grsail.com

Objawy nietolerancji glutenu

Objawy nietolerancji glutenu


Jeśli wystąpią objawy od problemów żołądkowo-jelitowych do migreny bóle głowy, może ma nietolerancję glutenu, jedną z podstawowych białek w pszenicy i innych zbóż. W przeciwieństwie do alergii pszenicy, która powoduje natychmiastowe i nagłe objawy i jest łatwiejszy do zdiagnozowania, nietolerancja glutenu może powodować opóźnione objawy oraz pozostaje niezdiagnozowanych lat. Zrozumienie objawy mogą pomóc w podjęciu decyzji, czy należy porozmawiać z lekarzem na temat tego problemu.

Dziesięć Objawy nietolerancji glutenu

Chociaż społeczność medyczna raz wątpił w istnienie wrażliwości na gluten, znany również jako "nietolerancji pszenicy," coraz więcej dowodów wskazuje, że ten rodzaj nietolerancji pokarmowej jest prawdziwym problemem dla niektórych ludzi. Według WebMD, osób z nietolerancją glutenu może wystąpić szereg objawów, ale często wynik ujemny na celiakię lub totalnej alergią na pszenicę. Główną różnicą jest to, że nietolerancja na gluten nie wywołuje reakcję immunologiczną w organizmie. Zamiast rozpoznanie opiera się zazwyczaj w następujących typowych objawów.

Nudności

Czujesz się chory na żołądek często mogą być objawem nietolerancji glutenu, zgodnie z WheatIntolerance.org. Można zauważyć, że masz mdłości po posiłkach lub w ciągu dnia, a może nawet wymiotować sporadycznie.

Wzdęcia, skurcze, biegunka i zaparcie

Wiele osób z wrażliwością na gluten zgłosić, że odczuwają objawy, które są bardzo podobne do Zespół jelita drażliwego (IBS). Objawy te obejmują częste ataki biegunki, czasem na przemian z zaparciami. Skurcze brzucha i wzdęcia są również częścią tego stanu. Przegląd piśmiennictwa opublikowanego w American Journal of Gastroenterology informuje, że objawy te mogą być aż tak poważny, jak te z pełnowymiarową celiakii, ale są o wiele trudniejsze do rozpoznania.

Bóle stawów

Według Daily Mail, ból stawów jest kolejnym objawem nietolerancji glutenu. Wiele osób z wrażliwością na pszenicy i innych zbóż skarżą się na sztywność i ból w rękach, kolanach, nadgarstkach i łokciach. Ten ból może przyjść i odejść, w zależności od tego, czy dana osoba jest obecnie reakcji na gluten.

Odchudzanie

Według ważnego badania na temat objawów nietolerancji glutenu opublikowane w czasopiśmie BMC Medicine, niektóre osoby, które są uczulone na pszenicę również doświadczenie niewyjaśniona utrata masy ciała. Jeśli utraty wagi bez próby, może to być oznaką poważniejszej choroby. Ważne jest, aby omówić ten objaw z lekarzem od razu.

Przewlekłe zmęczenie

Długotrwałe i skrajne zmęczenie to inny objaw czułości glutenu, według badania BMC Medicine. W rzeczywistości, badania wykazały, że około jednej trzeciej pacjentów z nietolerancją glutenu i pszenicy doświadczyłem tego objawu.

Bóle głowy

Objawy nietolerancji glutenu

BetterHealthUSA informuje, że nietolerancja glutenu może również powodować migreny, bóle głowy, a to jest objaw, że osoby wrażliwe wielu pszenicy raportu. Migreny mogą pochodzić od godziny czy nawet dzień lub dwa po osoba zużywa pszenicę, więc może być trudno powiązać ten objaw z nietolerancją pokarmową. Według badania BMC Medicine, 35% pacjentów wystąpi ten objaw.

Drętwienie kończyn

Jeśli zauważyć, że twoje ręce, ramiona lub nogi są zdrętwiałe bez powodu, może to być również oznaką wrażliwości glutenu według badań BMC Medicine. Około 20% pacjentów wrażliwych na gluten może doświadczyć tego drętwienie.

Trudności z koncentracją

Uczucie "mglisty" lub trudności z koncentracją na zadaniach umysłowych to inny nietolerancja na gluten objawem. Badanie BMC Medicine poinformował, że ponad jedna trzecia pacjentów wystąpiło otępienie i trudności jasno myśleć.

Depresja

Inny ważny objaw według badań BMC Medicine była depresja. Aż jedna na pięć osób wrażliwych na gluten może wystąpić długie okresy uczucie beznadziejne, apatyczny, i na dół.

Zmiany skórne

Opryszczkowe zapalenie skóry wysypka nazywany jest kolejnym objawem wrażliwości na gluten, zgodnie z Dermatology Online Journal. Charakteryzuje się intensywnie swędzące guzki i pęcherze, stan pojawia się zwykle na skórze głowy, kolana, łokcie, plecy, pośladki i osób poszkodowanych. Często pacjenci z tej wysypki nie wykazują objawów jelitowych nietolerancji glutenu, ale dieta bezglutenowa może pomóc wyjaśnić ten stan.

Praca z lekarzem

Według badań, finansowanych przez University of Hawaii, nietolerancja glutenu może rosnąć w populacji ogólnej. Jeśli podejrzewasz, że masz nietolerancję glutenu pszenicy lub, należy porozmawiać z lekarzem o wyeliminowanie produktów pszenicy i innych pokarmów zawierających gluten z diety. Po kilku tygodniach nie jeść pszenicy, może się okazać, że objawy uległy poprawie. Jeśli objawy nie poprawiły, lekarz może pomóc określić, co może być ich przyczyną.

Wypróbowanie diety bezglutenowej

Po rozmowie z lekarzem, możesz wybrać się do wyeliminowania glutenu z diety. Istnieje wiele produktów, które nie zawierają glutenu i pszenicy, więc będziesz mieć mnóstwo opcji. Wypróbuj dietę przez okres czterech tygodni lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Pod koniec tego okresu, może się okazać, że objawy nietolerancji glutenu nie ma!