grsail.com

Nazwy Baby Girl irlandzcy

Nazwy Baby Girl irlandzcy

Wiele uroczych nazwy bogatej kultury irlandzkiej przetrwały przez wieki. Nadanie nowego dziewczynka jeden z tych unikalnych nazw prawie na pewno zapewnić, że nie ma dwóch lub trzech innych mali przyjaciele dzielą tę samą nazwę z nią później, a także mają możliwość nadania jej nazwy w szczególnym znaczeniu za go.

Tradycyjne irlandzkie Girls 'Nazwy

Poniższy wykres zawiera duży wybór klasycznych irlandzkich imion dla dziewczynek. Lista nie jest w żaden sposób kompleksowy, ale powinieneś być w stanie znaleźć wiele inspiracji nazewnictwa dla Twojego dziecka.

Kobiecy irlandzkie nazwy
Tradycyjny Wymowa Nowoczesna wersja Znaczenie
Afric africk żaden 11th century nazwa irlandzkiego
Aibreann av-Rawn Kwiecień Miesiąc kwiecień
Aine AWN-ya Ann, Anne Radiance albo radość
Aoibheann eve-een Eavan Piękny
Aoife ee-fa Wigilia Piękna i promienna
Bláthnaid blaw-nid żaden Kwiatek
Briana bree-Nah- żaden Wzgórze
Brigid Most-id Bridget Potężny
Caitlin kate-Lyn Katherine Czysty
Ciara keyrah Keera Ciemny
Doireann dirren Darina Owocna lub ponury
Dubheasa DUV-Eesa Żaden Ciemny urody
Eilis Wyspa-ESH Elizabeth "Mój Bóg jest ślub"
Ethna et-nah Annie Mały pożar
Izolda ee-solde żaden Może odnosić się do bogini Adsulata Celtic
Maebh may-Vuh Maeve Zwiastunem wielkiej radości
Muadnait mwa-naht Monica Mała szlachetny
Niamh neev Neve Radiance i blask
Orlaith lub-la Orla Złoto
Rionach ria-nock Riona Królewski
Róisín ikra połysk Rosaleen Różyczka
Saoirse seersha żaden Wolność
Sinéad shin-pomocy żaden Nieznany
Sorcha Sork-ach żaden Średniowieczna nazwa irlandzkiego
Talulla ta-lu-lah Tallulah Zamożnych pani, obfitości
Una Oona Winifred Baranek lub jeden
Zaira zai-ra Sara Blask

Tradycyjne vs Nowoczesne

Celtic nazwiska dziecka wysłuchaj powrotem do przeszłych pokoleń, a niektóre nawet cofnąć się od setek lat. Ważne jest, aby dokładnie rozważyć dowolną nazwę wybranego do swojej córeczki, bo ona będzie go nosić do końca życia. Czy chcesz, żeby mieć staromodny irlandzką nazwę, czy też nowoczesna wersja tej nazwy dopasować ją lepiej? Biorąc bliżej przyjrzeć się znaczeń, wymowy i pisowni różnych nazw może pomóc w podjęciu decyzji.

Znaczenia

Na przestrzeni wieków, wiele tradycyjnych nazw irlandzkie zostały zmodernizowane, a to zazwyczaj zmienia nazwę na pierwotne znaczenie. Tak, jedna z najtrudniejszych decyzji, aby to, czy wybrać nazwę, która pozostaje wierna tradycji Celtyckiej lub wybierz jeden, który został zmieniony w bardziej nowoczesnej formie. Twoja decyzja ostatecznie zależeć, jak ważne danej nazwy jest znaczenie jest dla Ciebie.

Na przykład, Ann jest często stosowany do zastąpienia tradycyjnego nazwę Aine. Jednak są to dwa zupełnie różne nazwy z dwóch różnych znaczeniach. Jak wskazano w powyższej tabeli, Aine oznacza blask lub radość, a Ann zazwyczaj oznacza uprzywilejowanych lub łaskawy.

Wymowa i pisownia

Wymowa i pisownia są również punkty do rozważenia. Tradycyjne nazwy irlandzkie dziewczyny mają niezwykłe pisowni i wymowy, które mogą okazać się nieco trudne dla rodziny an przyjaciele się przyzwyczaić. Na przykład, Aibreann jest widoczny av-Rawn. Jest to piękne imię, ale jej nowoczesny odpowiednik, kwiecień, jest z pewnością łatwiejsze do wymówienia i pisowni.

To osobisty wybór

Czy szukasz nietypowej nazwy dla małej dziewczynki, znaczącą nazwę, lub obu, irlandzka nazwa może być doskonałym wyborem. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli planujesz na imię dziecka do refleksji trochę jej irlandzkiego dziedzictwa. Weź swój czas staramy się te nazwy, i zobaczyć, jak dobrze się staczają się w język. Są szanse, znajdziesz idealne imię dla swojego pakiet radości.