grsail.com

Odżywianie gałki muszkatołowej

Gałka muszkatołowa jest wspólne przyprawa, który jest używany w wielu dań w wielu kulturach. Znany ze wspaniałych aromatów i afrodyzjak właściwości, gałka muszkatołowa została również zastosowana do jego korzyści zdrowotne dla wielu wieków.

Zwiększa aktywność mózgu

Jeden ze znanych korzyści zdrowotnych muszkatołowej jest ich zdolności do promowania aktywności mózgu. Jeśli znajdziesz się trudności z koncentracją, a następnie zdrowe regularna porcja gałki muszkatołowej może pomóc poprawić swoją koncentrację. To dlatego, że gałka poprawia krążenie krwi w organizmie, co pomaga stymulować mózg. Możesz także użyć gałki muszkatołowej na stres psychiczny. Należy jednak pamiętać, aby nie spożywać nadmierne ilości gałki muszkatołowej, jak to może ewentualnie spowodować delirium.

Serce Tonic

Gałka muszkatołowa może również przynieść korzyści dla układu sercowo-naczyniowego, w ten sposób, chroniąc przed chorobami układu krążenia. Ponieważ gałka muszkatołowa poprawia stan choroby układu krążenia, może też wzmocnić funkcję serca.

Wątroby i nerek Detox

Detoksykacji odgrywa ważną rolę w dobrym zdrowiu. Każdego dnia, szkodliwe substancje wprowadzić swoje ciało poprzez żywności, leków i środowiska. Z czasem te toksyny mogą prowadzić do narastania, który może spowodować wiele zaburzeń zdrowia i choroby. To dlatego stała detoksykacji należy oczyścić organizm z toksyn. Regularna dawka gałki muszkatołowej może pomóc w procesie czyszczenia. Gałka muszkatołowa olej jest szczególnie skuteczne jako tonik wątroby. Gałka muszkatołowa także zapobiega tworzeniu się kamieni w nerkach.

Bezsenność Cure

Mleka, herbaty ziołowe i banany są znane potrawy, które pomagają leczyć bezsenności, ale nie wiesz, że gałka muszkatołowa może również pomóc osiągnąć dobry sen jest? Gałka muszkatołowa promuje produkcję serotoniny w organizmie, co z kolei sprzyja relaksowi. Jeśli masz problemy ze snem w nocy, można to trochę gałki muszkatołowej w herbacie lub w deser po kolacji.

Oral antyseptyczne

Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne, gałka muszkatołowa jest również korzystne, jeśli cierpi na cuchnący oddech lub nieświeży oddech. Gałka muszkatołowa działa jako środek antyseptyczny, który eliminuje bakterie wewnątrz jamy ustnej. Może nawet w leczeniu problemów z zębami, takich jak zaburzenia dziąseł lub toothaches. Ze względu na te właściwości antyseptyczne, to nic dziwnego, dlaczego gałka muszkatołowa olej jest powszechnie stosowany jako składnik wielu produktów pasty do zębów.

Lekarstwo na problemy trawienne

Jeśli cierpisz na problemy z układu pokarmowego, takich jak wzdęcia, niestrawność, zaparcia lub biegunki, to gałka muszkatołowa może pomóc system trawienny z powrotem na torze.

Przeciwzapalne

Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, gałka jest również znany jako skuteczny lek przeciwbólowy. Jeśli cierpisz na warunkach, takich jak przewlekły ból, gorączka reumatyczna lub mięśnie zwichnąć, to może chcesz włączyć gałka muszkatołowa do diety, w celu złagodzenia bólu. Gałka olej zazwyczaj stosuje się do ciała i koją bóle stawów i mięśni. Gałka muszkatołowa może również zmniejszyć obrzęk.

Są to jedne z głównych korzyści żywieniowe gałki muszkatołowej. Inne korzyści to leczenia zaburzeń seksualnych, a mężczyzna pomaga uniknąć przeziębienia i kaszel. Mimo, że gałka muszkatołowa sprawia zdrowy dodatek do diety, ważne jest, aby wziąć pod uwagę zalecanej ilości, że należy jeść. Gdy w nadmiarze, gałka muszkatołowa, mogą powodować halucynacje majaczenia i innych problemów psychicznych.