grsail.com

Niemowlę Pielęgnacja Cord

Niemowlę Pielęgnacja Cord

Pępowina służy kluczową rolę dla nienarodzonego dziecka w czasie jego pobytu w macicy, w dniach i tygodniach po urodzeniu, dziecko opieki przewód jest niezbędna.

Pępowina: Co się dzieje po jej Cut

Pępowina zapewnia pokarm dla nienarodzonego dziecka przez cały okres trwania ciąży. Po niemowląt zostały dostarczone, przewód zostaje zaciśnięty i cięcia, w wyniku obecności pnia. Z biegiem czasu, staje się to, co jest kikut później uznane za marynarki lub "pępka".

Przewód jest cięty, a kikut 02:58 centymetr pozostało. Jest Wycina użyciem sterylnych nożyczki, które powinny zmniejszyć ryzyko zakażenia do pozostałego kikuta. Mimo, że stosowane są nożyce do odcinania przewodu z łożyska, ze względu na brak zakończeń nerwowych bólu lub odczuwa dyskomfort niemowlęcia. Przewód odpadnie całkowicie wszędzie od pięciu do piętnastu dni po urodzeniu. W tym okresie Wygląd przewodu zmienia się diametralnie od zdrowego patrząc przewód do brązowo-czarny pomarszczone artykułu, który spada, ponieważ segment podłączeniu go do pępka zmarł. Po spadł, obszar może się nieco surowe ponownie. W niektórych przypadkach obszar może nieznacznie krwawienia. Jest się czym martwić i jest to całkowicie normalne.

Niemowlę Pielęgnacja przewodu: Zalecane praktyki dla Rodziców

Przy pierwszej rodziców czasowych pierwszej aplikacji przewodu cięcia może być niepokojąca w segmencie przewodu, która pozostaje jest biały i błyszczący, inny kolor skóry otaczającej .. Konieczne jest, aby rodzice zrozumienia i praktykowania odpowiedniego przewodu niemowląt Natychmiast po porodzie opieki. Niemowlę Opieka przewód jest prosta, zapewniając zdrowy rozsądek podstawowe środki utrzymywane są:

  • Utrzymanie suche - To jest dobry pomysł, aby zachować suche przewód tam gdzie to możliwe, dopóki nie spada. Jest to błędne przekonanie, że noworodki muszą być kąpane codziennie. To nie jest przypadek, a prosty top i ogon "prania wystarczy w pierwszym tygodniu po porodzie. To może być wykonywane z wykorzystaniem małej misce lub zlewie pełnym wody i bawełnianą szmatką lub wełny. Pozwala to przewód nie moczenia w wodzie, która może zmiękczyć i zakłócić proces gojenia / suszenia.
  • Oczyścić przewód oddzielnie - Można to zrobić za pomocą letniej sterylną wodę i bawełny. Stwierdzono, że woda jest dobra, jeśli nie lepsza produkt oczyszczający, jak inne wyroby z nich.
  • Zanieczyszczenie odpadów ciała - Istnieje możliwość, że kabel może stykać się z kału i moczu z pieluchy. Aby tego uniknąć, należy obrócić talię pieluchy (w przypadku korzystania z jednorazowego) w dół, dzięki czemu kabel jest wolny na zewnątrz pieluchy. Zezwolenie na ekspozycję na powietrzu pomogą w szybszym procesu gojenia. Jeśli w dowolnym momencie kabel zostanie pokryte fekalia, wskazane jest, aby oczyścić go z lekkim rozcieńczeniu wodą z mydłem, jak kał może być tłustej konsystencji, a więc trudne do usunięcia z wody na własną rękę.
  • Należy unikać stosowania produktów do pielęgnacji niemowląt - Jest dobrze, aby korzystać z produktów do pielęgnacji niemowląt, takie jak proszek i olejek do masażu na niemowlęcia tułowia, rąk i nóg. Istotne jest jednak, aby uniknąć dzięki czemu produkty dostać zbyt blisko przewodu. Jeśli nagromadzenie produktu gromadzi się, może to być trudne do usunięcia i może stworzyć konieczność peeling wokół kikuta przewodu w celu usunięcia produktu. To działanie może spowodować niepotrzebne uraz przewodu.
  • Pozwól działać naturze - Blisko chwili przewód jest zaraz spadnie, wielu rodziców są kuszeni, aby ręcznie usunąć to sami. Nie jest to zalecane, ponieważ może to spowodować uraz obszaru wokół pnia i może nawet spowodować, że krwawienie i ewentualnie zakażenia.

Kiedy zwrócić się o pomoc

Dla większości rodziców i ich noworodków, ewentualne straty kabla jest wydarzeniem bezproblemowe. W wielu przypadkach przewód spada bez rodziców, nawet nie wiedząc, że się stało. W niektórych przypadkach przewód może się zarazić, szczególnie jeśli kabel nie opieka ostrożny została zachowana. Następujące znaki ostrzegawcze mogą wskazywać na możliwą obecność zakażenia:

  • Ogólne zaczerwienienie - może to być oczywiste, że powierzchnia staje się czerwony przewód lub zmiany w kolorze. W poważnych przypadkach zakażenia Kikut pępowiny może być znacznie spuchnięte również.
  • Gorączka - niemowlę może "skok" wyższe niż normalnie temperatury ciała, które jest trudne do zmniejszenia. Początkowe objawy to może być zwiększona płacz i trudności rozliczenia.
  • Obecność ropy - strona przewód może wyciekać żółty kolorowy ropy, które wcześniej nie zostały zauważone.
  • Krwawienie - z lub bez ropy, przewód może krwawić.
  • Nieprzyjemny zapach - zwykle pokrywa się z obecnością ropy nie może być widoczne nieprzyjemny zapach z witryny kręgowego.

Jeżeli którykolwiek z powyższych zmian nastąpi, ważne jest, aby położna lub lekarz jest konsultowany. Zakażenia nie odchodź bez leczenia: w związku z tym, prędzej porady i leczenie przedmiot, tym szybciej infekcja może być uzdrowiony.