grsail.com

Nowoczesne Zaloty

Nowoczesne Zaloty


Nowoczesne zaloty nosi pewne podobieństwo do rytuałów, które tradycyjnie prowadziły do ​​małżeństwa w większości krajów w przeszłości. Technologia i ekonomia zmieniły się zasady, oczekiwania i rytuały prowadzące do małżeństwa.

Zaloty Ścieżka do małżeństwa

Koncepcja zalotów zawsze proces rytuałów, które ostatecznie prowadzi do małżeństwa. To jest inny niż "randki", bo pomysł dwóch młodych ludzi w rzeczywistości poznanie sobą przed ślubem jest stosunkowo nowy. Wielebny Pomiń Burzmato serwisu Boundless.org napisał na drodze tradycji zalotów zmieniło przez 20 wieku, przejście od "... Bardziej przewidywalnego scenariusza kultury, która istniała przez kilka stuleci, do systemu wielowarstwowej ...", które obejmuje nowoczesny proces zalotów randek.

Bunt Przemysłu Dating

Radiowo także częścią procesu zmieniającej powierzchni zaloty. Wiele kultur miał równowartość yenta, swat żydowskiej słynne portretował w musicalu Skrzypek na dachu. Nawet Wiktorii miał Matchmakers takich jak bohatera przebojowego musicalu innego, Hello, Dolly. Byli to ludzie, którzy kontrolowali, w społecznościach, proces zalotów przez określenie zarówno dopuszczalnych zachowań i często dopuszczalne partnerów.

Jednak, jak media stały się bardziej powszechne, nowoczesne rytuały zalotów zmieniło od lokalnych zwyczajów do norm powszechnych. Jak ujął to ks Burzmato, "władza wyższa" celownik porady publicystów w gazetach i czasopismach zmienił sposób postrzegania młodzieży zaloty. Kontrola urodzeń była kolejnym czynnikiem, który zmienił proces małżeństwa. Jak Leon Kass z University of Chicago, napisał w swojej książce Building Zdrowe Kultura: Strategie dla amerykańskiego renesansu, kiedy seks i ciąża nie były powiązane, konieczność małżeństwa zmienia.

Nowoczesne Zaloty do Rescue małżeństwa

Jako małżeństwo spadek stóp w USA, wiele grup winić te zmieniające się "wartości rodzinne" za powstaniem "Podłączenie kultury", który ich zdaniem jest destrukcyjne dla kobiet i mężczyzn. Allison Kasic z Niezależnego Forum Kobiet napisał o potrzebie "świętować romans," powrót do tradycyjnych rytuałów zaloty kolacja, kwiaty, i rozmowy. Grup chrześcijańskich, zwłaszcza przyjęli to powrót do wolniejszej i bardziej metodyczny drodze do małżeństwa.

W teledysku 18 dzieci i Skrutacyjnej: Dating vs Zaloty, rodzina Duggar dosłownie twierdzi, że "Randka jest szkolenie dla rozwodu." Zamiast tego, uczą swoje dzieci do "wiary w Boga", w przeciwieństwie do "sklepów wokół" na randkę. Kolejny model chrześcijańskiej zalotów jest udokumentowana w blogu Kristina utrzymuje. Ona i jej mąż po Siedem Królewskie U. z Zaloty która obejmowała utrzymanie co najmniej sześć cali odległości między nimi w każdej chwili.

Czy Zaloty Nadal działa?

Amanda Stiver bloga pionie Thought uważa również, że tradycyjne zaloty to proces potrzebne do stworzenia "... stosunku miłości małżeńskiej, która powoduje wzrost dwóch ludzi ze sobą." Strony internetowe, takie jak True.com staramy się zapewnić zarówno bezpieczeństwo i wygodę randki online w procesie selekcji i skupić się na stałych związkach. W pewnym sensie, stało się "wirtualny yenta" łączenia witryn randkowych, takich jak eHarmony, które twierdzą, niesamowity sukces na celu pary razem do małżeństwa.

Według badań przeprowadzonych przez National Wedding Show opublikowanym w Marie Claire, nowoczesny proces zalotów i małżeństwa wydaje się trwać prawie trzy lata. W tym samym artykule znaleźć w Marie Claire, przedstawiciel NWS Alexandra Campos ujawnił również inny z największych zmian w zaloty: jedna na dziesięć kobiet zerwać z tradycją i pop pytanie się średnio kilka miesięcy wcześniej, niż mężczyzn.

Tak czy inaczej, fani zalotów w współczesnym społeczeństwie może się pocieszyć, że nawet w szybkim tempie informacji wieku, droga do ołtarza wciąż trwa rok od pierwszego "cześć" i ostateczne "tak".