grsail.com

Pisanie ekranu: Nowe "New Writers" Porady

Łuk głównego bohatera

Po prostu, główny bohater, scenariusz jest osoba, która zmienia się w nim najczęściej osoby z największym łukiem. Wszystkie historie mają jedną główną postać. Wiedzieć, kto do Ciebie jest przed wpisaniem FADE IN i zaoszczędzisz sobie wiele niepokoju.

Put Your Butt w Katedrze i utrzymywać

Czasem zabawne, czasem okrutne, pisząc scenariusz pełnometrażowy trwa nabożeństwo. "Włóż swój tyłek na krześle i go" najlepszym prostu wyjaśnia jak kończy scena, pięć stron, akt, osiąga FADE OUT, przepisuje, i poleruje scenariusz. Następnym razem, gdy zaczniesz się ociągać, powtórz te dziesięć słów, "Put swój tyłek na krześle i utrzymywać."

Pusta przestrzeń

Z działania, starają się większość Twoich ust trzy linie (czasem cztery, rzadko pięć). Zatrudniamy psychologię pustej przestrzeni, aby pomóc przyczyny. Puste miejsca w reklamie, na przykład, podnosi prawdopodobieństwo konsument go przeczytać. Puste miejsca w scenariusz, w przeciwieństwie do ust dziesięć linii i stały cztery zdanie dialogowe-czyni zadanie czytelnika łatwiej, i sprawia, że ​​czytelnik bardziej prawdopodobne obrócić stronę (wielokrotnie, aż FADE OUT).

Scena Nagłówki

Sceny w scenariusz zaczyna się od sceny, które zazwyczaj pozycja-potrzebuje tylko jedną linię. Typowa pozycja scena zaczyna się skrót, który stwierdza, czy scena jest wnętrze (INT.-pomieszczeniu) lub zewnętrzne (EXT.-na zewnątrz). Następnie jest lokalizacja, a następnie informacje o czasie (dzień, noc, ranek, CIĄGŁE, jednocześnie Chwilę później, itp).

Przykład: INT. Bubba'S BAR - NOC

Napisz co wiesz

"Napisz, co wiesz" jest dobrze podróżował pisania banał. To jest świetne porady na sobie rozważając pomysły artykułów. Napisz o dzieciństwie zmienia życie doświadczenia miałeś. Pisać o rzeczach, które zrobiłem, albo widziałem-ludzie, których spotkałem. Poprzez swoje unikalne perspektywy, jako goniec, czy pizza wybawiciela lub urzędnika rządowego, na przykład, powiedzieć się codziennie (ale fascynującej) historii.

Wzięty w nawias

Czasami, scenarzysta musi wskazywać informacje związane z kawałkiem dialogowe, takie jak komu dialogowe jest mówione lub emocji postaci pokazuje podczas mówienia. Zrób to w nawiasie z własnej linii pomiędzy nazwą bohatera i kawałek okna w pytaniu.

Przykłady: (Smith), (obficie), lub (pokornie).

Know Your znaków

Pisząc scenariusz naprawdę nie zacząć FADE IN. To rozpoczyna się poznawać swoje postacie. Wypisz cechy jakby istnieją twoje ołowiu i wspieranie znaków. I uzupełnić triumfy i troski oni każdy znane wcześniejsze lata przed-na początku swojej historii.

Dialog

Niesamowite wyzwanie, pisania efektywnego dialogu może niezliczone godzin praktyki. Słowa swoich bohaterów nie powinno brzmieć wymuszonym lub nienaturalne (i powinieneś czytać na głos dialogowe). Staraj się być całkiem zwięzły, (biorąc pod uwagę charakter bohatera). Jeden lub dwa długie przemówienia dla postaci zasady może być dopuszczalna w jednej opowieści.

Marże

Strona scenariusz musi szerszy margines lewy niż prawo, które pozostawia miejsce dla wiązania. Między lewym i prawym marginesie, trzeba sześć cali treści scenariusza. Jeśli scenariuszy oprogramowania, podobnie jak filmu Magiczne Scenarzysty 2000 użyć domyślnych ustawień marginesów. W przeciwnym razie, spróbuj zmierzyć marginesy wszelkich ostatnich skryptów z profesjonalnych pisarzy można uzyskać i iść do średniej.

Łuk

W filmach, rzeczy się zdarzają i znaków zmienić. W przeciwnym razie, publiczność będzie zapytać, dlaczego film powstał. (Dla większości filmów, które ktoś pyta tak.) Twoje prowadzi i znaki towarzyszące powinny mają łuki, powinny wszystkie zmiany lub zmienić w jakiś zasadniczy sposób oczywisty, ze względu na "rzeczy dzieją się" w historii.

Nawiasach II-Off Kino i głos w tle

Postacie nie muszą być postrzegane mówić okno. Jeśli postać opuszcza klatkę, to mówi się w tym samym miejscu, podczas gdy przy ekranie, należy wpisać "(OS)" na prawo od nazwy postaci. Gdy postać nie była wcześniej widoczna w scenie, w pytaniu, należy użyć "(vo)", aby wskazać lektora.

Napisz co wiesz (Więcej)

Pisząc to, co wiesz, nie ogranicza historie można wymyślać. Zbadaj swój temat. Go poznać. Jak piszesz, spróbuj opowiedzieć swoją historię z perspektywy tak naprawdę to "wiedzieć".

