grsail.com

Numer telefonu zatruć

Numer telefonu zatruć

Call center zatruć są obsadzone przez pracowników służby zdrowia, w tym lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów, którzy są specjalnie przeszkoleni, aby pomóc w nagłych przypadkach zatrucia. Zachowaj numer przydatne w sytuacjach awaryjnych.

Wywołanie zatruć

Krajowa Infolinia

Poison Center National Capital można dojechać z każdego miejsca w USA pod numerem:

1-800-222-1222

Numer ten automatycznie łączy rozmówców do lokalnego centrum kontroli zatruć w oparciu o numer kierunkowy i numer telefonu powstawanie i jest dostępna bezpłatnie 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Numery lokalne Center

Choć najlepiej jest zadzwonić pod numer 800, gdy potrzebna jest pomoc, można również zlokalizować i zadzwonić do Centrum Informacji Toksykologicznej najbliżej Ciebie, przechodząc do American Association of Poison centra kontroli (AAPCC) stronie internetowej i za pomocą wygodnego narzędzia do lokalnego Centrum lokalizatora.

Jest to mądry pomysł dla rodziców, aby utrzymać zarówno krajowe i lokalne numery trucizny dostępne w przypadku wystąpienia problemów z nawiązaniem połączenia a kwestie techniczne, które uniemożliwiają połączenie alarmowe z właściwie odebrany.

Nationwide, ponad milion rozmowy są do ośrodków kontroli zatruć każdego roku, a ponad połowa z tych połączeń dotyczy dzieci poniżej piątego roku życia. By poprawnie za pomocą numeru telefonu i wiedząc, kiedy połączenie jest konieczne, przypadkowe zatrucia nie muszą mieć tragiczne skutki.

Wywołanie zatruć

Jeśli uważasz, lub inna osoba, w obecności został otruty, wybrać numer. Przed skontaktowaniem się z centrum kontroli zatruć, istnieje kilka rzeczy, które trzeba zrobić:

  • Ustalić, czy potrzebne są służby ratunkowe, i nazywają sanitariuszy lub 911, jeśli to konieczne w pierwszej kolejności.
  • Usuń nadmiar trucizny lub chemikalia zaczerwienienie oczu i skóry zimną wodą, przenosząc ofiarę do obszaru świeżego powietrza, unicestwiając usta, lub zdjąć skażone ubranie.
  • Znajdź butelkę chemicznego odniesienia.

Dzwoniąc do Centrum Informacji Toksykologicznej, ważne jest, aby mieć wystarczająco dużo informacji na temat dostępnych dla specjalisty w celu zapewnienia właściwej porady. Rozmówcy powinni wiedzieć, co następuje:

  • Ofiary wiek i masa ciała, które to mogą mieć wpływ, jak szybko działają trucizny
  • Dokładna pozycja spożycia - patrz etykiecie butelki do dokładnej nazwy i składników
  • Przybliżeniem ilości spożycia trucizny
  • Jak dawno temu trucizna została spożyta
  • Stan ofiary - wycieńczony, nadpobudliwe, mdłości itp
  • Jak ofiara została wystawiona - połykanie, oparów, kontakt ze skórą, itp
  • Wszelkie problemy medyczne, takie jak alergie lub leków ofiara biorąc, które mogłyby kolidować z trucizny lub leczenia

Zachowaj spokój i zapewnić specjalisty tak dużo informacji, jak to możliwe, w tym wielu zwrotnej w przypadku, połączenie zostanie rozłączone.

W nagłym wypadku

Numer telefonu kontroli zatruć - 1-800-222-1222 - jest to numer bezpłatny, numer alarmowy do wykorzystania w przypadku przypadkowych zatruć. Zachowaj numer pobliżu wszystkich telefonów. By wiedzieć, jak korzystać z bezpłatny numer i jak reagować w razie przypadkowego zatrucia, można uniknąć poważnych obrażeń.