grsail.com

Odżywianie Ostrygi

Szanse są, a może widzieliście ostrygi w lokalnym sklepie spożywczym, nie wiem zbyt wiele o ich stanu odżywienia. Zwykle owoce morza jest reklamowany jako jeden z najlepszych żywności dla zdrowia. Ale to ma iść do skorupiaków, takich jak ostrygi, jak również? Przed chwytając niektóre z tych smakołyki do następnego posiłku, należy zrozumieć trochę więcej o ich białka, tłuszczu i cholesterolu.

Białko

Jednym z najważniejszych składników odżywczych ostryg jest zawartość protein. Podobnie jak większość innych rodzajów owoców morza, ostrygi składają się głównie z białka prawie. Białko jest ważna dla zdrowia z wielu powodów. Po pierwsze, białko jest co nasi włosy, paznokcie, a nawet skóry składa się głównie z. Dlatego też, w celu utrzymania tych części naszego ciała zdrowy wygląd, jest ważne, by je odpowiedniej ilości białka. Po drugie, jak większość ludzi wie, białko pomaga nie tylko utrzymać masę mięśniową, ale również pomóc w rozwoju nowych mięśni. Jest to ważne, zwłaszcza jak wiek. Bez odpowiedniego spożycia białka, mięśnia będzie zanikać, co powoduje obniżenie koordynacji i wzrost upadków, złamań kości i złamań.

Tłuszcz

Podczas ostrygi składają się głównie z białka prawie, że nie zawierają trochę tłuszczu. Podczas gdy tłuszcz złą reputację w ciągu ostatnich kilku lat, ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie rodzaje tłuszczów są sobie równe. Ostrygi, na przykład, są bogate w nienasycone tłuszcze. W odróżnieniu od tłuszczów nasyconych, który zwykle znajduje się w czerwonym mięsem i jest związany z rozwojem chorób układu krążenia, udar, a nawet niektórych rodzajów raka, nienasycone tłuszcze okazały się skuteczne w profilaktyce i w pewnych przypadkach nawet leczenia, tych schorzeń przewlekłych. Ponieważ coraz więcej badań odbywa się na korzyściach płynących z tłuszczów nienasyconych, dietetycy są zrozumienia, dlaczego są one niezbędne w zdrowej diecie.

Cholesterol

Wreszcie, większość rodzajów skorupiaków, w tym ostrygi, są bogate w cholesterol. Podobnie jak tłuszczów nasyconych, cholesterolu może prowadzić do zatorów w żyłach i tętnicach, które kontrolują przepływ krwi do i od serca, co prowadzi do poważnej choroby wieńcowej i możliwych ataków serca. To jest główny powód, dlaczego ludzie są czasami wystrzegać jedzenia skorupiaków, takich jak ostrygi.

Werdykt

Więc, co jest najlepszym, jeśli chodzi o jedzenie ostryg? Chociaż food nie zawierają duże ilości zdrowych białka zawiera "prawo" tłuszczy, to jest bogate w cholesterol, które w omawianym może prowadzić do rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego. Podczas ostrygi nie zawierają cholesterolu, jedząc je raz lub dwa razy w miesiącu, często nie jest wystarczający, by spowodować znaczący wzrost sklepie cholesterolu organizmu. A, bogaty, zdrowe źródło białka ostrygi jest zbyt dobre, aby zignorować.