grsail.com

Nowi Wskazówki dietetyczne: jesz za dużo soli?

Ze względu na rosnącą liczbę osób cierpiących na choroby przewlekłe, Dietetyczne wytyczne z 2010 są dostosowane do obu populacji, ale również zdrowe emphasis zaleceń dla przewlekłej choroby. Choć wytyczne z 2010 nadal polecam zdrowe osoby ograniczyć do 2300 mg sodu na dobę, cięższe nacisk kładzie się na redukcji do 1500 mg sodu na dobę dla każdego, kto w wieku powyżej 51, Afroamerykanie i każdemu z nadciśnieniem, cukrzycą lub przewlekłą nerki choroba. Te trzy grupy wysokiego ryzyka stanowią około połowy wszystkich dorosłych i dzieci w Stanach Zjednoczonych.

Nowi Wskazówki dietetyczne: jesz za dużo soli?

Zapobiegania przewlekłej choroby i aby zachęcić producentów do zmniejszenia ilości sodu produktów, byłoby korzystne dla całej populacji, aby ograniczyć sodu do 1500 mg dziennie. Według American Heart Association, jeśli średnie spożycie sodu zmniejszyła się do 1500 mg dziennie, kraj zapisać 426 miliardów dolarów wydatków służby zdrowia oraz średnich poziomów ciśnienia krwi zmniejszy się o 25,6%. To będzie bardzo trudne do dolnej sodu do 1500 mg na dobę bez pomocy producentów żywności i restauracji. Przetwarzane i żywności restauracji stanowią około 77% sodu w diecie Amerykanów. Jeśli społeczeństwo nie naciskać na niższych produktów sodowych, nasi bliscy w grupach wysokiego ryzyka, najprawdopodobniej nigdy nie będzie w stanie osiągnąć 1500 mg dziennie. Jeżeli konsumenci zaczynają wymagających bardziej zredukowane produkty sodowe, producenci i restauracje będą zmuszeni znaleźć sposoby, aby ich produkty zdrowsze. Ważne jest, aby pamiętać, że konsument, napędzają rozwój rynku żywności pod względem podaży, popytu, nowych produktów i zmian w produkcie.

Restauracje i producenci żywności są tylko częścią rozwiązania. Indywidualne wybory dieta będzie również odgrywać ogromną rolę w zmniejszaniu spożycia sodu. Więc od czego zacząć? Po pierwsze, śledzenie aktualnej spożycie sodu. Prowadź dziennik żywności na cały tydzień i ocenić, ile sodu spożywają. Następnie powoli ograniczyć dzienne spożycie sodu o 200 mg na miesiąc. W następnym miesiącu wyciąć 200 mg więcej i tak dalej aż do osiągnięcia poziomu zdrowsze. Badania wykazały, że nawet zmniejszenie sodu 400 mg, mogą obniżać ciśnienie krwi i zmniejszenie ryzyka zdarzeń sercowo-naczyniowych. Odcinanie powoli pozwoli twoje kubki smakowe do przystosowania i złagodzić frustrację i przytłaczające uczucie związane z drastycznych zmian diety. Skoncentruj się na zmniejszenie lub wyeliminowanie żywności wysokiej sodowe, takich jak przetworzonego mięsa, zup i sosów w puszkach pierwszych. Wiele z tych produktów jest już w niskich wersji sodu.

Posiadać wiedzę na etykietach sodu. Wolny od sodu oznacza, że ​​produkt zawiera mniej niż 5 mg sodu w jednej porcji jednocześnie niskie produkty sodowe mają 140 mg lub mniej. Produktów o zmniejszonej sodu zawierają co najmniej 25% mniej niż w zwykłej soli sodowej produktu, który może być mylące. Na przykład, wiele mniejsze zupy sodowe puszkach może jeszcze przyczynić 600 mg sodu na dawkę, ponieważ oryginalny produkt miał 800 mg sodu lub więcej. Ogólnie rzecz biorąc, ograniczenie sodu w diecie wraca do podstaw; dużo owoców, warzyw, mięsa, świeżych produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu i pełnego ziarna. Spróbuj zakupy tylko z zewnątrz naw sklep spożywczy i unikanie środku jak najwięcej!