grsail.com

Opowieści ze zrozumieniem dla Walcząc Czytelników

Opowieści ze zrozumieniem dla Walcząc Czytelników


Poza wzrostem zrozumienia, opowiadania dla walczy czytelnikom pomóc im zdobyć zaufanie do swoich umiejętności i zdolności w sobie czytanie.

Czytanie Każda książka pomoże

Jeśli chodzi o zmaga się czytelnikom, najważniejsze jest to, aby zachęcić dziecko, aby przeczytać więcej. Najlepszym sposobem na to jest, aby pomóc dziecku dowiedzieć się, jaki rodzaj opowieści, które go interesuje. Z bajek Disneya do powieści historycznych dla dzieci, książka jest dostępna na praktycznie każdy temat, że Piques ciekawość dziecka i wyobraźnię.

Młodsze dzieci, które dopiero zaczynają czytać nie może zrozumieć wszystko, co jest napisane, więc zaczynające książek obrazkowych dla czytelników walczących może być dobry początek. W miarę wzrostu dziecka zrozumieniem, przejść do odpowiednich do wieku i historie klasy poziomie dziecka.

Jeśli nie jesteś w stanie ocenić literaturę dziecięcą, zapytaj bibliotekarza lub nauczyciela do jego / jej zaleceń. Mogą mieć listę książek dla dzieci w wieku 4-8 lub na jakikolwiek wieku trzeba, że ​​zawiera ekscytujące historie, które przemawiają do dzieci.

Opowieści ze zrozumieniem dla Walcząc Czytelników: Pytania

Jak wcześniej wspomniano, nie jest to historia tak bardzo, jak ważne jest czytanie podkreślić, że pomoże dzieciom zwiększyć swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem. Zwiększona rozumienie pochodzi z czytania żadnej historii, nie jest to książka sama, ale to, co pomaga dziecku zrobić z książką, która się liczy.

Czytania razem z dzieckiem to świetny sposób, aby pomóc w zwiększeniu umiejętności w opowieści zrozumieniem dla walczy czytelników. Zadaj pytania po tej historii, która pomaga dzieciom zrozumieć to lepiej i podłączyć go do realnego świata.

Pytania do fikcyjnej opowieści

Fikcyjne historie mogą być o prawdziwych sytuacjach życiowych lub szalonych przygodach zwierząt rozmawia. Cokolwiek historia jest, możesz poprosić swoje dziecko na te pytania na końcu w celu zwiększenia ich zrozumienia:

 • Kim byli główni bohaterowie? Jaka była ich rola w historii?
 • Jak historia zacząć?
 • Jak zakończyć historia? Czy podoba Ci się zakończenie? Dlaczego tak lub dlaczego nie?
 • Co było głównym problemem w tej historii? Jak to rozwiązać?

Opowiadając historię w dziecka własnymi słowami, to kolejny sposób, aby pomóc dzieciom zrozumieć historię lepiej. Upewniając się, że dziecko rozumie sekwencję zdarzeń, a przyczyna / skutek działań w historii, pomocne jest zwiększenie zrozumienia.

Pytania do Literatura faktu Opowiadania

Literatura faktu historie nie zawsze są atrakcyjne dla dzieci jak i dla dorosłych. Jednak te historie często mają połączenia z życia i aplikacje, które dzieci mogą zobaczyć w otaczającym ich świecie. Spróbuj zapytać na te pytania po przeczytaniu książki Literatura faktu ze sobą:

 • Jaka była książka? (Osoba, impreza, zwierzę, miejsce)
 • Jaką wiadomość była książka stara się przekazać? Jaka była główna idea tej książki?
 • Imię kilka uzupełniających szczegółów głównej idei. Jak to pomaga wyjaśnić przesłanie książki?

Więcej sposobów na zwiększenie zrozumieniem

Oprócz czytania razem z dzieckiem i podkreślając, dlaczego czytanie jest ważne, można robić inne rzeczy, aby zachęcić dziecko, aby zwiększyć jego / jej zrozumienie historii. Spróbuj wykonać następujące czynności:

 • Przeczytaj gazet lub czasopism artykuły o bieżących wydarzeniach w Twojej społeczności. Poproś dziecko, aby powiedzieć o tym, co on / ona po prostu czytać, a co to znaczy.
 • Poproś dziecko, aby przepisać zakończenie tej historii, wraz ze zdjęciami, jeśli ona / on nie cieszyć się zakończenie. Zapytaj, dlaczego nowe zakończenie jest lepiej.
 • Podczas czytania na głos, poprosić dziecko, aby odgadnąć, co może wydarzyć się w historii. Zapisz domysły, aby dowiedzieć się, czy dziecko było w porządku.
 • Opowiadają za znaków, ustawienie lub zdarzenia do czegoś w życiu. Powiedz dziecku, o połączeniu prawdziwego życia, a następnie poprosić go, aby zrobić to samo.


Zachęcanie czytelników walczy, aby kontynuować czytanie jest najlepszym sposobem, aby zwiększyć swoje umiejętności rozumienia i ich ogólne umiejętności czytania, zbyt. Ważne jest to, że proces czytania i zrozumienia, a nie samą historię, jeśli chodzi o wzmocnienie biegłości czytania.