grsail.com

Naucz mnie, jak prowadzić samochód ręczne

Naucz mnie, jak prowadzić samochód ręczne


Czy kupiłeś ostatnio nowy pojazd z przesunięciem kij, lub po prostu chcesz być przygotowany na wszelki wypadek, że to świetny pomysł, aby nauczyć się jeździć ręcznego samochód. Wiedząc, jak zmieniać biegi i użyć sprzęgła daje większą swobodę, jeśli chodzi o wynajem samochodu, zakup nowego samochodu lub wypożyczenie samochodu znajomego. Ręczne przekładnie są często bardziej wydajne, lepiej do holowania, a jeszcze więcej radości z jazdy. Z następujących przydatnych wskazówek widocznych, wspierającej przyjaciela i trochę cierpliwości, każdy może nauczyć się tej umiejętności przydatne.

Przed rozpoczęciem jazdy

Zanim pojawi się za kierownicą, ważne jest, aby zrozumieć kilka podstawowych faktów i terminy związane z ręcznymi przekładniami. W przeciwieństwie do automatycznej przekładni, Instrukcja wymaga od kierowcy zmiany biegów podczas jazdy. W przeważającej części, wnętrze samochodu z manualną skrzynią biegów wygląda tak samo jak wnętrze automatyczny, ale istnieje kilka subtelnych i ważne różnice.

Tachometr

Naucz mnie, jak prowadzić samochód ręczne

Na większości ręcznych samochodów, jest wskaźnik na desce rozdzielczej o nazwie obrotomierz. Można użyć obrotomierza w celu określenia aktualnej prędkości obrotowej silnika. Ogólnie, wyższe RPM oznacza więcej mocy, ale jest ograniczenie tej zasady. Czerwony obszar miernika, zwany "czerwona linia", oznacza, RPM, które są zbyt wysokie dla silnika. Zmiany biegów pozwala utrzymać RPM od osiągnięcia tego poziomu.

Pedał sprzęgła

Ten pedał znajduje się na lewej stronie kierowcy, a zasilana jest z lewej stopy. Wciśnięcie pedału sprzęgła pozwala wyłączyć aktualny bieg i zmienić na nowy sprzęt.

Drążek zmiany biegów

Pokrętło znajduje się w strefie środkowej konsoli w samochodzie jest manetka biegów. Podczas jazdy samochód ręcznie, należy użyć tego pokrętła do zmiany biegów lub umieścić swój pojazd w pozycji neutralnej. Zauważysz, że manetka jest schemat na wierzchu. To świadczy o lokalizację każdego biegu.

Pierwsze kroki

Naucz mnie, jak prowadzić samochód ręczne

Wydrukuj darmowe instrukcja prowadnicę!

Teraz, gdy zrozumieć podstawy, nadszedł czas, aby nauczyć się jeździć ręcznego samochód. Znajdź miejsce bez wiele przeszkód, takich jak pusty parkingu lub tylnej drodze z bardzo niskim natężeniu ruchu, i przygotować się do jazdy.

Jeśli potrzebujesz pomocy, pobieranie instrukcje druku, sprawdź te pomocne wskazówki.

Zapoznaj się z samochodem

Zanim nawet przekręcić kluczyk, to świetny pomysł, aby zapoznać się z samochodem, który masz zamiar jechać. Usiądź w fotelu kierowcy i upewnić się, że siedzenie jest regulowane, dzięki czemu można łatwo wcisnąć pedał sprzęgła, aż do podłogi. Spróbuj naciska pedał sprzęgła w kilka razy, trzymając prawą nogę na hamulcu, aby upewnić się, że samochód nie rusza. Upewnij się, że zmiany biegów jest w pozycji neutralnej.

Uruchomić pojazd

Teraz nadszedł czas, aby uruchomić pojazd. Wykonaj następujące kroki:

 1. Z lewej stopy, nacisnąć pedał sprzęgła całą drogę w dół do podłogi.
 2. Z prawej nogi, krok na hamulec.
 3. Zwolnić hamulec awaryjny, a po raz kolejny potwierdza, że ​​zmiany biegów znajduje się w pozycji neutralnej.
 4. Kluczyk w stacyjce. Samochód powinien uruchomić.

