grsail.com

Odżywianie oleju sojowego

Olej sojowy jest popularny olej roślinny, który jest ceniony za przystępną cenę, wysoką temperaturę dymu i korzyści dla zdrowia. Olej sojowy jest ekstrahowany z soi. Często ma ciemny żółty lub słabe zielony kolor. Standard olej roślinny jest często składa się z oleju sojowego. Stanowi olej sojowy 80% całego oleju użytkowych w Stanach Zjednoczonych. Jest to dobrze całego oleju, który może być stosowany do pieczenia, gotowania i smażenia.

Olej sojowy jest przez ekstrakcję oleju z soi. Jest to realizowane przez pękanie ziaren, a następnie ogrzewania ziarna w celu usunięcia niepotrzebnego wilgoci. Następnie ziarna są plasterki, a następnie przewrócił wyodrębnić oleju. Często marki handlowe mieszać olej sojowy z innych tańszych olejów aby uczynić go bardziej przystępne. Można również znaleźć nierafinowany olej sojowy, który jest zimno tłoczony i makuchu. Często oleje niewybredny mieć silniejszy smak, ale zwykle zachowują większą wartość odżywczą niż rafinowanych olejów.

Korzyści zdrowotne wynikające z oleju sojowego

Olej sojowy nie zawiera cholesterolu, co czyni go idealnym wyborem dla osób z chorobami serca lub wysoki poziom cholesterolu.

Tłuszcze w oleju sojowego są wielonienasycone, które wykazały, aby zmniejszyć stężenie cholesterolu całkowitego, LDL lub złe niższy poziom cholesterolu i zwiększenie HDL lub dobry poziom cholesterolu.

Olej sojowy omega-3, kwasy tłuszczowe, które są przedstawione w celu zmniejszenia ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, opóźnienie rozwoju blaszki miażdżycowej, opóźnienie ryzykiem zaburzeń rytmu serca lub nienormalne zmniejszenie pracy serca i poziomu triglicerydów.

Soja naturalnie zawierają antyoksydanty, które pozostają w oleju, nawet po jego naciśnięciu. Te przeciwutleniacze pomagają zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki, które mogą pomóc uniknąć niektórych nowotworów.

Wartość odżywcza

Na 1 łyżka oleju sojowego:

 • 120 kalorii
 • 13,6 g tłuszczu
 • 1,96 g tłuszczów nasyconych
 • 7,87 tłuszcze wielonienasycone
 • 3.17 jednonienasyconych tłuszczów
 • 0 mg cholesterol
 • 0 mg sodu
 • 0 mg potasu
 • 0 g węglowodanów
 • 0 g błonnik
 • 0 g białka

Jedna łyżka oleju sojowego zapewnia 6% zalecanego dziennego wartości witaminy E.

Ujemne skutki oleju sojowego

Wiele komercyjnych marki oleju sojowego są często uwodorniony, aby zwiększyć ich trwałość. W ten sposób producenci dodać niezdrowych tłuszczów trans z oleju sojowego, która podnosi poziom cholesterolu produktu. Dzięki zastosowaniu oleju sojowego z tłuszczów trans, może zwiększyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób serca.

Zastosowania oleju sojowego

Olej sojowy jest często używany do majonezu, sałatek, margaryny i bezmlecznej kawy. Ze względu na wysoką temperaturę dymu olej sojowy, olej ten jest często stosowany do smażenia pokarmów. Punkt dymu oleju sojowego wynosi 450 stopni. Olej sojowy ma trwałość jednego roku. Należy przechowywać w suchym, ciemnym miejscu i trzymać z dala od źródeł ciepła. Olej sojowy mogą być również przechowywane w lodówce.

Olej sojowy jest popularny olej do gotowania, ponieważ jest tak wszechstronny i ma łagodny smak, który nie będzie kolidować z gotowania lub pieczenia.

Kupując olej sojowy, rozważyć zakup nierafinowany olej sojowy, dzięki czemu można uzyskać wszystkie korzyści zdrowotne olej ten zapewnia, bez żadnych negatywnych skutków ubocznych z dodatkiem tłuszczów trans.