grsail.com

Niepełnosprawność: Ludzie z wieloma Porady rozsianego

MS: leczenie i rokowanie

Chociaż nie ma lekarstwa na stwardnienie rozsiane, Food and Drug Administration zatwierdziła trzy formy leczenia interferonem beta: Avonex i Rebif, Betaseron. Te leki w leczeniu nawracająco-ustępującego stwardnienia rozsianego przez zmniejszenie liczby zaostrzeń. Uważa się, że powolny postęp wad fizycznych związanych ze stwardnieniem rozsianym. Ataki są krótsze i mniej dotkliwe.

Zatwierdzone również syntetyczną formą zasadowego białka mieliny. To się nazywa kopolimer I. traktuje również nawracającym-nawracającą postacią stwardnienia rozsianego badania wykazały, że częstość nawrotów jest cięty o prawie jedną trzecią. Na zaawansowanym lub przewlekłe stwardnienie rozsiane, FDA zatwierdziła lekami immunosupresyjnymi-nowantron.

Lekarze mogą zdiagnozować stwardnienie rozsiane u niektórych pacjentów zaraz po prezenty chorobowych. U niektórych pacjentów, diagnoza wymyka pacjenta i lekarzy. W takich przypadkach jak ten, pacjenci mogą mieć lat niepewności i wielu diagnoz z powodu objawów, które pojawiają się i znikają. Choroby wydaje się przekazać spontanicznie i nie ma leczenia, które jest ogólnie skuteczna. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie. Co może pracować dla jednego pacjenta ze stwardnieniem rozsianym nie może pracować dla innego pacjenta.

Leczenie stwardnienia rozsianego

Istnieje wiele różnych rodzajów terapii, które mogą być wykonywane w celu ułatwienia sobie z stwardnienia rozsianego, ale nie ma leku na tę chorobę. W leczeniu wtórnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego, liczba leków dostępne są: szczególnie Rebif®, Betaseron® i Avonex®. Leki te wykazują pewien wpływ na to jak szybko wtórnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego zaliczek.

Istnieją również leki przeciwreumatyczne modyfikujące. Leki te regulują system odpornościowy i wydaje się poprawić kilka rzeczy, które są podstawą do rozwoju stwardnienia rozsianego.

Chemioterapia spowalnia również stwardnienia rozsianego. Novantrone® jest wspólna chemioterapii leku stosowanego w różnych pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, ale jeśli pacjent ma zbyt dużo, pacjent może cierpieć z powodu choroby serca. Dawki Novantrone® dozwolony przez całe życie jest regulowane. Chemioterapia zabija komórki przyczyniają się do stwardnienia rozsianego, i jest nadzieja, że ​​w przypadku korzystania z chemioterapii, nowe, zdrowe komórki odrastają.

Gdy próbuje wybrać rodzaj leczenia farmakologicznego stwardnienia rozsianego, badania wszystkich skutków ubocznych dla wszystkich leków. Z pomocą lekarza, wybrać najmniej szkodliwy lek, który może pomóc.

Stwardnienie rozsiane Pomoc

Stwardnienie rozsiane sieć wsparcia łączy ludzi, tak, że pacjenci cierpiący na stwardnienie rozsiane mogą się spotkać i podzielić ich historie, dobre i złe. Grupy wsparcia pomóc osobie wiedzieć, że on lub ona nie jest sam w radzeniu sobie ze stwardnieniem rozsianym.

Istnieje wiele grup wsparcia online i offline. Niektóre grupy wsparcia online mają również linki i / lub informacje kontaktowe lokalnych grup wsparcia w trybie offline. Inne informacje, które mogą być zlokalizowane poprzez grupy wsparcia online jest informacji na temat stwardnienia rozsianego, informacji niepełnosprawności zabezpieczenia społecznego i czatów i forów.

