grsail.com

Nordic Walking: Nordic Walking Korzyści Porady

Praca podstawowej

Ćwiczenia na wzmocnienie "rdzeń" jest duża teraz, i był przez kilka lat. Rdzeń wzmocnienie jest podstawą do pilates ćwiczenia, a to korzyści jogi, choć lekarze nie mówią o nim tak dużo. Osobistego trenera na siłowni można zauważyć, że klienci robić wiele zwykłych ćwiczeń siedząc na piłce do ćwiczeń, ponieważ jest to, że działa na rdzeń.

"Rdzeń" jest w tym przypadku część ciała między dole klatki piersiowej i bioder, zarówno z przodu iz tyłu. Siła i stabilność w tym obszarze jest rzeczywiście ważne dla postawy i zdrowia, szczególnie do tyłu. Większość mięśni zaangażowanych głębokie mięśnie postawy. Jedynym, który jest postrzegany bardzo jest abdominus rectus - ". Sześciopak" źródłem nieuchwytny Produkty lub programy, które obiecują "sexy rdzeń" mają być traktowani podejrzliwie. Definicja w abdominus prostego brzucha zależy w pewnym stopniu od genetyki i dużo się o małej tkanki tłuszczowej, bez względu na to, ile przysiadów lub podobne ćwiczenia robisz.

Nordic Walking jest dobre dla rdzenia. Ponieważ nordic walking korzysta większość z Twoich mięśni i większość stawów, i robi to, gdy jesteś w pozycji pionowej i przy użyciu dobrej postawy, kluczowym obszarem jest wzmocniona, jak te mięśnie pracują razem. To może pomóc w zapobieganiu lub skorygowanie nierównowagi mięśni. Powierzchnia rdzenia jest ważne w każdym pełnego korzystania ciała. Nordic walking robi więcej dla rdzenia i jest bardziej ćwiczenia funkcjonalne, niż robi hantle loki biceps siedząc na piłce do ćwiczeń, gdzie prawdopodobnie przy użyciu nogi, żeby nie spaść. Więc można dodać szkolenia podstawowego do korzyści płynących z uprawiania nordic walking.

Jak szybko jest umiarkowany?

Rekomendacje dla chodzenie na zdrowie i kondycję często określić umiarkowany spacer, jak w 30 minut, 5 razy w tygodniu, w umiarkowanej prędkości, wysiłku, lub cokolwiek. Pytanie, oczywiście, jest to, co jest umiarkowane? Teraz mamy odpowiedź w artykule z American Journal of Preventive Medicine. Eksperci mówią nam 100 kroków na minutę jest minimalna tempo do właściwego wykonywania układu krążenia. Jeśli masz krokomierz, łatwo ocenić swoje tempo. W przeciwnym razie, można po prostu liczyć. (Lewy, prawy jest dwa kroki). To sprowadza się do około 3000 kroków w tym 30 minut spacerem. Dla większości ludzi, mile jest około 2000 kroków. Aby dowiedzieć się, ile kroków brać, korzystać z krokomierza na kurs można zmierzyć się z licznika kilometrów w samochodzie, czy czterech okrążeń toru ćwierć mili (na środku pasa ruchu). Nie trzeba być prawdziwym dokładne o tym wszystkim.

To tempo wychodzi do 3 mil w ciągu godziny lub 20 minut na kilometr. Pójdę wraz z tym, jak umiarkowana. Użyliśmy do podjęcia kilometrów w 15 minut, jak szybki marsz, ale ostatnio widziałem energiczny zdefiniowane całą drogę w dół do 20 minut. Średni spacery, a czasami nawet wolniej, daje wiele korzyści zdrowotnych. Spróbuj iść nieco szybciej poprawić kondycję. Jeszcze lepiej, robić to, co wydaje się umiarkowane lub nieco trudne dla Ciebie, w zależności od celów. (To się zmieni, jak dostać się bardziej pasuje.) Oczywiście, można przejść szybciej na krótszym dystansie, ale spowolni jak odległość rośnie. Możesz robić regularne spacery czasem i nordic walking dla treningu na inne dni. Otrzymasz więcej z nordic walking w tym samym tempie i odległości.

Dieta dla tych, którzy jej potrzebują,

Był artykuł w medycynie i Nauki w Sport & Exercise porównanie pieszo i utrata masy ciała w ponad 27.000 kobiet. Naukowcy odkryli, "spadek otyłości" (utraty tłuszczu) na kilometr chodził być największym z nadwagą, prowadzących siedzący tryb życia kobiet, a zwłaszcza w tych, którzy byli szczupły i aktywny. To nie wydaje się być dużym zaskoczeniem. Wydawałoby się, że osoby z nadwagą będzie bardziej prawdopodobne, aby schudnąć z ćwiczeń niż osób zdrowych wagi. Ale jeśli ćwiczenie spala kalorie, należy spalić kalorie dla każdego.

