grsail.com

Pain Relief: Neck Pain Relief Porady

Gdy ból nie zniknie, Co mam zrobić?

Trwałe lub przewlekły ból jest rodzaju, że nie odejdzie, nawet z próby odpoczynku i konserwatywnych w łagodzeniu go. Jeśli ból szyi po prostu trwa i trwa, są bardziej agresywne środki lekarz może podjąć, aby dostać się na ulgę, której szukasz. Niektóre z nich są dość proste, podczas gdy inne są bardziej drastyczne.

Pierwszym krokiem jest mieć lekarza prowadzącego leczenie przepisać z fizjoterapeuta. PT będzie w stanie ocenić stan i opracować plan leczenia mającego na celu łagodzenie bólu i przywrócenia równowagi siły i elastyczności niezbędnej do utrzymania integralności strukturalnej kręgosłupa szyjnego. Poprzez ćwiczenia terapeutyczne, rozciąganie i edukacji, Twój fizjoterapeuta może pokazać, jak złagodzić ból szyi, gdy się pojawi. Mogą również obejmować stosowanie zasad, takich jak USG, stymulacji elektrycznej lub trakcji w celu złagodzenia objawów.

Zastrzyki z zastosowaniem kortykosteroidów w pobliżu korzeni nerwowych lub lidokainę w celu znieczulenia bólu są inną opcję leczenia. Niektórzy ludzie uważają, natychmiastowe, trwałe zwolnienie z tych typów wstrzykiwań. Lekarz może również czuć, że silniejsze leki przeciwbólowe jest wskazany, coś mocniejszego niż to, co można kupić w aptece, lub ewentualnie środek zwiotczający mięśnie.

W ostateczności, operacja może być konieczne; jednak procedury inwazyjne, należy uwzględnić tylko gdy wszystkie inne próby uzyskania ulgi w bólu nie udało.

Przesiewanie Przez Objawy: Co Czuje Ból szyi jak

Bóle kręgosłupa szyjnego mogą być ostre, nadchodzi nagle, lub przewlekłe, noszenie cię dzień po dniu. Podobnie jak każdy inny bólu, może być fizycznie i opróżniania emocjonalnie. Podczas gdy większość ból szyi może być zarządzany z domu opieki i podejścia samopomocy, powinieneś być świadomy objawy utrzymują się, mimo każdej swojej próbie uzyskania zwolnienia z bólu szyi. Jeśli ból jest tak źle, że nie można dotknąć brodą do klatki piersiowej po kilku dniach, na przykład, lub jeżeli objawy nie zmniejszają się około tygodnia, skonsultować się z lekarzem. Na ogół, szyjki objawy bólu może być opisany jako:

 • Albo ostre lub tępe, zlokalizowane w samym szyi
 • Sztywne poczucie, utrudniając przenieść szyję przez normalnego zakresu ruchu (na przykład, patrząc przez ramię, aby dokonać zmiany pasa ruchu podczas jazdy staje się problematyczne)
 • Na tyle istotne, aby ingerować w normalnych codziennych czynności (suszenie włosów, znalezienie wygodnej pozycji do spania, i rozmawia przez telefon może wszystko się trudne)
 • Rozszerzenie do ramion i pleców (gdy szyjka jest sztywny i tyle ból, ruch staje się zagrożona przez kręgosłup i te inne obszary zaczynają boleć, jak również)

Zwracając uwagę na charakter i jakość objawów jest bardzo pomocny w tym pomógł lekarz przesiać przez fakty i ustalić przyczynę bólu. Podobnie jak w przypadku każdego innego stanu związane bólu, biorąc proaktywne podejście pozwoli uniknąć wystąpienia przewlekłej sytuacji.

Słaba postawa = Słabe Neck

Problemy z nieprawidłowej postawy są jedną z najczęstszych przyczyn bólu szyi, co sprawia najwięcej ból szyi łatwo stoppable po prostu poprawy złych nawyków. Złe nawyki postawy często zaczynają się w młodym wieku w życiu, co sprawia, że ​​wynik końcowy stopniowy z bólem karku poważny problem. Wiele prostych czynności wykonywane z nieprawidłowej postawy są w większości niewinnych, ale konsekwencje są znaczącym problemem.

Podczas pobytu w tym samym miejscu przez dłuższy czas, ćwiczyć prawidłową postawę. Oznacza to utrzymać szyję w pozycji neutralnej w każdym czasie. Jeśli nie jest to możliwe, należy zawsze upewnić się, że nie usytuować szyi w niezręcznej sytuacji. Wspólne działania, które mogą namawiają problemy z szyi postawy to czytanie w łóżku, spania, za pomocą komputera i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Działania te, choć normalne w przyrodzie, często wymaga użycia niewygodnych pozycjach za najbardziej wygodne i skuteczne.

Kiedy przeżywa ból szyi połączony z wad postawy, pacjenci czują się sztywność karku i ramion. Czasami u pacjentów mogą również spodziewać się doświadczenia bóle wskutek urazu ciała powodującą ból szyi. Pacjenci mogą spodziewać się tych objawów:

 • Konsekwentne bóle
 • Bóle głowy
 • Mrowienie, pieczenie, drętwienie
 • Sztywność szyi i barku

Jeśli występują podobne postawy, ból szyi, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem o pomoc. Jeśli podobne postawy-neck objawy bólowe są ciężkie, zostaniesz skierowany do fizjoterapeuty na dodatkową pomoc. Jeśli nie otrzymają właściwej pomocy, ból szyi, mogą nadal wzrastać, powodując dodatkowe obrażenia.

