grsail.com

Pączki vs. Bagietki: co jest zdrowsze śniadanie? Opcji

Pączki, nawet zwykły rodzaj, to chyba jeden z najbardziej dostępnych tuczu opcji śniadaniowych. Jednak to nie przeszkadza milionom ludzi z oddając w tych słodkie wypieki na śniadanie. Z drugiej strony, bułeczki można uznać za znacznie bardziej tradycyjne B food niż pączki nie będzie nigdy. Ale gdy bułeczki tylko wydaje zdrowsze, ponieważ nie są smażone w głębokim tłuszczu jak pączki, są zaskakująco niezdrowe jako opcja śniadanie (lub jako opcja dla każdej porze dnia) i może, w rzeczywistości, nawet unhealthier niż pączki.

Problemy zdrowotne Z Pączki

Pączki nie są idealne na śniadanie ze względu na wysoką zawartość kalorii, a także ich wysokiej zawartości węglowodanów. Nawet jako przekąska, są niezdrowe, więc najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie, ile pączków można schrupać. Możesz jeść więcej pączków, jeśli odpowiednio zwiększyć swoje codzienne ćwiczenia, aby spalić wszystkie te dodatkowe kalorie i węglowodany, że pacjent się, ale to nie jest realne dla większości ludzi z powodu stresów. Typowy donut, takie jak proste oszklonych cukierka, już pociąga za sobą 229 kalorii i 25 g węglowodanów. Inne, bardziej wyszukane rodzaje pączków, takie jak te z czekoladą lub napełniania będzie łatwo zwiększyć te sumy przez znaczny margines.

Problemy ze zdrowiem Bagietki

Podczas bułeczki są generalnie bardziej tradycyjne jedzenie śniadania niż pączki, są zaskakująco niezdrowe. Mogą być jeszcze gorzej, niż pączki w niektórych aspektach żywieniowych. Kalorii mądry, to w zasadzie tak samo źle się jeść jeden bajgiel jak jesz jednego pączka. Na przykład, jeden prosty, zwykły bajgiel ma 215 kalorii, co jest tylko trochę lepiej (ale nie znacznie lepiej) niż kalorii w jednym oszklone pączka. Jednak, węglowodanowo-mądry, tylko jeden zwykły bajgiel ma twardszą piętno na ciebie, ponieważ pochodzi z 42 gramów węglowodanów. Prawdziwym szokiem o bułeczki jest ich bardzo wysoka zawartość sodu. Zaledwie jeden zwykły bajgiel może już stanowić dobry kawałek swojej dziennej zalecanej wartości dolotowego sodu. Zwykły bajgiel niesie ze sobą zdumiewające 443 miligramów sodu, a zaledwie kilka bułeczki może już cię daleko poza codziennych zaleceń wlotowych dla sodu.

Co jest zdrowsze?

Pączki są tylko trochę zdrowsze niż bułeczki jak jedzenie śniadania. Rozumowanie sprowadza się do dwóch rzeczy: węglowodanów i sodu. Także w tym przypadku może zmieniać się w zależności od rodzaju cukierka, że ​​trzeba, węglowodany i sodu nie są tak wysokie jak w pączki są bułeczki. Podczas bułeczki, ogólnie, mniej kalorii, są gorsze dla Ciebie pod względem węglowodanów i zawartości sodu. Jeśli dodać dodatkowe rzeczy do bajgla - takich jak niezwykle popularny rozprzestrzeniania serek - można tylko dodać do już większych ilościach zarówno węglowodanów i sodu we obwarzanek.