Faktem jest, że większa Twoja masa ciała, tym więcej energii potrzeba, aby go przenieść, więc więcej kalorii są wydatkowane na kilometr dla większej osoby. Ciało dość dużo zajmuje z tych rzeczy, jeśli słuchać, tak, że jeśli jesteś szczupły i wykonywać wiele, można zrekompensować spalonych kalorii, jedząc więcej. Ten sam artykuł mówi nam, że spadek wskaźnika masy ciała był bardziej dla spacerowiczów niż dla biegaczy. To nie jest, bo chodzenie spala więcej kalorii na mile lub kilometry niż bieganie robi, ale raczej, że biegacze były szczuplejsze zacząć.

Dobrą wiadomością z tego wszystkiego jest to, że chodzenie przyczynia się do utraty wagi dla osób z nadwagą, widocznie bardziej chodzenia więcej odchudzania. To było regularne spacery. Nordic walking spala więcej kalorii w tej samej odległości, więc to do utraty wagi jeszcze lepiej. Co o szczupłych kobiet? Nadal uzyskać wszystkie inne korzyści zdrowotne z chodzenia, a te są znaczne.

Korzyści z Nordic Walking

Główną zaletą nordic walking w porównaniu do normalnego chodu jest to, że angażuje większość mięśni w organizmie. To pozwala uzyskać większą ogólną wykonywania w tym samym czasie, jak to zrobić, gdy robisz regularne spacery. Jest to ogólnie świetne ćwiczenie dla osób z klimatyzacji ograniczony czas na ćwiczenia. Spalić więcej kalorii niż przy zwykłej chodzenia. Nie używać tyle kalorii jak podczas uruchamiania w tym samym czasie, ale daje więcej górne body conditioning niż bieganie. Nordic walking, jak niski ćwiczenia wpływu, jest o wiele łatwiej niż na stawy działa.

Problemy ortopedyczne spacerowiczów z

Osoby z problemami ortopedycznymi mogą korzystać z Nordic Walking. Jeśli masz problemy z kolan i innych stawów, które sprawiają, siłownia spaceru trudne i bolesne, może być w stanie zrobić nordic walking z mniejszym bólem. Korzystanie z kijki do nordic walking dystrybuuje swoją wagę tak, że część presji zdjęty stawów, a tym samym łagodzi ból w kolanach, biodrach, lub kostek. Nordic Walking jest bardziej stabilny niż podstawowego spacery fitness, ponieważ Polacy są dodatkowe punkty kontaktowe, więc ludzie z zaburzeniami równowagi może chodzić bardziej komfortowo. Z nordic walking można uzyskać korzyści zdrowotne i fitness chodzenia bez podrażniania ból stawów. Oczywiście, należy skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem tego lub jakiegokolwiek innego programu ćwiczeń.

Magiczna pigułka?

Badania na spacery pokazuje tak wiele korzyści dla zdrowia, że ​​jeśli można je dostać za pomocą pigułki, wydaje się być "magiczny". Chociaż większość badań przeprowadzono regularne spacery, nie ma powodu, by sądzić, że Nordic Walking nie będzie tak dobre, albo lepiej. Duke Medycyna Zdrowie Aktualności ułożyła kilka ostatnich badań i okazało się, że chodzenie pomaga z następującym: obniżenie ciśnienia krwi, zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru mózgu, obniżenie trójglicerydów, poprawę wrażliwości na insulinę, a unikając demencji. Kurczy się również tłuszczu w jamie brzusznej.

Zwiedzanie poprawia swój profil metaboliczny i chroni przed zespołem metabolicznym. Zespół metaboliczny, który jest coraz bardziej powszechne, to grupa objawów, w tym wysoki, wysokie ciśnienia krwi trójglicerydów, niski cholesterol HDL, korzystny otyłość brzuszną i insulinooporność.

Aby uzyskać te korzyści dla zdrowia, trzeba tylko chodzić 30 minut dziennie (lub czasami 5 lub 6 dni w tygodniu, w zależności od badania). Możesz to zrobić nawet, że 30 minut w dwóch lub trzech segmentów, choć prawdopodobnie zechcesz poświęcić te 30 minut do nordic walking na raz. Nordic walking jest jeszcze bardziej korzystne niż regularne chodzenie? Nie możemy naprawdę powiedzieć, ponieważ badania nie zostały wykonane. Ale to jest więcej zabawy, więc będziesz bardziej prawdopodobne, aby to zrobić.

Spalanie kalorii

Dodawanie bieguny i robi nordic walking, w porównaniu do chodzenia bez słupów, spala o 20% więcej kalorii. Ma to taką samą postrzeganą wysiłku. Oznacza to, że można spalić znacznie więcej kalorii bez poczucia pracujesz ciężej. (Ref. Badania Kwartalne Ćwiczenia i Sport, 2002 września 73 (3) 296) Jeśli poprawić technikę i / lub szybciej, można wydać więcej energii i zwiększyć spalanie kalorii nawet więcej w tym samym czasie treningu.