grsail.com

Picie Cola prowadzi do depresji

Nowy fakt o cola niskokalorycznej i słodzonych soków owocowych została ujawniona. Dzienne spożycie tych napojów prowadzi do depresji. Wyniki badań zostały opublikowane w New York Daily News.

Picie Cola prowadzi do depresji

Według nowego badania przeprowadzonego przez Narodowy Instytut Zdrowia (USA), jeśli pić około 4 szklanki sody dziennie, możesz napotkać ryzyko zachorowania na takie choroby jak depresja.

W badaniu wzięło udział 264 tysięcy osób w wieku 50 do 71 lat. Przez rok, zostały one podane różne napoje (cola, herbata, soki i kawa). Następnie, kolejne zmiany w organizmie zostały ciągu najbliższych 10 lat obserwuje.

Wnioski były następujące: tych, którzy pili cztery kubki lub puszkach dni wszelkiego rodzaju napojów bezalkoholowych były o 30% bardziej narażeni na depresję niż inne. Konsumenci napojów dietetycznych były jeszcze mniej szczęścia, ich ryzyko było 51% większe.

Dobra wiadomość dla miłośników kawy: jeśli pijesz 4 filiżanek kawy dziennie, masz 10% mniej podatne na depresję, niż nie pijących kawy.

Autorzy badania zaleca zastąpienie słodzonych napojów z niesłodzone kawy, jeśli chcesz, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji.

Z jakiegoś powodu, nie mówi się nic o herbacie. Badanie podniesione krytyki ze strony tych, którzy wierzyli, że nie było sody, który spowodował depresję, ale w ogóle z powodu niedożywienia jest zazwyczaj spożywane cola przez miłośników fast foodów i fast food.