grsail.com

Opakowania do żywności są niebezpieczne dla zdrowia?

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto odkryli, że opakowania spożywcze są głównym źródłem wielu szkodliwych związków chemicznych, takich jak toksyczne destruktorów endokrynologicznych i perfluorowęglowodorowych kwasy karboksylowe.

Opakowania do żywności są niebezpieczne dla zdrowia?

Pakiety papierowe dla kanapki i frytki, chipsy i folii dla innych rodzajów opakowań do żywności zawierają wiele substancji chemicznych, które mogą powodować problemy zdrowotne. Ponadto, szkodliwe substancje zawarte są w wielu tkanin, takich jak materiały pościeli i dywanów. Szkodliwe chemikalia znaleziono w zabawki, naczynia, proszków i kosmetyków. Toksyczne substancje zanieczyszczają krew ludzką i zakłócać pracę układu hormonalnego swego, powodując zakłócenia hormonalne.

W trakcie eksperymentów, badacze obserwowano gryzoni, które zostały wystawione na działanie substancji obecnych w opakowaniach żywności. Wyniki pokazały, że związki te gromadzą się w organizmie i nie są usuwane z niego. Badacze uwaga: te środki chemiczne mogą prowadzić do takich problemów jak pogorszenie układu odpornościowego, zwiększenie poziomu cholesterolu, a także powodując awarie w tarczycy. Niestety, to nie jest jeszcze znany, jak uchronić się przed tym.