Niektóre strony mają również linki do badań klinicznych oraz innych licznych zabiegów rozsianym, w tym artykułów prasowych na stwardnienie rozsiane. Jedna strona, msworld.org ma nawet podcasty, że osoby z SM mogą słuchać. Posiada również konferencje dla weteranów, które cierpią na stwardnienie rozsiane.

Wsparcie udzielane przez wiele witryn internetowych jest obszerna, a także pozwala zachować anonimowość osoby, jeśli on lub ona chce.

Stwardnienie rozsiane Dieta

Stwardnienie rozsiane jest choroba, która ma wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Zmiany (naklejki) zapalenia budować w istocie białej mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów wzrokowych. Te zmiany powodują utratę mieliny, osłonki. Powłoka jest mieliny Izolacja dla aksonów. Aksony są odpowiedzialne za przyspieszając przepływ impulsów nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym.

Diety przeznaczony dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym umożliwia pacjentom zarządzania niektórych powszechnych problemów związanych ze stwardnieniem rozsianym. Problemy te obejmują zaparcia, nietrzymanie moczu i zmęczenie. Przypuszcza się, że przyczyna stwardnienia rozsianego jest diety oparte: nadmiar lub niedobór w szczególności żywności, reakcja alergiczna na szczególności żywności i toksycznymi skutkami żywności.

Ogólne zasady diety stwardnienia rozsianego są:

Jedz dieta bogata w białka i oleje przeciwzapalnych (takich jak znaleźć w orzechach, nasionach i zimnej wody ryb)

Jedz pomarańczowe, żółte i ciemnozielone warzywa

Jeść pełnoziarniste (razowy, brązowy ryż, owies, kukurydza pełnoziarnista)

Ludzie mieszkający na stwardnienie rozsiane powinny unikać alergenów spożywczych, takich jak nabiał, jaja, soja, cytrusy, pomidory i czekolady. Istnieją także inne alergeny, które należą w powyższej liście: pszenicę, kukurydzę i orzeszki ziemne. Również produkty zawierające gluten może powodować problemy. Rafinowane żywność, alkohol, kofeina i nasycone tłuszcze powinny być usunięte z diety.

Gdy wszystkie z wyżej wymienionych produktów spożywczych zostały usunięte z diety pacjenta można dodać jeden rodzaj żywności z powrotem do diety. Jeżeli dane jedzenie nie wpływa negatywnie na pacjenta, może on kontynuować jedzenie tego typu żywności (tj pszenicy). Jeśli on lub ona dostrzega negatywne wpływa, usuń, że żywność z diety. Gdy ciało ponownego dopasowywania, on lub ona może spróbować dodać inną żywność.

Stwardnienie rozsiane Ćwiczenie

Ćwiczenia fizyczne pomagają zachować elastyczność i równowagi u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, zwłaszcza w połączeniu z technik redukcji stresu i diety. Dodatkowe komplikacje z bezczynności tylko zaostrzyć objawy stwardnienia rozsianego, więc podczas ćwiczeń nie jest lekarstwem, może pomóc zażegnać dalszych komplikacji i być może spowolnić postęp choroby. Niektóre dodatkowe komplikacje obejmują zmęczenie, nietrzymanie moczu i zaparcia.

Rodzaje ćwiczeń stwardnienie rozsiane pacjent może nie zależy od tego jak daleko postępu choroby. Jeżeli pacjent jest w początkowym stadium choroby, jogging, spacery i ćwiczenia aerobowe są pomocne. Jeśli waga jest już osłabiona, jazda na rower stacjonarny lub pracy na bieżni z uchwytów może pracować dla pacjenta. Ćwiczenia rozciągające są również dobre dla pacjentów w większości etapów stwardnienie rozsiane.

Jeśli pacjent ze stwardnieniem rozsianym jest już przykuty do łóżka, fizjoterapeuta należy uzgadniać z ćwiczeń, takich jak rozciąganie łóżko. Terapeuta zajęciowy może być również pomocne w nauczaniu pacjenta jak to zrobić ćwiczenia self-care.