grsail.com

Odżywianie czarna herbata

Czarna herbata wypadł z łask ostatnio jako zielona herbata stała się bardziej popularna. Jednak czarna herbata ma wiele zalet, że zielona herbata nie robi, więc może być uwzględnione jako korzystny element każdej diety.

Co to jest czarna herbata?

Czarna herbata jest utleniony liści krzewu herbacianego. To samo roślin zielonych i oolong, ale pozostawiono do utlenia dłuższy niż jeden z nich, a więc ma inny, zwykle mocniejszy smak i inne korzyści zdrowotne. Czarne sklepy herbaty lepsze niż inne rodzaje herbaty i może zachować swój smak przez kilka lat. Cały liść czarna herbata jest uważana za najlepszą jakość, a połamane liście są często wykorzystywane w torebki herbaty. Czarna herbata jest często mieszany z innymi składnikami, takimi jak bergamotka (pomarańczowy) oleju do tworzenia herbaty Earl Grey, lub cynamonu i innych przypraw do tworzenia chai herbaty. W wielu kulturach, czarna herbata jest zrobione z mleka, cytryny i / lub cukier lub słodzik, jak również.

Czarna herbata zawiera kofeinę. Ma bardzo niewiele, aby nie kalorii i składników odżywczych, choć nie zawiera przeciwutleniacze. Czarna herbata powinna być przesiąknięta tylko przegotowanej wody. Gdy herbata torebki herbaty zazwyczaj ma dużą powierzchnię i powinny być zanurzone tylko przez kilka minut, całe liście herbaty mogą być zanurzone przez 5 minut bez włączania gorzki. Wiele kultur znaczące rytuały otaczające parzenia i podawania herbaty.

Korzyści zdrowotne wynikające z czarnej herbaty

Czarna herbata ma wiele korzyści zdrowotnych, większość z nich wynikające z polifenoli, jakie on zawiera, które są rodzajem przeciwutleniacz. Przeciwutleniacze to substancje chemiczne ochronne, które zapobiegają wolnych rodników uszkodzenia ciała. Czarna herbata zmniejszają niektóre objawy choroby serca, a nawet mogą pomóc w utrzymaniu poziomu cholesterolu we krwi od wzrostu. Niektóre badania również związane konsumpcji czarnej herbaty do obniżonej stawki cukrzycy, chociaż nie zostały jeszcze definitywnie związane.

Czarna herbata pomaga również wzmocnić układ odpornościowy, jak również obniżyć szanse demencji w późniejszym życiu. Picie czarnej herbaty może podać krótki impuls psychicznego poprzez zwiększenie aktywności fal mózgowych alfa, jak również obniżenie produkcji kortyzolu, hormonu stresu. Podwyższony poziom kortyzolu jest powiązany z rozwojem osteoporozy ostatecznego. Czarna herbata może również przyczynić się do zmniejszenia nieświeży oddech i próchnicy.

Ostrzeżenia o czarnej herbaty

Czarna herbata zawiera kofeinę, która jest wciągająca i może prowadzić do rozwoju zaburzeń snu (a także sprawiają, że trudno spać w krótkim okresie). Picie dużej ilości herbaty może również zwiększyć szanse na powstawanie kamieni nerkowych. Picia gorących napojów bardzo niedawno związanych z rakiem ust i gardła, jednak można tego uniknąć poprzez umożliwienie tea do lekkiego schłodzenia, po zaparzeniu, ale przed jego wypiciem. Dodanie mleka do herbaty może zapobiegać niektóre z jego zalet.

Ogólnie rzecz biorąc, czarna herbata ma wiele zalet i jest również smaczne i znane napoje. Regularnego picia czarnej herbaty z umiarem jest najlepszym sposobem, aby skorzystać z jej zdrowych cech.