grsail.com

Odżywianie bananami

Banany są cenione na całym świecie ze swojej wyjątkowej, słodki smak i tekstura podobna budyń. Americana € ™ s zużywają więcej bananów niż jakikolwiek inny owoc bez powodu. Banany są przenośne, uniwersalne, pożywne i dostępne przez cały rok. Są także łatwe do strawienia; nawet dzieci mogą je (nie wymagany zęby) jedzenia.

Ten pyszny, owoce tropikalne nie robi € ™ t pochodzą z drzewa, jak się powszechnie uważa, ale w dużej ziołowym zakładu. Szybko rosnące rośliny uprawia się banany dla jego cennego owocu w ciepłym klimacie, w ponad 100 krajach na całym świecie.

Wartość odżywcza i zalety

Banany są dobrym źródłem błonnika, witaminy B6, witaminy C, potasu i manganu. Jeden średni banan zawiera około 110 Wielkość kalorii, 4 g błonnika, 400 mg potasu (11 procent RDA).

Ich wysoka zawartość potasu sprawia, że ​​banany korzystny żywność pomaga regulować ciśnienie krwi, co może zmniejszyć ryzyko udaru mózgu.

Banany są uważane za jeden z dobrych żywności nastroju. Witamina B6 zawierają uważa się regulować nastrój. Zawierają one również aminokwas tryptofan, który konwertuje do serotoniny i noradrenaliny w mózgu substancji chemicznych. W związku z tym, banany mogą pomóc zapobiec depresji.

Ich przenoszenia, witaminy, minerały i wysokiej zawartości węglowodanów, aby banany doskonałym miejscem na przekąskę po treningu.

Banany mogą mieć działanie ochronne przed chorobą wrzodową. Ita € ™ s myśl, że jedzenie bananów pomaga produkować śluz ochronny przed kwasy żołądkowe. Zawierają one również substancje zwane inhibitorami proteazy. Substancje te pomagają w usuwaniu bakterii, które są przemyślane powodować wrzody żołądka.

Banany mogą pomóc uzupełnić niektóre elektrolity utracone z biegunką. Pomagają one również z drugiej strony medalu eliminacji bezproblemowych; banany wysokie, zawartość błonnika rozpuszczalnego sprawia im wielką jedzenie za pomoc złagodzić zaparcia.

Banany pomóc w promowaniu bakterie probiotyczne w jelitach. Te przyjazne bakterie są ważne dla zachowania populacji szkodliwych bakterii w kontroli i pomaga organizmowi wchłonąć ważnych składników odżywczych.

Jedno z badań wykazało, że kobiety, które spożywały banany 4 do 6 razy w tygodniu obniżyć swoje ryzyko zachorowania na raka nerki o połowę, w porównaniu do osób nie będących konsumentami bananów. Uważa się, że te przeciwutleniacze ochronne, które zawierają banany są odpowiedzialne za ten efekt.

Wybór

Banany są zbierane podczas zielone. Można je znaleźć w sklepie jeszcze w stanie niedojrzałym zielone, żółte lub w pełni dojrzałe (żółte z brązowymi plamami). Wybierz banany na podstawie tego, jak szybko chcesz je spożywać. Bardziej zielone banany dłużej zajmie im w pełni dojrzewają. Wielkości banana nie robi € ™ t wpływa na jego smak, więc wybierz rozmiar w zależności od potrzeb.

Magazynowanie

Banany należy przechowywać w temperaturze pokojowej dopóki nie osiągnęły pożądanej dojrzałe. Można je przechowywać w lodówce, po tym, by przedłużyć trwałość. Przechowywanie bananów w lodówce przyciemni ich skóry, ale owoce nie ucierpią. Aby szybko dojrzewają banana, sklep w brązowej papierowej torbie. Banany dostarczają wartości najbardziej antyoksydacyjne, gdy w pełni dojrzałe.