Bieg do pierwszego biegu

Trzymaj lewą nogę na sprzęgle i prawą stopę na przerwie. Bieg do pierwszego biegu, przesuwając zmiany biegów w lewo i do góry. Gdy samochód jest na biegu, można zdjąć nogę z hamulca.

Napęd do przodu

Jesteś gotowy do użycia! Oto jak podczas jazdy do przodu:

 1. Przesuń prawą nogę tak, że znajduje się nad pedałem gazu.
 2. Bardzo powoli zaczynają podnieść lewą nogę sprzęgła, jak naciskać na pedał gazu z prawej nogi. To się nazywa "poślizgu sprzęgła", a to może trochę praktyki. Idealnie, to będzie stopniowe, płynny ruch, a spowoduje to samochód łagodne przodu. W rzeczywistości, można spodziewać się stoisko wóz kilka razy lub przechył do przodu nagle, jak się uczyć tego kroku. Wszystko co potrzebne jest praktyka. Jeśli stragany samochodowe, powrót do "Uruchamianie pojazdu", aby uruchomić go ponownie.
 3. Zdejmij lewą stopę od sprzęgła i kontynuować jazdę aż obrotomierz wskazuje, że nadszedł czas, aby przenieść się do drugiego biegu.

Będzie szybciej

Naucz mnie, jak prowadzić samochód ręczne

Gdy obrotomierz wskazuje, że silnik pracuje na około 3000 obrotów na minutę, czas na zmianę biegów. Może się okazać, że Twój samochód jest skierowany do przesunięcia w niższej lub wyższej prędkości obrotowej, ale podczas nauki, 3000 jest dobrym punktem odniesienia. Oto, jak można przenieść się:

 1. Weź prawą nogę z pedału gazu.
 2. Z lewej stopy, nacisnąć pedał sprzęgła aż do podłogi.
 3. Użyj zmiany biegów, aby wybrać następny bieg. Jeśli jesteś aktualnie na pierwszym biegu, a następnie trzeba wybrać drugi bieg. Przesunąć dźwignię zmiany biegów z aktualnej pozycji i do następnego.
 4. Powoli unieś lewą nogę sprzęgła jako swojej wcisnąć pedał gazu z prawej nogi. Zdjąć nogę całkowicie wyłączyć sprzęgło po samochód jest w ruchu płynnie do przodu.
 5. Powtórz tę czynność dla każdego biegu.

Spowolnienie

Jeśli potrzebujesz, aby spowolnić, ważne jest, aby pamiętać, że trzeba przesunąć w dół, jak również. Jeśli nie, samochód będzie stoisko. Oto jak się zmiany:

 1. Krok na hamulec z prawej nogi, aż osiągnie około 2000 obrotomierza obroty.
 2. Z prawej nogi wciąż na hamulcu, korzystać z lewą nogą wcisnąć pedał sprzęgła, aż do podłogi.
 3. Przesuń zmiany biegów z jego aktualnym biegu, a do następnego biegu w dół.
 4. Weź prawą nogę z hamulca i przenieść go na gaz. Powoli naciskać na pedał gazu, podczas gdy pozwalając się sprzęgło. Samochód będzie spowalniać.
 5. Aby kontynuować spowolnienie samochód stopniowo, zachować się zmienia.

Zatrzymanie samochodu

Zatrzymanie jest nieco bardziej skomplikowana w ręcznym samochód, niż jest w automatyczne. Podobnie jak spowolnienie, trzeba wcisnąć pedał sprzęgła, aby powstrzymać się od zwłokę samochód. Oto, jak można zatrzymać bez zgaśnięcia:

 1. Zdjąć prawą nogę z pedału gazu.
 2. Nacisnąć sprzęgło aż do podłogi z lewej stopy.
 3. Wcisnąć pedał hamulca z prawej nogi. To ważne, aby mieć sprzęgło, aż do podłogi, zanim krok na hamulec.
 4. Przesuń zmiany biegów w położenie neutralne i zdjąć nogę sprzęgła. Poczekaj na samochód, aby zatrzymać.

Odwrócenie

Jeśli musisz iść do tyłu, musisz przesunąć samochód w odwrotnej kolejności:

 1. Od przystanku, nacisnąć sprzęgło aż do podłogi z lewej stopy.
 2. Przesuń dźwignię zmiany biegów do tyłu. Przekładnia ta znajduje się na drodze w lewo i do tyłu zmiany biegów.
 3. Połóż prawą stopę na pedale gazu. Powoli naciskać pedał gazu, jak puścił sprzęgło. Samochód zacznie się cofać.

