grsail.com

Owoce morza: świeże owoce morza Porady zakupów

Kupowanie i przechowywanie Fresh Tilapię

Jednym z najbardziej popularnych ryb w Ameryce niedawna jest tilapia. Według niektórych źródeł, jest obecnie jednym z dziesięciu najlepszych owoce morza w tym kraju. Co to jest tilapia i jak go kupić? Tilapia to ryba słodkowodna, która ma łagodny, słodki smak. Jego ciało jest zazwyczaj biały (jednak jest czerwona odmiana) i ma łuszcząca, jeszcze mocnej struktury. Jest bardzo mało kalorii i wysoką zawartość białka - co zarówno zdrowe i pożywne. Uniwersalność wynika z faktu, że absorbuje smaki co jest gotowane przy. Plus, świeża tilapia mogą łatwo być gotowane albo na parze, pieczenie, opiekanie, Smażenie w ruchu, lub patelni. Tilapia jest postrzegana dość powszechnie w barach sushi.

Przy zakupie nowego tilapia, należy zauważyć, łagodny zapach podobny do oceanu. Powinno być świeże pachnące zapach. Unikaj go, jeśli jest nieprzyjemny zapach, jak w każdym całej świeżych ryb. Również szukać jasnych oczach, czyste skrzeli (nie brud, brud, lub śluzu) i łusek, które są wilgotne, lśniące, i szczelnie połączone z ciałem. Kupując świeże filety tilapia, upewnić się, nie ma nadmiaru wody w opakowaniu.

Do przechowywania świeżych tilapia, opłukać zimną wodą i osuszyć. Owinąć w folię i umieścić w otwartym pojemniku pokryte lodem. Możesz zachować to w ten sposób do dwóch dni.

Bardzo łatwy sposób cieszyć tilapia jest przez pieczenie go. Po prostu kilka dAb masła na nim. Posypać ziołami i piec w temperaturze 350 przez około 10 minut, aż do rozwidlenia może rozdzielić ciało. Gdy wszystko jest gotowe do jedzenia, wycisnąć trochę świeżego pomarańczowy nad nim. Viola! Nie masz smaczne, świeże owoce morza cytrusowy zachwyt.

Gdzie kupić świeże owoce morza

Przy zakupie na świeże owoce morza, trzeba uważać, gdzie go kupić. Jest kilka rzeczy zwrócić uwagę, aby ustalić, świeżość. Oto kilka wskazówek, aby przestrzegać:

Zwróć uwagę na zapach. Po wejściu do zakładu, zauważyć ogólną aromat. Jeśli śmierdzi rybami, odwrócić się i odejść. Dobry sklep rybny będzie przyjemny, czasem ocean-jak zapach. Każdy sklep, który ma nieprzyjemny zapach, możemy zapewnić, że owoce morza to sprzedaje się tak jak mur.

Zwróć uwagę na lokalizację. Sklepy rybne położone bezpośrednio na filarach, gdzie statki mogą zwalnianie ich połowów, są świetne. Możesz oglądać świeże owoce morza są wzięte z łodzi do sklepów. Jak wiele bardziej świeże można się dostać? Jeśli pójdziesz do lokalnego sklepu spożywczego, zauważyć, jak czysty przypadek owoce morza. Nie chcesz, aby zobaczyć jakiekolwiek krwi nasączone ręczniki, wyświetlacze zaniedbany lub brudne ślady. Czystość jest ważne.

Zwróć uwagę na reputację. Jaką reputację ma zakład ma? Czy jest to zalecane przez innych? Jest znany z wiedzy o świeże owoce morza? Czy to jest wiarygodne? Dobra reputacja jest ważna. To może zapewnić, że gdy oni, Twój świeżych owoców morza, można im zaufać, żeby go myśli.

