grsail.com

Ostrzeżenia Sugestie Gdy Interpretacja Health-Related News

1. Zastanów się źródło. Prawda jest znana, informacji związanych ze zdrowiem zgłoszone przez bardzo wiarygodnego źródła (np US Surgeon General, amerykańskie Centrum Kontroli Chorób i Prewencji, American College of Sports Medicine, itp) jest o wiele bardziej prawdopodobne, aby być zdrowy i prosty strzelanie niż nowości oferowane przez mnóstwo grup i organizacji, które umieszczone dalej przyciągających uwagę ukąszenia dźwiękowe.

2. Bądź realistą. Należy pamiętać, że jeśli coś wydaje się zbyt piękne, aby było prawdziwe, to często jest. Niestety, artykułów, które zawyżają wielkość i stosowanie wiadomości dotyczące zdrowia są częstym zjawiskiem. Wśród czerwonych flag w tym zakresie jest wykorzystanie przepracowanych słów, takich jak przełom, dramatyczny dowód, rewolucyjnego odkrycia, zdumiewający góry, kamień milowy medycznej itp

3. Bądź ostrożny. Badania, które są cytowane w celu sprzedaży produktu należy traktować z pewną zdrowych podejrzeń. Prawda jest często mniejszy priorytet dla producentów i grup branżowych, które sponsorują badania niż zysku. Podmioty te często pojawiają się zrobić wszystko, aby przedstawić swoje produkty w pozytywnym świetle. Częściej niż nie mają tendencję do rozciągania się prawdy do promowania swoich produktów, a proces ten może zatrzeć granicę między faktem a fikcją do punktu, gdzie linia jest nie do odróżnienia.

4. Dona € ™ t pochopnych wniosków. Idące wnioski zdrowotnych na podstawie pojedynczego badania rzadko kiedykolwiek dźwięk pomysł. Aby stwierdzić ważność wyników danego studyâ € ™ s, wyniki muszą zostać potwierdzone przez dodatkowe badania.

5. Ustal intencji wiadomości. Wiadomości zdrowotne często sformułowane w różnych kategoriach opisowych. Znając centralnym punktem każdego rodzaju perspektywie może pomóc określić i wyjaśnić, co wgląd wiadomości jest rzeczywiście oferuje. Na przykład, "prasowe" zazwyczaj nie zawierają wystarczająco szczegółowe, aby umożliwić czytelnikom krytyczną analizę dokładności i względną wartość zgłoszonych wniosków. Z tego samego powodu, choć termin obiecujące postępy może sugerować pewne zachęcające możliwości, nie wywnioskować, że informacje bazowym jest uziemiony w niepodważalny nauki.

6. Koncentracja na dłuższą metę. Istotne jest, interpretując wiadomości zdrowia, aby zobaczyć, co eksperci mówią o tym konkretnym temacie posuwają się do przodu - w przyszłym tygodniu, w przyszłym miesiącu, w przyszłym roku. W stopniu, który może w sposób naturalny zapał towarzyszy zgłaszania nowego ustalenia powinny być zawsze hartowane ze zdrową dozą sceptycyzmu (w krótkim okresie).

7. Spójrz na wołowinę. Każda próba interpretowania wiadomości zdrowotnej musi obejmować starań, aby ustalić, czy ustalenia i wnioski zgłoszone w wiadomościach wydają się być poparte dowodami naukowymi, a nie serii wciągające, ale naukowo nieuzasadnione anegdot. Z reguły najbardziej uzasadniony wiadomości zdrowotne znajdują się informacje, które zawiera cytat z jego źródeł.

8. Wiesz co wieści zdrowotne naprawdę mówi. Liczba słów są powszechnie stosowane w przypadku zgłaszania prac naukowych, które często są błędnie interpretowane. Na przykład, wyrażenie oznacza sugeruje nie oznacza dowodzi. Może nie oznacza woli. U niektórych osób nie odnosi się do wszystkich ludzi. Ważne jest również, aby pamiętać, że pod względem ilościowym, jak podwaja ryzyko i potraja ryzyko, są w stosunku do poziomu podstawowego ryzyka. Dwukrotnie, co? Trzyosobowy, co?

9. Wykorzystanie zdrowy rozsądek. Logika i zdrowy rozsądek często są lepsze mechanizmy pomocy interpretacji wiadomości związanych ze zdrowiem, niż wielu bardziej złożonych środków i narzędzi, które mogą być używane w tym samym celu. W rzeczywistości, potencjalne zastosowanie niektórych ustaleń związanych ze zdrowiem jest czasami zawyżone. Chociaż wiadomości zdrowotne mogą wnioskować inaczej, wpływ danego stwierdzenia powinny być zawsze przedmiotem analizy w zakresie jego względnej aplikacji.

10. Miej otwarty umysł. Jeśli wysiłki środowisk medycznych i zdrowia / fitness, w ciągu ostatnich dwóch dekad w ogóle sprawdzony nic innego do świata, ita € ™ s nigdy nie mów nigdy. Odkrycie po odkryciu zwiększyło worldâ € ™ s świadomości i zrozumienia, jak leczyć i zapobiegać wielu problemów zdrowotnych. Jako takie osoby powinny korzystać zrównoważony poziom zarówno otwartość i optymizm mierzonej przy interpretacji wiadomości związanych ze zdrowiem.

James A. Peterson, Ph.D., FACSM, jest pisarzem i konsultantem w dziedzinie medycyny sportowej. Od 1990 do 1995 roku, dr Peterson był dyrektorem medycyny sportowej z Stairmaster. Do tego czasu, był profesorem wychowania fizycznego w Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych.


Copyright 2010 przez American College of Sports Medicine.