Parkowanie samochodu

Naucz mnie, jak prowadzić samochód ręczne

Kiedy będziesz gotowy, aby zaparkować samochód, upewnij się, że pojazd jest w pozycji neutralnej. Włączyć hamulec postojowy lub awaryjny i usunąć nogę z pedału hamulca. Wyłączyć zapłon.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli parkowanie samochodu na wzgórzu, powinieneś opuścić transmisji w pierwszym biegu. Zapewni to, że samochód nie odsunie, czy hamulec postojowy nie powiedzie się z jakiegoś powodu.

Często Rozwiązywanie problemów

Niektóre nowe sterowniki porównują przesunięcie pięć-szybkości do próby pat głowę, dotykając żołądek. Istnieje wiele rzeczy, aby myśleć o na raz, i to jest zupełnie normalne, aby uruchomić na kilka problemów. Wyzwania te są łatwe do ustalenia w praktyce.

Samochód nie uruchamia

Jeśli próbujesz uruchomić samochód bez powodzenia, sprawdź, czy masz wciśnięty pedał sprzęgła do podłogi. Większość nowoczesnych samochodów nie rozpocznie sprzęgła jest.

Silnik ryczy

Czy silnik co ryczący hałas? Jeżeli silnik brzmi głośno i obrotomierz czyta dużą liczbę, są duże szanse, jesteś zwiększając obroty silnika. Oznacza to, że dajesz wóz zbyt dużo gazu bez pełnego zaangażowania biegów. Aby naprawić sytuację, nie dociskać tak mocno na pedał gazu i wypuszczać na sprzęgło trochę.

Utrzymuje samochodów przeciągnięcia

Naucz mnie, jak prowadzić samochód ręczne

Jeśli okaże się, że samochód zachowuje zwłokę się podczas próby jazdy do przodu, to jest prawdopodobne, ponieważ nie dając mu wystarczająco dużo gazu. Wcisnąć trochę bardziej na pedał gazu, jak puścił sprzęgło. Pamiętaj, że ta część wymaga dużo praktyki, i to jest zupełnie normalne stoisko wóz dużo, gdy jesteś pierwszy naukę.

Lurches samochodów przodu

Nierówne lub nagłe przyspieszenie jest również częstym problemem dla wielu kierowców. Zazwyczaj oznacza to, że pozwalasz sprzęgło zbyt nagle. Spróbuj podnieść stopę z pedału stopniowo, i prawdopodobnie będziesz się płynniejszą jazdę.

Jest Straszne mielenia

Podczas zmiany biegów, robisz szereg zębów angażują się w szereg otworów. Jeśli nie pasują do rację, usłyszysz straszny hałas szlifowania. Kluczem jest tu, aby odpocząć i spróbować ponownie. To zajmuje trochę praktyki, aby wiedzieć, gdzie biegi są i upewnić się, że samochód jest w pełni biegu.

Samochodów Rolls tyłu

Jeśli musisz zatrzymać się na światłach lub znakiem stop i zacząć na wzgórzu, może się okazać, że samochód zjeżdża do tyłu. To może być naprawdę przerażające, jeśli jesteś w ruchu, dlatego tak ważne jest, aby ćwiczyć sytuacji jak najwięcej przed udać się na miasto. Zasadniczo, równowaga między gazem i sprzęgłem jest trochę inaczej, kiedy zaczynasz na wzgórzu. Dać samochód nieco więcej gazu niż zwykle będzie do skompensowania wpływu grawitacji. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji i mają inny samochód bezpośrednio na tylny zderzak, pociągnąć hamulec bezpieczeństwa, jak przenieść do pierwszego biegu. Wystarczy pamiętać, aby zwolnić hamulec awaryjny od razu po rozpoczęciu ruchu, aby uniknąć uszkodzenia samochodu.

Na drodze w krótkim czasie

Prowadzenie samochodu z manualną skrzynią biegów nie musi być przerażające. W rzeczywistości, wiele osób korzysta zwiększone odczucie bycia w kontroli pojazdu, że pochodzi z jazdy standard. Przy odrobinie praktyki i dobrym poczuciem humoru, będziesz na drodze w żadnym momencie.