, trzeba dodać sekcje lub przesuwać przedmioty. Bądź elastyczny o konspekcie, ale zachować główną ideę pracy w umyśle. Ostatecznie, że musi spotkać wyraźnie do czytnika, ale wszystko inne jest plastyczny.