grsail.com

Odżywianie kalarepa

Kalarepa jest jednym z kilku produktów, które jest zarówno odżywcze i napełniania. To sprawia, że ​​jest to jeden z lepszych wyborów do utraty wagi. Ma też mnóstwo składników odżywczych na kalorie, które sprawia, że ​​zdrowsze wybór w stosunku do innych produktów spożywczych.

Informacje kalorii

Filiżanka surowej kalarepy zawiera tylko 36 kalorii. Jest to doskonały kompromis dla witamin i minerałów, które zawiera. Z 36 kalorii, prawie 30 lub 83% kalorii z węglowodanów są, 5,6 lub 15% kalorii z białka są i reszta są z tłuszczów.

Jeśli jesteś na diecie, które wymagają niskiego spożycia kalorii i chcesz upewnić się, że liczy się każda kaloria, następnie przekąski na jakiejś surowej kalarepy świateł w swoim ulubionym sos niskotłuszczowy lub beztłuszczowej. Jest doskonałym źródłem energii, która będzie Cię syte aż do następnego posiłku.

O wysokiej zawartości węglowodanów

Kalarepa jest jedzenie bogate w węglowodany. Ma około 8 gramów węglowodanów i prawie 5 gramów jest z włókna pokarmowego. W związku z tym nie tylko dobre źródło energii, ale jest również korzystne dla dobrego trawienia.

Być może jedynym minusem jest to, że 3 Kalarepa z jego 8 gramów węglowodanów są z cukru. To jednak jest znikoma, ponieważ kalarepa może zrobić więcej dobrego niż złego.

Witamina zawartość

Jeśli potrzebujesz natychmiastowe wzmocnienie układu odpornościowego, a następnie spróbować przekąski na filiżankę surowego kalarepa. Wszystkich witamin kalarepy, witamina C jest najbardziej liczne. W rzeczywistości, filiżanka surowej kalarepy ma prawie 84 mg witaminy C, co jest więcej niż wystarczająco, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie.

Posiada również sporą ilość witamin z grupy B, takie jak witamina B6, tiamina, ryboflawina, niacyna, kwas pantotenowy i kwas foliowy. Witaminy z grupy B odgrywają rolę w zwiększaniu tempa metabolizmu i utrzymanie zdrowej skóry i włosów.

Zawartość mineralnych

Kalarepa jest motorem napędowym minerałów też. Filiżanka surowej kalarepy zawiera 14% Wymagane dziennego spożycia (RDA) dla potasu. Potas jest najlepiej znana z roli w syntezie białek i przemiany glukozy w energię mięśni lub glikogenu. Nie za daleko z tyłu stanowi miedź i mangan, zarówno na poziomie 0,2 mg, co stanowi 9% RDA. Jeden ze znanych ról miedzi jest ułatwienie wchłanianie żelaza. Manganu, z drugiej strony, ma właściwości przeciwutleniające.

Pozostałe minerały, które można znaleźć w kalarepy w niewielkich ilościach są magnez, fosfor, wapń, żelazo i selen.

Niska zawartość cholesterolu i tłuszczów nasyconych

Wisienka na szczycie, by tak rzec, przy omawianiu odżywianie kalarepy, jest to, że niskie stężenia cholesterolu i tłuszczów nasyconych. Wysoki poziom cholesterolu i tłuszczów nasyconych są związane z różnymi chorobami serca i układu krążenia.

Kalarepa jest uważany za jeden z najzdrowszych pokarmów. Istnieje tylko kilka produktów, które mogą ubiegać się o niskokaloryczne, bogate w składniki odżywcze i bardzo niską zawartość cholesterolu i tłuszczów nasyconych. Więc skorzystać z tych wszystkich świadczeń zdrowotnych przez co kalarepy część swojej diety.