Whiplash i Ból szyi

Bicz jest poważną chorobą kręgosłupa szyjnego, spowodowane przez uszkodzenie tkanki miękkiej do tej szyjki kontrolujących strukturę. Whiplash zazwyczaj występuje po niespodziewanym ruchu szyi, często odbywa się w czasie wypadku samochodowego lub innego wypadku fizycznej. Zastrzałowy i skręceniu tego odcinka kręgosłupa może powodować długo utrzymujące się kontuzji szyi, co powoduje również przedłużone objawy bólowe szyi. Jak mięśni i więzadeł szyi stać się ranny, kręgów szyjnych nie może już poruszać się swobodnie. W rezultacie całkowita funkcja szyjki jest zagrożona, co w efekcie powoduje zdecydowaną bólu i dyskomfortu. W ciężkich przypadkach jednak, kręgosłupa szyjnego mogą powodować problemy niż tylko ból i dyskomfort.

Wiele innych warunków może być przyczyną objawów bólu szyi, ale Whiplash jest wyjątkowy w tym, że jej objawy obejmują więcej niż ból szyi. Inne niż ból szyi, kręgosłupa szyjnego objawy mogą obejmować:

 • Osłabienie
 • Zmęczenie
 • Dzwonienie uszu
 • Utrata pamięci
 • Niewyraźne widzenie

Neck objawy bólowe często wskazywać na poważny problem, zwłaszcza, że ​​szyja jest tak integralną częścią funkcji rdzenia. W przypadku wystąpienia bólu szyi połączony z kręgów szyjnych, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem do opieki medycznej.

Urazy na ramię często dotykają szyi

Stawu barkowego i karku są zarówno kawałki bardzo nośne z górnej części ciała. Ponieważ cały system mięśniowo działa w zgodzie, stawy znajdujące się w górnej części ciała mają istotny wpływ na siebie. W szczególności, ramię i szyi pracy szczególnie ściśle z powodu ich wpływu w kręgosłupie. Do stabilizowania siebie, dwa przeguby akcji uzupełnianie mięśni w ich strukturze. W rezultacie, uszkodzenie, które występuje w ramię jest znacznie impactive na szyi. W przypadku wystąpienia szkody w barku, ból szyi prawdopodobnie będzie częścią pakietu.

Ból szyi przyczyny są różne, ale tego rodzaju ból zwykle towarzyszy ból w barku i okolicy. Gdy ramię obraca się, jednocześnie pacjenci mogą zauważyć objawy bólu szyi. Kiedy tak się dzieje, może także wystąpić ból w barku, klatki piersiowej i / lub górnych tylnych obszarach. Objawy ramię-spowodowane bólem szyi to:

 • Sztywność stawów
 • Obrzęk
 • Drętwienie lub mrowienie
 • Siniaki, ból lub inne objawy uszkodzenia

Jeśli występują takie objawy, uzyskać właściwą opiekę medyczną z profesjonalnym. Aby zapobiec dalszym szkodom, należy podjąć pewne środki ostrożności w celu ochrony zarówno ramię i szyję.

Jaki ból w szyi!

Czy chodzi na stopniowe lub uderza cię jak tona cegieł, ból szyi jest prawdziwy ból w szyi. Najczęściej, gdy jest dyskomfort w odcinku szyjnym kręgosłupa lub szyi, objawy rozprzestrzenił się na górnej części pleców i ramion, jak mięśnie, które posiadają swoje zmagania głowy do utrzymania status quo. Te postawy mięśnie są stale pracuje, aby zrównoważyć siły grawitacji (który jest rysunek głowy i szyi w kierunku ziemi) i może łatwo stać się przemęczony i osłabiony od obciążenia. Otrzymaną ból szyi jest częścią cyklu osłabienia i zmęczenia mięśni, które mogą stać się przewlekłe, chyba że określono przyczyny. Oto niektóre z najczęstszych przyczyn bólu szyi:

 • Mięśnie strain- mięśni, które kontrolują i utrzymania integralności kręgosłupa szyjnego mogą odczuwać ból z powodu nadużywania. Na przykład, siedząc z nieprawidłowej postawy przy komputerze przez dłuższy czas może prowadzić do szczepu.
 • Noszone joints- kręgów kręgosłupa szyjnego mogą rozwijać zapalenie kości i stawów, stan zwyrodnieniowy w którym powierzchnie zaczynają kościste zużywa się.
 • PROBLEMY Jeśli tarcza tarcze amortyzujące pomiędzy kręgami staje się cieńsza i mniej sprężysta, mogą herniate. Albo, jeśli przestrzeni między kręgami się zwęża, nerwy, które pochodzą z tego miejsca mogą stać się rozdrażniony. Wynik jest ból.
 • Wzrosty Spurs- kostne mogą tworzyć wzdłuż krawędzi kręgów z powodu urazu lub zużycie. Ten nadmiar kości może naciskać na nerwy i powodować ból i ograniczony ruch.
 • Injury- uraz może spowodować szkody dla samej szyi. Na przykład wypadków samochodowych często powodują kręgów szyjnych, w którym głowa jest gwałtownie do przodu i do tyłu, co powoduje nadmiernego rozciągnięcia tkanki w szyjce.

Zarządzanie i leczenia objawów bólu szyi i skutecznie początku ważne jest, aby uniknąć wystąpienia przewlekłego problemu.