grsail.com

Peacock Storczyki

Peacock Storczyki

Ogrodnicy kochają storczyki pawie dla swoich pięknych i pachnących kwiatów. Orchidee Peacock, właściwie znane ich nazwy botaniczne Mieczyk callianthus, prześledzić swoje drzewo genealogiczne, aby tęczówki i rodziny Mieczyk. Zapewniają masy koloru i oszałamiający wygląd z tyłu na granicy lub w miejscach, w których trzeba wykonać ogromny wpływ w ogrodzie.

Dbanie o Mieczyk Callianthus

Ogrodnicy w Ameryce Północnej uważają je przetargowych bylin lub roczne kwiaty. Dlatego, że pochodzi w górach wschodniej Afryce, storczyki potrzebują bardzo ciepłe paw zimy, aby przetrwać. Oni najlepiej uprawia się w ogrodach w obrębie strefy 7a do strefy 11.

Zakup cebulek w centrach domu i ogrodu lub katalogów. Wielu ogrodników zgłosić znalezieniem torby zdrowych storczyków pawich na sprzedaży i zniżkami szaf. Ponieważ nie są one tak znane przeciętnego właściciela domu, jak Iris, Lily miecz lub cebulek kwiatowych, takich jak tulipany wiosna i żonkile, są one często przekazywane się na znanych ulubionych ogrodowych. Ale storczyki pawie są łatwe w uprawie i rozwijać się w większości warunków ogrodowych, a ich piękno przyćmiewa wiele innych kwiatów. Storczyki są w kolorach: Peacock kwiatów od białej do bardzo bogatych, ciemny bordowy czerwony. Wszystkie storczyki pawie rosnąć, aby być kilka metrów wysokości, więc będziemy chcieli je sadzić na tylnej granicy lub w ogrodzie, więc nie osłoni więcej roślin zdrobnienie. Liście są bogate Szmaragd, o długich, smukłych liści. Jelenie na ogół znaleźć storczyki pawie niesmaczna, co jest dobrą wiadomością dla ogrodników żyjących na obszarach, gdzie jelenie są problemem.

Rosnące Warunki

Orchidee Peacock wymagają pełnego światła słonecznego, co najmniej sześć godzin dziennie, chociaż mogą tolerować pewną popołudniową odcień. Gleba powinna być lekko kwaśnym o pH równym 6.1 do obojętnego 7,0. Zmieniająca gleby z torfu zapewnia doskonałe odprowadzanie wody, jak również lekko kwaśnych warunków glebowych roślin preferuje. Przechowywać gleby lekko wilgotne przez cały czas. Większość ogrodników polegać na opady podlewać storczyki pawie.

Sadzenie Peacock Orchids

Rośliny te wymagają długich okresów wegetacji i nie tolerują zimno lub mróz, więc ogrodnicy w linii 7 i powyżej mogą chcieć rozpocząć swoje storczyki pawie wewnątrz i przenieść je do ogrodu, gdy wszystkie niebezpieczeństwo przymrozków minęło. Dla tych, w strefach umiarkowanych 7a do 11, je sadzić wczesną wiosną. Oni kwitną od połowy lipca w większości ogrodów i nadal produkuje wysokie, pachnące kwiaty i dramatyczne aż do pierwszych przymrozków.

Posadzić bulwy około trzech cm głębokości i rozmieszczone około trzech do czterech centymetrów od siebie. Roślina nie jest wybredna o tym, jak to bulw, ale nie skupiają się w grupach nieparzystych. Grupa pięciu lub siedmiu cebulek jak najlepsze, najbardziej naturalny wygląd skupiska kwiatów.

Po pierwszych przymrozków jesieni chwytem kwiaty, pozwalają roślin umrzeć powrotem naturalny. W chłodniejszym klimacie, cała roślina może umrzeć. Można wykopać bulwy i przechowywać je, lub po prostu traktować je jak jednoroczne i kupić ponownie wiosną więcej pięknych roślin w przyszłym roku.

Podział i przechowywanie

Na tych obszarach, gdzie storczyki pawie przetrwać temperatury zim i lat powrotu po roku, dojrzałe klastry mogą być podzielone mniej więcej w czasie ostatniego mrozu. Wystarczy wykopać klaster i podzielić bulw za pomocą czystej łopaty. Bulwy mogą być przechowywane w pomieszczeniach suchych, w wermikulit lub mech. Należy je przechowywać w chłodnym, około czterdziestu stopni, a suche i roślin ponownie na wiosnę.

Zastosowania Peacock Orchidee

Jako kwiaty cięte

Orchidee Peacock wspaniałe kwiaty cięte, a niektórzy ogrodnicy włączenie ich cięcia ogrody zachować dużo w kasie na bukiety i wazony wewnątrz domu.

W kontenerów Gardens

Aby wspaniały pojemnik ogród bulw roślin w centrum dużego garnka. Otoczyć je drapowania jednoroczne, jak bocapa i zbioru, barwinka i innych wysokich jednoroczne takie jak draceny na niezwykły efekt architektoniczny. Te garnki wyglądają szczególnie pięknie w pobliżu domów w nowoczesnym stylu, a może na patio lub w pobliżu basenu.

W Granicach

Włączenie storczyki naturalizowanych słoneczne pawia do granic poprzez sadzenie klastrów w pobliżu tylnej granicy. Inne pachnące byliny i jednoroczne średniej wielkości w odcieniach bieli i czerwieni dodane do granicy tworzyć wielkie połacie koloru.

Bezpiecznego obchodzenia się z Peacock Orchidee

Części rośliny są trujące, więc przechowywać z dala od ciekawskich dzieci i zwierząt. Niektórzy ludzie doświadczają podrażnienia skóry przy obchodzeniu się z bulw. Podczas sadzenia, aby uniknąć kontaktu nosić rękawice ogrodnicze.