grsail.com

Nota debetowa

Nota debetowa


Nota kredytowa jest nieformalna faktury że kwestie dostawca pokazać dodatkowe kwoty należnej z powodu błędu i to wiele razy, utworzone na podstawie reklamacji klienta.

Kiedy używać notatki Debit

Być może trzeba utworzyć notatkę debetowej z różnych powodów, takich jak wadliwych towarów lub dlatego, że nie pobierana klientowi wystarczy. Nota kredytowa jest używany, czy błąd jest znaleźć na stronie kredytowej lub debetowej transakcji. Przykłady dokonanych korekt z notatką debetowej to:

 • Przydzielenie opłat
 • Realokacja otrzymania funduszy
 • Przeniesienie kosztów
 • Korekty dekretacji

Niektóre firmy rozwijają odzysku [Zgłoś Pisanie | raporty]] na pokrycie zdarzenie należność za fakturę wcześniej odpisane jako złych kredytów. Jeśli pieniądze są w zapłacić ten dług po fakcie, notatki mogą być wydawane w celu zastąpienia oryginalnej faktury. Rachunkowość następnie stosuje ten paragon przed notatki. To dobry pomysł, jeśli to możliwe, numer notatki z tym samym numerem jak oryginalnej faktury, lecz aby oznaczyć go gwiazdką lub innego kodu, tak, że gdy pojawi się w szczegółowym wykazie, Numer referencyjny wskazuje na odzyskanie środków.

Tworzenie Notatki

Aby utworzyć notatkę debetowej, można używać tego samego formatu podstawowego jako faktury korygującej, wraz z nazwą klienta lub numeru i przyczyny notatki, wraz z szczegóły odzwierciedla pozycje i ilości, które zostały naruszone. Zawierać numer dokumentu zakupu, oraz wszelkich innych dokumentów dostawy lub rozliczeniowych. Części notatki to:

 • Chodnikowiec
 • Ciało
 • Stopka

Informacje Uwzględnij

Noty debetowe powiadamiania klientów o pieniądze należne do Ciebie. W treści notatki, wyjaśnić, co dokładnie jest winien i dlaczego. To ostrzega klientów do dokładnego przedmiotów, ilości i numerów faktur, które odzwierciedlają pieniądze nadal ze względu na was. Obejmują warunki, które elementy zostały dostarczone i które elementy klient nie zapłacił. Rekord wynosi klienci winni i jeśli inne noty debetowe zostały wydane, to termin wydania w przyszłości.

Niestandardowe formy

Formularze z nadrukiem ułatwiają wydawania kredytów / zapłaty przy mniejszym wysiłku. Niestandardowe formy są dostępne z takimi funkcjami jak numerowanie oraz może zawierać logo firmy i dane kontaktowe. Noty debetowe są dostępne w kalka maszynowa lub form. Firmy, które świadczą te formy obejmują:

 • Neb
 • Sokrates
 • Moje przedmioty biurowe
 • Shoplet.com
 • SmartDraw

Zakupy na formularzach on-line pozwala na przeglądanie postaci, które spełniają Twoje potrzeby i oferuje szeroki wybór metod płatności. Niektóre firmy oferują formularze internetowe usługi premiowe jak bezpłatną wysyłkę. Poświęć trochę czasu, aby znaleźć formularz, który pracuje dla najlepszych cenach.

Financial Software

Programy jak QuickBooks oferuje również możliwość wydawania not debetowych. Korzystanie z oprogramowania finansowego oszczędza czas i ułatwia precyzyjne zarządzanie danymi finansowymi i pozwala zobaczyć duże zdjęcie finansową na pierwszy rzut oka. Kolejną zaletą korzystania z oprogramowania, jak to jest szkolenie pod warunkiem, wraz z wsparcia oferowanego jeżeli napotkasz usterki lub masz pytanie.

Oprogramowanie finansowe zapewnia szablonów notatek do tworzenia różnych notatek, w tym not debetowych, łatwiejszego zadania z mniejszym ryzykiem tworzenia kolejnych błędów.