grsail.com

Nauczanie umiejętności pisania do licealistów

Nauczanie umiejętności pisania do licealistów


Nauczanie pisania na wysokie przedszkolnym nie jest dla osób o słabym sercu. Jeżeli najpierw skupić się na coraz uczniowie cieszyć piśmie, szczegółów i niuansów, jak to zrobić dobrze w końcu nadejdzie. Z powiedział, że istnieje kilka rodzajów piśmie, że należy skupić się na cały rok.

Przekonujące eseistyki

Dla studentów uczelni związana, pisanie zwięzły i dobrze przemyślanej esej ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Nie tylko studenci muszą napisać esej na SAT, ale większość szkół będzie oczekiwać studentów, aby móc regularnie wypuszczają do 06:55 paragraf esej do testów i zadań klasowych.

Jak uczyć przekonujące Essays

Krok 1. Najłatwiej uczyć studentów, jak napisać esej jest zadać im pytanie, na których mogą wyraźnie mają opinię. Dla lepszych esejów, zacząć coś do myślenia, ale nic, że wymaga dużo dodatkowej wiedzy, aby dobrze odpowiedzieć. Niektóre pytania wyjściowe dobry esej może obejmować:

 • Jeżeli mundurków uczniów szkół egzekwować?
 • Czy to w porządku, aby dać ważne wiadomości za pośrednictwem SMS-ów?
 • Powinny być cenzurowane Facebook?
 • Jeżeli szkoła pięć lat zamiast czterech?
 • Należy przejść do szkoły całorocznego harmonogramu?

Krok 2. Uczniowie następnie wymyślić tak lub nie odpowiedź i deklarację wsparcia ich odpowiedź. Na przykład, uczeń może napisać: "Tak, szkoły powinny mieć jednolitą politykę, bo to pomoże ciało studenta uniknąć klik".

Krok 3. Po uczniów ma oświadczenie, że je spisać 07:55 sprawozdań uzupełniających. Korzystając z powyższego przykładu, student napisze 07:55, w jaki sposób mundurki by wyrównać ciało studenta.

Krok 4. Na tym etapie uczniowie mają cały kontur dla pięciu ust eseju. Je wypełnić dane. Kiedy już esej, można rozpocząć pracę na sedna szczegółów wyboru tekstu, edytując się bezużyteczne i upewniając się, wprowadzenie i zakończenie są stałe.

Pomysły dla nauczania Eseje

Czy trzeba jakieś pomysły by nadać lekcję esej? Te wyjątkowe działania są zaprojektowane, aby studenci myślenia o budowaniu spójnych, argumenty na rzecz:

 1. Pytanie dnia - Pose pytanie do studentów każdego dnia i dać im 10 - 15 minut na udzielenie odpowiedzi. Pod koniec tygodnia, mają im wybrać jedną odpowiedź i rozwinąć go w pełni eseju.
 2. Klasa Esej - W klasie, napisać esej na zadany temat. Po powyższych czynności, wybierz temat i rozpoczynający oświadczenie. Następnie doprowadzić uczniów do burzy mózgów, aby pomóc im wymyślić wspierających pomysłów z rachunku.
 3. Post-It Eseje - Daj uczniom temat esej i stos karteczek. Czy je wypisać każdy pomysł na oddzielne karteczek Post-it w określonym czasie. Kiedy skończysz, poproś, aby zorganizować ich post-it w logicznej kolejności, pozbycie się wszelkich notatek, które nie bardzo pasuje w.
 4. Uruchomić na prezydenta - Czy każdy student stworzyć jedną platformę (lub pomysł, na których są uruchomione), i napisać przekonujące esej wspierający własną kandydaturę. Włącz eseje do zabawnych przemówień wyborczych, a potem niech uczniowie głosować na najbardziej przekonujący kampanii.
 5. Mnie przekonać, aby spróbować - Czy studenci napisać esej na temat ich ulubionej aktywności lub żywności. Idealnie byłoby, gdyby to coś nie wszyscy w klasie jest do lub próbował. Kiedy eseje są spowodowane, zamiast zbierać je, mają studenci przeczytać każdy esej i podpisania ich nazwę do niczego ich przekonał, aby spróbować.

Twórcze pisanie

Przez szkoły, naprawdę nie powinni uczyć podstawowe pojęcia twórczego pisania, ale powinno pomóc doskonalić umiejętności uczniów na takie rzeczy jak dobór słów, organizacji i innych zaawansowanych koncepcji pisania.

