grsail.com

Odżywianie Cytryny

Większość ludzi nie jeść cytryny cały ale są pożywne owoce z wieloma korzyściami dla zdrowia i ważny składnik wielu napojów i potraw. Chociaż jego szczytów sezonu w miesiącach letnich, cytryny są ogólnie dostępne przez cały rok.

Składniki odżywcze i korzyści zdrowotne

Cytryny są doskonałym źródłem witaminy C. Są one również bardzo dobrym źródłem potasu, wapnia, błonnika i witaminy B6. Także w cytryn są żelazo, magnez, ryboflawina i tiaminy. Cytryny są niską zawartość tłuszczów nasyconych i bardzo niskiej zawartości sodu i cholesterolu.

Wysoka zawartość witaminy C w cytryny oferuje wiele korzyści dla zdrowia. Pomaga wzmocnić układ odpornościowy i chronią przed grypą, przeziębienia i infekcje ucha. Witamina C Wykazano również, aby spowolnić rozwój choroby serca i zmniejszenia objawów zapalenia stawów.

Cytryny zawiera flawonoidy o właściwościach przeciwnowotworowych. W badaniach na zwierzętach i badań laboratoryjnych z zastosowaniem komórek ludzkich, które są limonoids Związek cytryny wykazały do ​​walki raki, takie jak rak piersi, okrężnicy, żołądka, skóry i płuc.

Wybór Cytryny

Cytryny są owalne owoce o żółtym zewnętrznej skórki. Istnieją dwa rodzaje kwaśnych cytryn: Lizbona i Eureka. Skóra Eureka ma bardziej szorstki. Skóra Lisbona € ™ s jest gładsza. Cytryny również są w słodkich odmian, jednym z przykładów jest Meyer.

Ogólnie, jak dojrzewanie owoców, zwiększa ich zdolność przeciwutleniacz. Wybierając cytryny, zaznacz je, gdy są dojrzałe. Cytryny z cieńszą skórę mają więcej mięsa i więcej soku. Cięższe cytryny jest więcej soku i mięso, które zawiera. Cytryny, że skłania się ku zielone kolory są zazwyczaj bardziej kwaśne i niedojrzałe. Jeśli cytryny jest matowa w kolorze, pomarszczony lub ma niejednolity skórę, to chyba stary.

Korzystanie Cytryny

Dostaniesz więcej soku z cytryny, jeśli nim jesteś soku w temperaturze pokojowej i / lub go ogrzać, umieszczając go w ciepłej miski z wodą. Cytryny można stosować podczas gotowania, aby wydobyć smak mięsa, kurczaka lub ryby. Tych, którzy chcą zmniejszyć spożycie soli może wycisnąć cytryny na ich jedzeniem, dodając smaku i działając jako substytut soli.

Dokonywanie lemoniada może być zdrowe i pyszne sposób, aby uzyskać korzyści z cytryny. To proste drinka zrobić. Wystarczy wycisnąć cytrynę do wody i dodać słodzik wyboru. Wyciskanie soku z cytryny do sałatki lub soku owocowego to również dobry sposób na uzyskanie cytryny do diety.

Wiele ból gardła i kaszel środki zawierają cytryny. Kiedy masz do czynienia z przeziębieniem lub grypą, cytryny może być ściśnięte do rosołu lub herbaty ziołowej, aby przyspieszyć czas regeneracji.

Cytryny są również znane, aby rozjaśnić piegi i blizny potrądzikowe. Dodatkowo, cytryny wyciśnięty do wody może pomóc, aby odświeżyć oddech i zabijać bakterie.

Cytryny mają również długą listę zastosowań do czyszczenia i odkażania w domu. Na przykład, mogą być one wciśnięte w wodzie i umieszcza w kuchence mikrofalowej jego odwanianie. Alternatywnie, sok z cytryny wyciśnięty do wody i gotuje na piecu może zmienić zapach domu i dodać wilgoci.