grsail.com

Opóźnione fazy snu zespół

Opóźnione fazy snu zespół


Opóźnione fazy snu zespół jest chorobą przewlekłą, sen, że jest podobny do jet lag. Czasami określa się jako DSPS lub zwany zespół opóźnienia fazy i jeden rodzaj zaburzeń rytmu okołodobowego. Stan jest zaburzeniem snu jest jednym z częściej występujących komplikacji snu osoby obudzić wzór.

Co się zdarzyło w opóźnionej fazy snu zespół

U osób, które mają DSP, ich wewnętrzna zegar biologiczny nie jest zsynchronizowany z otoczenia wokół nich. Dla większości z tych pacjentów, organizm nie jest w stanie zasnąć w normalnych czasach i spać dłużej niż większość. Osoby często mają problemy z zasypianiem przed 2 rano do 3 w nocy Mają ogromną trudność z dostaniem się wcześniej niż 7 rano, jak również. Idąc do łóżka wcześnie nie pomaga zasnąć wcześniej, ponieważ ich brak synchronizacji wewnętrznego zegara.

Osoby stojące DSP potrzebują pełnych siedmiu do ośmiu godzin snu na dobę. Ponieważ większość rzadko się to ilość snu, często cierpią z powodu wielu powikłań, w tym słabej frekwencji w pracy lub szkole, w klasach niższych, i niemożność przytrzymać czasu pracy dni. Dodatkowo, brak snu może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Objawy DSPS

Wiele osób cierpiących na DSPS uważają, że cierpią na bezsenność, ale to nie jest przypadek. Ich ciało jest w stanie spać, ale często nie ze względu na czynniki zewnętrzne. Pacjenci bezsenność nie są w stanie spać w każdej porze dnia i nocy przez dłuższy czas.

Doktora nie wiem, co powoduje pewne ludzi do "nocnych marków", ponieważ są one często określane. Wierzą, że Rytmy okołodobowe są z linii u ludzi, którzy cierpią z powodu DSPS. Rytmy okołodobowe kontrolować wewnętrzny zegar biologiczny i regulować wzorzec snu obudzić każdego człowieka.

Objawy DSPS obejmują:

 • Stopień trudności budzi się wcześnie rano
 • Senność w ciągu dnia
 • Czujny, pełni funkcjonalny, oszczędny, i gotowy do pracy później w ciągu dnia
 • Złe nawyki żywieniowe
 • Chroniczne zmęczenie
 • Kłopoty z szkoły lub pracy harmonogramów zwłaszcza w godzinach porannych
 • Słabe wyniki w pracy lub w szkole
 • Narkotyków lub nadużywanie alkoholu (często stosowany w celu wywołania snu)

Opcje terapeutyczne dla DSPS

Cierpiący na DSPS mogą uzyskać pomoc. W niektórych przypadkach, dostosowanie pracy i szkoły będzie później, rano lub po południu może być korzystne. Choć zmiany w stylu życia może pomóc uporać się z problemem, są też możliwości leczenia dostępne.

Opóźnione fazy snu zespół

 • Terapia snu: Terapia ta pomaga reedukować i uczyć właściwego snu. Celem jest zsynchronizowanie snu. W niektórych przypadkach, leki, takie jak benzodiazepiny są wykorzystywane do regulacji snu.
 • Jasny Terapia światła: light box jest przepisywany przez lekarzy. Okno służy do symulacji poranną jasne światło, które zwykle pomaga stymulować wczesne przebudzenie. Pacjent zwykle narażone na jasnym świetle tuż po obudzeniu się przez 30 do 60 minut.
 • Chronoterapii: chronoterapii jest stosowany od 1981 roku proces po prostu porusza cykl budzenia uśpienia poprzez regulację snu przez trzy godziny na dobę, aż do osiągnięcia żądanego czasu. Odbywa się to w celu zmiany rytmu okołodobowego. Na przykład, w pierwszą noc, pacjent śpi od 4 rano do 12 pm następna noc, pacjent śpi od 7 rano do 3 po południu to trwa do czasu osiągnięcia mające razy.
 • Lifestyle Zmiany: Inną formą leczenia zespołu opóźnionej fazy snu obejmuje poprawę stylu życia. Obejmuje to zmniejszenie stresu, unikając stymulujących żywności lub napojów, takich jak kofeina, alkohol, a także coraz ćwiczyli w pierwszej części dnia.

Dodatkowa pomoc i informacje o DSPS jest dostępny pod adresem:

 • Sleep Foundation
 • Amerykańskie Stowarzyszenie uśpienia