Porady dla Inspirowanie Creative Writer

 1. Księgowaniem - Najlepszym sposobem, aby stać się lepszym pisarzem jest ćwiczyć pisanie. Zachęcenie uczniów do prowadzenia dziennika. Czasopismo Oferta prosi więc uczniowie, którzy twierdzą, że mają o czym pisać mieć temat, ale nie wymagają ich. Po studenci mają około 10 wpisów do dziennika, poproś, aby wybrać jedną do przeczytania. Nie czytaj innych.
 2. Użyj Krytykę Sandwich - Nigdy nie dać studentom zbyt wiele krytyki na kawałku piśmie. Zamiast tego, gdy komentarz zrobić "Krytyka kanapkę." Start z jednej rzeczy, że o sztukę, którą lubił, jedna rzecz, która wymaga poprawy, a jedną rzecz, że powinny powtarzać się w innych piśmie. W ten sposób dajesz swoim studentom swobodę poszukiwania nowych pomysłów i strategii, bez strachu przed porażką, pomagając im, co do pracy i pomaga im, co umieścić w swoim arsenale taktyki sprawdzone i prawdziwe.
 3. Publikowanie - Czy to szkoła gazeta, biuletyn klasie, lub blog, aby uczniowie kończą kawałek do publikacji raz w miesiącu.
 4. Zachęcanie Reading - Nic nie inspiruje pisarza więcej niż czytanie literatury dobrze napisane. Czytaj wiersze do nich, mają do klubu książki, w której polecam książkę, że kochasz, lub po prostu odebrać historię i je czytać. Dobrych pisarzy dużo czytam.
 5. Napisz z uczniami - Jeśli masz czas zajęć uchylenie pisać, pisać z uczniami. Podziel się z nimi swoimi dobrze napisane utwory, że jesteś dumny, i dzielić się z nimi swoimi gafy. Pomaga im, że twórcze pisanie jest procesem, a nie tylko jeden strzał do udanej historii.
 6. Feature Wielki Pisanie - Konsekwentnie szukać rzeczy w każdych studentów piszących się czym chwalić z resztą klasy. Nigdy nie dzielić się z klasy, chyba że masz pozwolenie uczniów, ale konsekwentnie stara się coś chwalić da zaufanie uczniów w ich piśmie.

Zajęcia dla Creative Writing

 1. Rozwiąż Ending - Weź popularny film, i mają studenci ponownie napisać zakończenie. Możesz pomóc inspirować ich pytając "co jeśli" pytanie w stylu "" co jeśli ten znak był rodzaj zamiast średniej ", lub coś podobnego.
 2. Story Deski - Pomoc uczniom w nauce zorganizować historię oraz poprzez tworzenie płyt historia. Jeśli czas pozwoli, aby deski historia w krótkim filmie lub skryptu.
 3. Dramatyczne Ustne - Uczniowie stworzyć monolog, które będą wykonywane przez innego ucznia.
 4. Personifikacja Ćwiczenia - Zabierz uczniów na zewnątrz i poprosić ich, aby napisać pierwszy poruszający rzeczy, które widzą. To może być liść, wiewiórki czy samochód - ale nie osoba. Potem je napisać akapit z punktu tego obiektu widzenia.
 5. Wystarczy Intro - Poświęć trochę czasu na podjęcie nagradzanych książek i czytanie wstępy. Zapytaj uczniów do listy rzeczy, które lubię o wprowadzeń i jak wstępy ustawione na scenie książek. Następnie kwestionują je napisać "nagradzane" wprowadzenie do historii. Aby zakończyć projekt, wstępy wymiany i mają inny student zakończyć czyjąś historię. Przeczytaj gotowe produkty do klasy.

Pisanie badania

Klasyczna praca naukowa nie jest nowy przydział do wysokich młodszych, ale może przedstawić kilka unikalnych walk. Poprzez skupienie się na konkretnych obszarach problemowych można mieć studentów piszących prace ace w żadnym momencie.

Pokonanie Wspólne zmagania

 1. Wybór Temat - Uczniowie zacząć od wyboru kilka różnych tematów, a następnie robi jakieś krótkie badania na ich temat. Dla każdego tematu, je zauważyć, ile i jakiego typu zasoby są dostępne. Często okazuje się, że ich świetny pomysł, nie ma wystarczających środków na wsparcie pełny papier.
 2. Zawężenie Temat - Start z ogólnego tematu, jak lasy deszczowe. Uczniowie dodać jeszcze jedną ważną słowo w temacie (jak lasy deszczowe w Brazylii). Przechowywać dodanie dodatkowych słów, po jednym na raz, aż jasne temat wyłania. Przyimki i skróty nie liczą się jako najważniejsze słowa.
 3. Oświadczenie Thesis - oświadczenie teza jest wniosek i dlatego, że popiera ten wniosek. Pomóc uczniom stworzyć tezę pracy (która powinna zostać zmieniona później), oferując im to fill-in-the-puste formuły sprawozdania tezę: "Ze względu na (problemu adresy badawcze), (tematu jesteś badania) powinien zrobić (xy i zdań Z obsługujące swoją argumentację.) "Przykładem może być" Ze względu na szybki wylesiania lasów tropikalnych na świecie, Kongres musi działać szybko do przyjęcia przepisów w celu ochrony konkretnych obszarów, umieścić racje wszystkich nienadających się do recyklingu wyrobów z papieru i Oferujemy pomoc dla rozwijających się społeczeństw dotkniętych wylesiania. "
 4. Organizowanie - Uczniowie napisać swój pierwszy projekt wraz z krótkim zarysie, że listy swoich głównych punktów podparcia w krótkich fraz. Następnie je przypisać każdemu punkt podparcia inny kolor. Korzystanie kredki, je przejść przez papier i kolor lub podkreślenie każde zdanie w kolorze, który pasuje przypisany swój argument na poparcie. W ten sposób, szybko staje się jasne, jak dobrze, że papier jest zorganizowane i co może trzeba zrobić, aby to naprawić.