Pisanie jest Przepisanie

Po zakończeniu pierwszego projektu jest, powtarzam, "Pisanie jest przepisywanie." W rzeczywistości, hop na jednej nodze i intonować ją. (Faktycznie, skacze i śpiewanie są opcjonalne.) Pisarze nie uderzyć historię (lub nawet pkt) spot-on z pierwszego projektu. Pamiętaj, że nie zawsze jest lepszy sposób, aby coś powiedzieć, dlatego też trzeba wiedzieć, kiedy przestać pisać, też.

Numery stron

Czytelnicy oczekują numery stron w prawym górnym rogu każdej stronie scenariusza. Tak samo, jak ze swoim scenariuszem, używać Courier New 12 punkt.

Strzały

Kąty widzenia kamery i zdjęcia są domeną-Okres reżysera. Pisząc je do scenariusza umniejsza jego rytm i czytelność, a od swoich szans na przejście z aspirujących do profesjonalnego scenarzysty scenarzysta. Jeśli po prostu muszą zawierać zdjęcia, badania scenariuszy książek o dodatkowe informacje dotyczące terminów i skrótów.

Postacie

Wprowadzić nową postać w scenariuszu z WIELKIMI LITERAMI. Następnie użyj Initial Caps w działaniu i wszystkie Czapki powyżej oknie postaci.

Chrzcielnica

Powszechnie akceptowane czcionki Scenariusz Courier New, 12 pkt. To byłoby mądre, aby trzymać z tym czcionki. Niech historia piszesz stanąć o własnych siłach. Czytelnicy branży filmowej mówi się średnio 400 scenariuszy rocznie. Nie dać im wymówki, aby umieścić je w dół i przejść do następnego scenariusza w stosie.

Mosiądz Brads

Ćwieki wiążą scenariusze. Zaprawdę, ćwieki wiążą stosów papieru z innej zawartości, ale profesjonalnie wyglądające scenariusze są zwykle związani ćwieki-dwóch lub trzech. Skontaktuj się z lokalnym łańcucha dostaw biurowych.

Przejścia

Jedna ze scen w scenariuszu kończy, a zaczyna drugi, aż dotrzemy CZERNI. INT. (Wnętrze) i EXT. (Z zewnątrz), aby nowe sceny oczywiste. Decydując się na "doskonałe" przejście z jednej sceny do drugiej jest do dyrektora. Kiedy robisz to przejścia w pracy, prawo uzasadnić je i zakończyć je dwukropkiem.

Zastrzeżenie

Pożądana postać Hollywood wydaje się różnić, zależnie od źródła. W ogóle, wiadomość dla pisarzy, wydaje się, że skrypty Spec muszą być bardzo czytelne, aby mieć szansę. Należy pamiętać, że reżyser ostatecznie decyduje strzały, kąty i przejścia. Są to kuszące, aby dodać. Takie postępowanie daje przepracowany czytelnikom Hollywood jeszcze jeden powód, aby przenieść się do innego skryptu.

Klisze piśmie za

Pisanie na stereotypy, choć z natury banalny-są warte powtórzenia. Faktem jest, że pisarze-twórczych ludzi-jak często może się rozproszyć, odwlekają lub powoływać pisarza bloku. Jest również łatwo dostać się zbyt blisko do historii i zabłądzić. Spróbuj wskazówek przez cliche-czas nie próbuje pisać banałów-dla inspiracji. Stereotypy piśmie są niezapomniane, a można zaoszczędzić czas (w użyciu jest oryginalna z własnych prac).

Akcja

W scenariusz, akcja jest to, co widzimy, lub niewerbalne dźwięki słyszymy. Zazwyczaj pierwszy typ elementu w scenie po jego pozycji jest działanie. Nie wypełnić działania z uczuciami można stwierdzić na znaki, nie stwierdzając coś się nie dzieje. Skoncentruj się na tym, co dzieje się na to, co będzie widać po moviegoer firma produkcyjna zamienia świetny pomysł na film.

Pisarze Napisz

Nazywasz się pisarka, co? Czy piszesz codziennie? Czy przynajmniej napisać "każdy" dzień-jak w prawie codziennie? Pamiętaj, "Pisarze piszą." Oni nie chodzą do kawiarni i wyglądają świetnie w swoim dzienniku i espresso przy stoliku w rogu. Pisarze nie spędzają czasu na zastanawianie się nad ich wyglądem (zadają sobie pytanie: "Czy ja wyglądam na pisarza?"). Pisarze pisać, więc się do niego. Napisz!

Okładka

Trzymaj proste okładki. Wykorzystanie kart stock-zwykły, a nie głośno. Pokrywa scenariusz nie jest miejsce na rynku, jeśli chcesz wyglądać profesjonalnie. Obejmować tytuł (podkreślone), który napisał go ("przez", "napisany przez", "oryginalnego scenariusza", itp), oraz numer telefonu (lub agent na). Jak z treści skrypt, należy użyć Courier New, 12-punktową. Pamiętaj, aby dodać (lub usunąć) wszelkie informacje określone przez Dostarczanie twojego odbiorcy.

Dramat Czy Konflikt i konfliktu jest dramat

Dobra historia staje się osób zainteresowanych, a następnie trzyma ich uwagę. Dobry gawędziarz rozumie dramat wymaga konfliktu. Dramat jest konflikt! Wszyscy ulubione scenopisarstwa "jak" (gdzie ulubionym równa się czytać, odwoływać, kochał i nienawidził), Syda Fielda Scenariusz: Fundamenty scenarzystów mówi: "Obowiązkiem pisarza wygenerować wystarczająco dużo konfliktów, aby utrzymać publiczność, lub czytnika, zainteresowany . "Konflikt jest dramat!