grsail.com

Nietolerancja glutenu i zdrowie mózgu

Nietolerancja glutenu i zdrowie mózgu

Oceniony przez Terri forhend RN

Badania medyczne wykazały, nietolerancją glutenu powiązań pomiędzy zdrowia i mózgu. Wpływ wahać od łagodnego do ciężkiego depresji zaburzeń neurologicznych, które można znaczący wpływ na jakość życia.

Celiakia i Nietolerancja glutenu

Celiakii uszkodzenia choroby błony śluzowej jelita cienkiego i tworzy stan zapalny, zgodnie z University of Maryland Medical Center. Dzieje się tak od jedzenia gluten, białko występujące w pszenicy, żyta i jęczmienia. Gdy nastąpi uszkodzenie kosmków w jelicie cienkim, organizm nie może pochłaniać odpowiednich witamin i minerałów. Złego wchłaniania występuje często niedożywienie, co prowadzi do szeregu problemów, w tym te, które neurologicznych.

Osoba ta nie musi mieć celiakii być wrażliwe na gluten. Wiele osób przetestować negatywne dla celiakii, ale wciąż doświadczają negatywnych skutków z jedzenia glutenu. To jest często nazywane nietolerancja glutenu lub nietolerancja na gluten.

Skutki neurologiczne Nietolerancja glutenu

Wielu ludzi, skupić się na jak nietolerancja na gluten wpływa na układ pokarmowy, ale jeśli jesteś z nietolerancją glutenu, może mieć katastrofalne skutki neurologiczne. Globalny Healing Center (GHC) wskazuje, że naukowcy odkryli istotną zależność pomiędzy mózgiem i jelitowego układu nerwowego. Układ nerwowy w jelitach nadzoruje funkcjonowanie układu pokarmowego i jest często nazywany "mózgiem Gut".

Ta relacja jest prawdopodobnie jeden z powodów, badania pokazują pozytywne skojarzenia między nietolerancją glutenu oraz szereg zaburzeń neurologicznych. 2009 Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Marburgu w Niemczech badanych pacjentów celiakia, których sytuacja została potwierdzona biopsją, a wyniki były wytrzeźwienia. Uczestników, ponad jedna trzecia nie podawał w wywiadzie, że zawarte na jakąś formę choroby psychiczne jak depresja, a nawet psychozy. Inne stany neurologiczne wyświetlane zawarte migreny, drgawki i zaburzenia czynności przedsionka.

Bóle głowy i migreny

Według GHC, badania odwołują celiakię i glutenu wrażliwość na zespół jelita drażliwego i migreny. Twierdzą oni, że badania pokazują, ludzie, którzy są wrażliwi na gluten cierpią na migreny i bóle głowy, niż ludzie, którzy nie są.

Ponadto, badania opublikowane w Journal of Pediatric Gastroenterology and Nutrition stwierdziła, że ​​dzieci z chorobą trzewną (znajduje się we Włoszech, gdzie przeprowadzono badanie) doświadczył wysoką częstość występowania bólów głowy. Kiedy dzieci poszły na diecie bezglutenowej, efekty były korzystne.

Depresja

Według artykułu w Psychology Today napisane przez dr Jamesa M. Greenblatt, istnieje od dawna nietolerancją glutenu związek między depresją a. Dr. Greenblatt wskazuje, że ponieważ jelita jest uszkodzona, nie mogą wchłonąć składniki odżywcze potrzebne do utrzymania zdrowego mózgu.

W jednym badaniu ustalono, że wgłębienie jest cechą celiakię dorosłych. W innym badaniu odnotowano, że 73 procent młodzieży z celiakią miał zaburzenia ukrwienia mózgu podobne do występujących u osób z zaburzeniami depresyjnymi.

Napady

Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i Strokes stwierdza na swojej stronie internetowej, że "padaczka może wynikać z nietolerancją glutenu." Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Ganziantep Turcja wykazało, że częstość występowania celiakii jest większa u dzieci padaczkę płata potylicznego, niż w normalnej populacji.

Attention Deficit Disorder Hyperactive (ADHD)

U niewielkiego odsetka dzieci z ADHD, wykazano związek między wrażliwością spożywczych (w tym pszenicy) i zaburzenia zachowania, według Healthychildren.org. Osteopathic lekarz dr Józef Mercola zgadza. Uważa on, że większość dzieci z ADHD nie reaguje na ziarna, zwłaszcza pszenicy, i prawdopodobnie nie glutenu wrażliwości. Przytacza badania, które wykazały, że u pacjentów z chorobą trzewną ADHD i doświadczonych znaczącej poprawy po zastosowaniu diety bezglutenowej przez okres sześciu miesięcy.

Inne Choroby neurologiczne

(GFS) Strona glutenu Towarzystwa Wolnego mówi, że badania pokazują związek między zespołem glutenu i "mózg", który nieszczelnego, według dr Simon Yu, powoduje trudności z koncentracją, mgła mózgu, zmęczenie i podrażnienie. Ponadto GFS wskazuje zniszczenie bariery krew spowodowanego zonulin, białka uwalniane przez gluten, może wywołać szereg zaburzeń neurologicznych, inne niż te, które powyżej, w tym:

  • Schizofrenia
  • Choroba afektywna dwubiegunowa
  • Porażenie mięśni twarzy
  • Neuropatia
  • Zespoły bólowe nerwów
  • Autyzm

Samoocena i Nietolerancja glutenu

Według Celiac.com, będąc glutenu ustanawia scenariusz dla dziecka z warunkiem, aby doświadczyć skutków psychologicznych. Ograniczenia żywieniowe mogą dziecko czuje inaczej lub gorsze od swoich rówieśników i wycieczkach i zajęciach szkolnych może być trudne. Niekontrolowane nietolerancja glutenu może wpłynąć na dziecko akademickim, jak również. To może prowadzić do niskiej samooceny i wycofania społecznego, co ostatecznie prowadzi do depresji i lęku.

Warto zastanowić się,

Jeśli Ty lub ktoś, kogo kochasz cierpi na którekolwiek z powyższych schorzeń neurologicznych lub regularnych problemów żołądkowo-jelitowych, warto zastanowić się, czy gluten nietolerancja jest winowajcą. Jeśli tak, to po diety bezglutenowej może pomóc złagodzić objawy ogromnie.

Ponieważ badania sięga dalej w nietolerancji glutenu i ludzkiego ciała, złożone obraz jego wpływ na mózg pojawiło. Choć wyniki te mogą być dotycząca przynoszą zwiększyły świadomość w dziedzinie medycyny, aby pomóc im lepiej leczenia tej przewlekłej choroby. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby ustalić, czy gluten negatywnie wpływających na zdrowie mózgu i przedyskutować swoje opcje żywieniowe.