Wskazówki dotyczące pisania Badań nauczania

 1. Co chcesz wiedzieć? - W ramach czasopisma piśmie studentów, poproś, aby zrobić listę rzeczy, które chcą wiedzieć. Wspieranie twórczości, i powiedz im, niebo jest granicą.
 2. Podaj Rubryki - pisanie Badanie jest o wiele łatwiejsze, jeśli wiesz, co się spodziewać. Zachęć uczniów, aby napisać projekt, a następnie sprawdzić się, czy spełnia wszystkie punkty na swojej rubryce.
 3. Zrób to zabawa - Owiń projekt badawczy na inne zadania. Dodać społeczną reklamę touting badania, stworzyć płytę wyświetlacza, który pokazuje różne części swoich badań lub utworzyć broszurę.
 4. Społeczność Badania Blog - rozważyć wybór tematu całą klasę może badać i pisać swoje spostrzeżenia na blogu. Każda wiadomość może być jednym argumentem dla tematu.

Pisanie opisowa

Pisanie opisowa obejmuje takie rzeczy jak podsumowań, a także opisy. Podczas gdy większość opisowe pisania w szkole ma być częścią większego projektu, to ważna umiejętność do opanowania do pisania połysk swoich uczniów.

Pomysły na Poprawa Pisanie opisowy

 1. Recenzje Media - Uczniowie ćwiczą swoje umiejętności pisania opisowych przypisując streszczenia popularnych filmów, książek, muzyki i gier wideo. Niech wybrać swojego faworyta, i zachęcić ich do korzystania z wielką język.
 2. Budować lepszą Akapit - Wybierz coś dla studentów, aby spojrzeć na - czy jest to dzieło sztuki lub scenerii zewnątrz. Niech napisać pięć zdań opisowych. Następnie zrób listę powszechnie nadużywane słowa, że ​​muszą zakazu (jak bardzo, bardzo dobry, dobry, zły). Je przepisać swoje wyroki odpowiednio zastępując niedozwolone słowa. Jeśli nie używali żadnych zakazanych słów, je dodać przymiotniki i przysłówki do zdań, by uczynić je bardziej interesujące.
 3. Synonim Scattergories - Jeśli pisarzy dorosłych walczyć z wyborem tekstów, wysokie młodszych będzie zbyt! Wybierz coś do opisu i jako klasa, burzy mózgów przymiotniki opisujące przedmiot. Pochodzić z co najmniej dziesięciu opisowych. Studenci mają papiery wymiany z kimś, i poprosić ich, aby wymyślić lepszych, bardziej opisowe synonimy słowa wymienionych. Możesz przejść przez kilka rund. Nagroda wskazuje na słowa, które nie są powtarzane.
 4. Draw My Pisanie - Uczniowie napisać opis postaci, potwora lub elementu. Zbierz wszystkie pisma, gdy uczniowie są zrobione, i przeczytać je na głos. Uczniowie zwrócić (na miarę swoich możliwości) opisu. Prowadzić dyskusję na temat tego, czy rysunki dopasować wyobrażeniem postać pisarza. Następnie, jako klasa, burzy mózgów, słowa, które byłyby lepiej użyć do opisania potwora.
 5. Ustawianie Podpowiedzi - Wybierz pięć lub sześć znanych opowieści i dać studentom zdanie, gdzie mają do opisania ustawienia. Następnie, korzystając z opisów ustawień z opowiadań wybranymi, porównaj ustawienia szczegóły. Użyj tego, aby skocznia dyskusję na temat znaczenia opisem w historii.

Inspirowanie studentów do Napisz

Przechowywać studentów piszących oferując różnorodne zadania na ciekawe tematy i mieszankę wstępnie przypisane tematów i zagadnień tworzone przez studentów. Naucz je, że pisemne wyrażenie jest ważna zarówno w formie pisemnej wraz z nimi i oferują możliwości publikowania prac chcą się dzielić.

Jeśli jesteś konsekwentny w piśmie od nich wymaga, a obok nich przychodzą uczniowie pomóc poprawić swoje pisanie, nauczą się ogarnąć pisanie jako narzędzie skutecznej komunikacji.