Zauważ obsługi. Podczas oglądania ryb handlarzami obchodzić się ze świeżych owoców morza, które można kupić, zauważy, jeśli pojawiają się one czyste. Nie chcesz kogoś obchodzić się świeże ryby, która wygląda tak, jakby nigdy nie czyszczone w swoje ręce. Również zauważyć, czystość noży i innych urządzeń, które wykorzystują do obsługi świeże owoce morza.

Zakup świeżych owoców morza może być zabawne i bezpieczne. Wystarczy mieć pewność, wiesz, jak to zrobić poprawnie.

Zakup Pre-Cut świeżych ryb

Czasami może chcesz kupić świeże owoce morza lub naciętych plasterki. Dwa z najbardziej popularnych kawałków są filety i steki. Na początek, filet jest cięcie świeżych ryb, które są w plastrach na boki. Filetowanie nie oznacza, że ​​kości są wykupione. To jest po prostu cięcia świeżych ryb. Stek jest prosty krój przez kości.

Kupując świeże ryby, które jest wstępnie cięcia, są pewne rzeczy szukać i zrobić, aby upewnić się, jego świeżości:

Flesh. Twoje świeże filety rybne lub steki powinny być jasne, jasny kolor. Nie powinno być nudna zabarwienie ciała. Jeśli nie jest, nie kupić. Ciało powinno być wilgotne, ale nie zgniło. Śliskości jest pewien wskaźnik starzenia się owoce morza. Nie powinno być zasinienie lub zaczerwienienie ciała, albo.

Krawędzie. Nie powinno być przebarwienia wokół krawędzi swoimi świeżymi kawałkami ryb. Jeśli nie jest, nie kupić.

Zapach. Tak samo jak zakup całego świeże ryby, zapach świeżego filet z ryby lub stek, że jesteś zainteresowany.

Zapytaj. Zapytaj filet rzeźnik, kiedy odcięto (jeśli jest to pre-cut, gdy widzisz go). Jeśli to możliwe, również zapytać, kiedy ryby został oblatany i skąd pochodzi. Jeśli rzeźnik stwierdza, że ​​nie wie, korzystać z najlepszych wyroku. Zapach dla nieprzyjemnych zapachów. To jest prawdopodobnie najlepszym wskaźnikiem świeżości.

Paczkowane. Bierzesz większe ryzyko utraty świeżości, gdy kupisz w opakowaniach jednostkowych owoców morza. Nie powinno być data pakowane na etykiecie, co najmniej. Upewnij się, że to nie jest starszy niż dwa dni, i upewnij się, że zapach i patrzeć na nią uważnie. Powinna być mała ilość cieczy w opakowaniu.

Red Lobster oferuje swoim klientom świetny sposób, aby cieszyć się zakupem świeżych filetów rybnych bez wszystkich kłopotów. Oferują one zakupu online i wysyłkę różnych świeżych ryb. Kupując od Red Lobster, masz pewność najwyższej jakości, świeżych owoców morza w okolicy. Niech wybrać go dla Ciebie. Oni również karty upominkowe dostępne.

Owoce morza Świeżość Porady

Sprawdź świeżość owoców morza przez zapachu, bo świeże ryby i świeże owoce morza pachnie wodorostów i słonej wody. Jeśli ryba ma siarkę lub kwaśny zapach, to nie jest świeże. Nie kupić owoce morza lub zjeść owoce morza.

Kupowanie i przechowywanie Ostrygi żywe

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przy zakupie i przechowywania świeże ostrygi na żywo:

Czy żyje? Kupując świeże ostrygi żywe, mieć pewność, że powłoka jest zamknięta. Jeśli powłoka jest lekko otwarte, jeśli delikatnie dotknij go i zamyka, ostryg żyje. Jeśli powłoka nie zamknąć, to jest martwy i należy odrzucić (wyrzucić) natychmiast.

Shell. Spójrz, aby zobaczyć, że skorupa ostrygi nie jest pęknięta. To nie powinno być zgniło, ale wilgotne. Jedna z łupin powinna być, co jest znane jako "well miseczkowate". Innymi słowy, fresh oyster będzie on / po jednej stronie powłoką. Druga strona powłoki będzie pusta.

