grsail.com

Objawy ciąży Przez pierwszy trymestr

Objawy ciąży Przez pierwszy trymestr


Choć nie ma dwóch ciąż są identyczne, pierwszy trymestr objawy ciąży często może przyszła mama jest wskazówką w sprawie jej stanu, zanim jeszcze kupuje test ciążowy. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży, najczęstszym objawem jest nieodebranych okres. Jednakże, ponieważ wiele kobiet doświadcza nieregularne miesiączki lub nie śledzić ich cykle miesiączkowe, mogą zauważyć pierwsze inne objawy.

Wspólne Wczesne objawy ciąży

Przetarg lub obrzęk piersi

Web MD listę zmian piersi jako jeden z najwcześniejszych objawów ciąży. Podwyższony poziom hormonów często powodują wrażliwych, nabrzmiałe piersi. Ta czułość może przypominać o tym, jak Twoje piersi przed rozpoczęciem normalnego cyklu miesiączkowego. Dyskomfort często spada po pierwszym trymestrze, jak dostosować się do zmian hormonalnych.

Niektóre kobiety również, że otoczka, koło, który otacza sutki, ciemnieje z początkiem ciąży.

Miesiączkowe Objawy rowerowe

Objawy ciąży Przez pierwszy trymestr

We wczesnych etapach ciąży, wiele kobiet zgłasza uczucie podobne do sposobu, w jaki zrobić na początku lub w trakcie ich cyklu menstruacyjnego, według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży. Tak znane są objawy, że nie może myśleć, że są w ciąży. Uczucie ciężkości w brzuchu, ciśnienie na mocz, wzdęcia, wyprysków, a nawet może wystąpić skurcze. Stan ten czasem trwa kilka tygodni, ale niektóre kobiety miały takie objawy przez większość w pierwszym trymestrze i dla każdego kolejnego ciąży.

Wrażliwość na zapachy i Foods

Rodzicielstwo Ciąża mówi, że wrażliwość na zapach jest wczesna ciąża znak. Silne zapachy, takie jak perfumy, ryby, a nawet róże może powodować nudności. Uciec od zapachów może być najszybszym sposobem łagodzenia objawów. To również nie jest rzadkością w przypadku kobiet, aby stwierdzić, że środki spożywcze, które kiedyś cieszyły są teraz niesmaczne. Jest to częściowo spowodowane węchowe zmysły są tak ściśle związane z poczuciem smaku.

Wspólne niechęci żywności są sok pomarańczowy lub cokolwiek innego kwaśny, niektóre produkty mleczne, mięso, pikantne żywności, a nawet kawy, zwłaszcza zapach nim. Negatywnie, apetyt na niektórych pokarmów poza normalnym sferze przyzwyczajenia może być również wskaźnikiem ciąży. Podobnie jak większość rzeczy, reakcje na zapachy i żywności są ze względu na znaczne wahania hormonów w okresie wczesnej ciąży.

Częste oddawanie moczu

Dziecko Centrum wyjaśnia, że ​​można zauważyć można coraz częściej w oddawaniu moczu, zanim sobie sprawę, że jest w ciąży. Macicy we wczesnej ciąży siedzi nisko w swoim połowy miednicy i może nacisnąć na pęcherz, który jest tuż przed nim. Jak macica rośnie, ciśnienie zostaje zwolnione. Kobiety mogą doświadczyć tego objawu w ciągu kilku pierwszych tygodni ciąży i znaleźć potrzebę oddania moczu wzrasta, jak dziecko rośnie i wywiera większą presję na już opodatkowane pęcherza.

Czasami częste oddawanie moczu jest objawem infekcji pęcherza, dlatego tak ważne jest, aby mówić z tobą do lekarza, jeżeli występuje ten objaw.

Poranne mdłości

Objawy ciąży Przez pierwszy trymestr

Mayo Clinic wymienia nudności jako wspólny znak wczesnej ciąży. Chociaż nudności i wymioty związane z ciążą powszechnie określa się jako choroby rano, to może pojawić się w dowolnym czasie w ciągu dnia. Większość kobiet znajdzie ulgę od tych wczesnych objawów ciąży w ramach drugiego trymestru, ale można nadal występują poranne mdłości wyłączyć i przez cały okres ciąży.

Wszczepienie Krwawienie

Według BabyMed.com, nie jest niczym niezwykłym, aby wystąpić małe krwawienia z pochwy o około 10 dni po zapłodnieniu. Zapłodnione jajo wniknięcie wyściółki krwi bogate macicy może być przyczyną tego krwawienia. Normalnie, krwawienie jest lekki i trwa 24 do-48 godzin. Nie wszystkie kobiety doświadczają krwawienie implantacji.

Podwyższona temperatura ciała podstawnokomórkowy

Jeśli zostały wykresów swoją podstawową temperaturę ciała, starając się zajść w ciążę, może zobaczyć swój temperatura pozostanie na podwyższonym poziomie przez kilka kolejnych dni, w zależności po prostu mommies. Kiedy tak się dzieje, są duże szanse, jesteś w ciąży.

Wahania nastroju

Hormony wahania mogą powodować gwałtowne i skrajne wahania nastroju, według Kids Zdrowia. Nie jest niczym niezwykłym dla matki oczekującej płakać bez wyraźnej przyczyny lub łatwo gniew. Reszta, zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia pomogą wyrównać emocjonalnego wstrząsu.

Wyczerpanie

Dziecko Centrum wymienia także wyczerpanie jako wspólnej wczesnej ciąży znak. Ze wzrostem poziomu hormonów i dodatkowego stresu umieścić na swoim ciele, ponieważ dostosowuje się do stanu ciąży, jesteś skłonny opony szybko. Dobrą wiadomością jest to, że poziom energii będzie prawdopodobnie wróci do normy w drugim trymestrze. Niektórzy uważają, jest to naturalny sposób chroni dziecko w czasie, gdy kobiety mogą nie zdawać sobie sprawy, że są w ciąży.

Późniejsze objawy pierwszym trymestrze

Po kilku pierwszych tygodniach ciąży, możesz zacząć odczuwać inne objawy, jak również. Należą do nich:

Objawy ciąży Przez pierwszy trymestr

  • Wzdęcia
  • Metaliczny smak w ustach
  • Przyrost masy ciała
  • Aktywne gag reflex
  • Zawroty głowy
  • Półomdlały
  • Zgaga
  • Niższe bóle pleców
  • Bóle głowy

Niektóre z tych objawów może odejść, jak wejść w drugim trymestrze, podczas gdy inne mogą trzymać się, aż dziecko się rodzi.

Właściwa opieka prenatalna

Podczas gdy wszystkie te objawy mogą być objawy ciąży w pierwszym trymestrze ciąży, należy pamiętać, że nie mogą wystąpić wszystkie z nich i że wielu może być również objawami innych warunkach. Jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży, skontaktować się z lekarzem, aby umówić się na test ciążowy i rozpocząć opieki prenatalnej. Lekarz może ocenić żadnych objawów masz i oferują ulgi, jeśli jest to konieczne.