grsail.com

Ogrodnictwo Strefa 5

Ogrodnictwo Strefa 5
Bazylia rośnie dobrze w większości strefy USDA 5.

Departament Rolnictwa USA (USDA) wykorzystuje zimowe niskie temperatury do ustalenia zasadności niektórych roślin dla poszczególnych regionów kraju. Ta odporność na mapie jest standardem dla ogrodników na wiele lat. Jednak, jak również rośliną nie w obszarze USDA 5 wynika z wielu czynników, których minimalna zimowych w niskich temperaturach mają tylko jeden. Korzystanie z mapy klimatu z Sunset Magazine można uzyskać więcej informacji na temat sadzenia stałe w danym regionie w strefie 5 USDA.

Strefa Sunset Climate

Strefa klimatyczna mapa Sunset przybiera bardziej specyficzne podejście do definiowania Strefy uprawy niż USDA robi. Oznacza to, że są bardziej szczegółowe rozwijającym się regionem w Untied Zjednoczonych i mniej ogólnych regionów. Choć mapa USDA pokazuje, gdzie rośliny przetrwają zimę, mapa pokazuje, gdzie słońca rośliny przetrwają cały rok. Takie rzeczy, jak wiatr, wpływ oceanu, letnich upałów, deszczu, wilgoci, mikroklimat, wpływ powietrza kontynentalnego i elewacji wszystkie odgrywają kluczową rolę w odniesieniu do zdolności rośliny do wzrostu.

Dostosowanie strefy USDA 5 do słońca

USDA rośnie strefa 5 przekłada się stref Zachód słońca w 1A 2b i A2.

Strefa 1A

Strefa ta obejmuje tereny górskie w najzimniejsze Stanach Zjednoczonych. Sezon wegetacyjny jest bardzo krótki, tylko 50 do 100 dni, przy stosunkowo ciepłych letnich temperaturach. Strefa ta obejmuje najzimniejszy rejon Gór Skalistych, z wyjątkiem Alaski. W okresie wegetacji, dni są łagodne, a noce są chłodne, który pomaga wydłużyć czas kwitnienia bylin. Niezawodny śniegu służy jako izolator dla roślin. Krótki sezon, ciepły sezon warzywa będą także dobrze rosną tutaj. Upadki zimowe w zakresie od 1 do 11 F w ekstremalnych minimów do -50 F.

Strefa 2A

Sezon wegetacyjny od 100 do 150 dni w możliwe w tej strefie, która zaczyna się w północno-wschodnich równinach Kolorado i zajmuje w obszarach zachodniej Montana, Nevada i górach w południowo-zachodniej. Obszar ten jest najzimniejszy strefa, w której rosną jabłka i czereśnie. Zimą temperatury wynoszą na ogół od 10 do 20, ale F może zanurzyć się do temperatury -20 do -30 sporadycznie.

Strefa 2B

Zimy są mroźne, a lata są długie i ciepłe w tym regionie, co sprawia, że ​​idealnie nadaje się do uprawy owoców. Zachodnim zboczu Colorado i łagodne części Front Range mieszczą się w tej strefie. Reno i Lovelock, Nevada, a także duże obszary Nowego Meksyku i Arizony, są również zawarte w tej strefie. Upadki zimowe oscylować gdzieś pomiędzy 12 do 22 F, a okres wegetacji trwa 115 do 160 dni.

Popularne Rośliny do Strefy 1A - 2B

Ogrodnictwo Strefa 5

Kwiatowych

Wybierz z szerokiej gamy bylin, jednoroczne, ziół, krzewów i drzew, które nie przeszkadza krótki okres wegetacji lub na niższe temperatury.

 • Anyż hyzop jest piękne lawenda pachnące kwiaty, które jest łatwe w uprawie z nasion.
 • Bazylia jest kulinarnym, a roczny zioło należy do rodziny Mint.
 • Kalifornia maku jest w pozycji pionowej, kompaktowy roczna, że ​​pochodzi z południowo-zachodniej.
 • Forget-me-nie będzie rosnąć w pełnym słońcu lub w pełnym cieniu i ma piękne miękkie niebieskie kompaktowe kwiaty.
 • Kwiatowych przyciąga motyle. Ten suszę wieloletnia znany również jako Echinacea.
 • Mięta jest piękne i pachnące posadzone w pojemniku lub kosz wiszący.
 • Tussock dzwonek jest delikatny niskiej rośnie Wildflower, że jest to piękny dodatek do ogrodów skalnych.
 • Zimoziół jest wiecznie pełzania krzewiasta z małymi różowymi kwiatami.
 • Wełniak tymianek jest często używany jako niski okrywowa konserwacji lub między ostoi.

Strefa A2

Części Anchorage i Cook Inlet na Alasce tworzą strefy A2. Upadki zimowe są średnio o 6 F, ale może spaść tak niskie, jak -20 dni F. letnie są słabe i unoszących się w połowie na wysokie 60., od czasu do czasu dniu 70 stopni. Sezon wegetacyjny jest między 105 i 138 dni. Ogrodnicy robić najlepiej zacząć nasion w pomieszczeniu w tym regionie. Istnieje wiele mikroklimat w Anchorage; w niektórych miejscach, może to być prawie 10 stopni cieplej, co znacznie ułatwi rosnące rośliny.

Ogrodnictwo Strefa 5

Kosmos

Popularne rośliny do strefy A2 są jasne i piękne.

 • Kosmos jest jasne stokrotka-jak kwiat, który kwitnie aż do mrozów i może ponownie nasion na następny sezon.
 • Wolly Krwawnik pospolity ma podobne do liści paproci z zmatowanych żółte kwiaty, które czynią tę roślinę idealne do ogrodów skalnych.
 • Azalia "Białe Światła" jest jasne, białe. Bardzo pachnące kwiaty zdobią to krzew, który dotrze do 5 metrów wysokości.
 • Kwiatowe kolory Viola zmieniać, choć najczęściej jest fioletowy. Roślina ta ma sercowate liście są często w kształcie serca.
 • Piołun jest bardzo pachnące liście roślin, które toleruje jakiś ruch pieszy i mieni się w słońcu.

Użyj rodzimych gatunków

Należy pamiętać, że podczas ogród z gatunków rodzimych, to mają znacznie większe szanse, że rośliny przetrwają. Są przyzwyczajeni do pogody i wszystkie czynniki, które wpływają na określonym obszarze. Gatunki rodzime są bezpieczne dla każdego ogrodnika zakład, który jest zainteresowany kwitnącego ogrodu w strefie USDA 5 i odpowiednich stref Sunset.