Mięso / ciało. Kiedy pęka otworzyć powłoki (znany również jako "muszli"), świeże mięso ostryg powinny być pokryte z własnej cieczy. Ta ciecz musi być lekko mlecznym lub kolor jasnoszary lub jasne w przyrodzie. Ciało powinno być pulchny wygląd. Uważaj też, aby zobaczyć, że ciało nie ma żadnych grudek, albo powłoki bity w nim.

Przechowywanie. Po kupieniu świeże ostrygi żywe prawdopodobnie będzie trzeba przechowywać je aż do ich użycia. Żywotność świeżo muszli ostryg jest pięć do siedmiu dni. Przechowywanie żywo ostrygi wymaga trochę więcej czasu. Świeże ostrygi w powłoce mogą być przechowywane przez siedem do dziesięciu dni.

Przechowywać muszli świeże ostrygi w plastikowym pojemniku, szczelne torebki, lub pokryte jar. Ostryg w powłoce powinien być przechowywany w płytkim naczyniu pokrytym ręczniki. Nigdy nie przechowywać żywe ostrygi w wodzie lub w szczelnym pojemniku, ponieważ, że zabije ich. Jeśli zauważysz, że obudowa jest otwarta trochę, dotknij je. Jeśli zamyka, ostryg jest wciąż żywa.

Zakupy na owoce morza

W sklepie spożywczym i online, znaleźć świeże, mrożone owoce morza w dziale mrożonek i owoce morza na ladzie. Kupując mrożone owoce morza, poszukaj solidnie zamrożone pakietów. Nie kupuj ryby, skorupiaki i inne owoce morza, które są przechowywane powyżej linii chłód sprawy. Nie kupić owoce morza z oparzeniami zamrażarka lub oblodzonej białe przebarwienia.

Wybierz świeżych owoców morza

Kupując świeże owoce morza, skorupiaków, używać oczy, nos i ręce. Kupuj tylko najświeższe połów ryb i owoców morza. Dla całej ryby, oczy powinny być jasne i nie zapadnięte, a skrzela powinny być czerwone i wolne od śluzu. Wagi powinny być mocno osadzone, a skóra powinna być błyszcząca i nie wyblakły. Dla ubrany lub filetowany ryb i owoców morza, unikać tych, które wykazują oznaki przebarwienia.

Zakup Fresh / rozmrożone Seafood

Przy zakupie świeżego lub rozmrożonego owoce morza z licznika owoców morza, niech twoje oczy i nos być sędzia. Dobrej jakości świeże owoce morza pachnie morze. To nie powinno mieć silny zapach, zapach "podejrzane". Filety rybne powinny pojawić się wilgotne, firmę i świeżo ścięte. Skorupiaków powinny być jasne w kolorze bez przebarwień lub sucha. Paczkowane owoce morza powinny zawierać jedynie minimalną ilość płynu.

Owoce morza i minerały

Owoce morza jest doskonałym źródłem minerałów. Ryby są jednym z najważniejszych źródeł wapnia. Miękkie kości małe ryby, takie jak sardynki w puszkach i stopionych i odmian, takich jak łosoś są szczególnie cennym źródłem wapnia. Inne składniki mineralne w owoce morza zawierają cynk (ostrygi i skorupiaki), żelazko (ostrygi, krewetki i Bluefish), miedzi (ostrygi, kraby, homary), i potasu (małże, przegrzebki i małże) oraz jod, fosfor i selen ( wszystkie owoce morza w ogóle). Świeże owoce morza ma niską zawartość sodu. Dla tych, którzy mają na celu ograniczenie spożycia sodu, świeże owoce morza to doskonały wybór, choć należy ograniczyć spożycie przetworzonych owoce morza, takie jak wędzone, konserwowane, a większość konserw owoce morza.