grsail.com

Nasiona Chia

Nasiona Chia

Kiedy myślisz, że nasiona Chia, myślisz, że z raz popularnych Chia Zwierzęta domowe? Jeśli tak, można znaleźć następujące informacje pouczające. Czy wiesz, że Chia lub Salvia hispanica, jest ważnym żywności od czasów Azteków? Dowiedz się więcej na temat wartości odżywczych Chia i jak uprawiać go w tym artykule.

Uprawa nasion Chia

Nasiona Chia można uruchomić w zasobniku gleby, a bezglebowej a nawet podłożanie na papierowym ręczniku. O 01:59 łyżki Chia nasion wystarczy na pięć cali kwadratowych tacy.

Po pierwsze, zwilżyć podłoża i nasiona równomiernie rozłożone na wierzchu. Przechowywać nasiona wilgotne napylanie im na co dzień lub dwa. Można je pokryć, jeśli chcesz i trzymać je w obszarze słabego oświetlenia, dopóki nie kiełkują, które może trwać do dwóch tygodni. Po kadłuby odpadły, przesuń sadzonkę do światła.

Chia Rośliny

Jak tylko twoje sadzonki są na tyle duże, aby przeszczep, można umieścić je w garnku lub bezpośrednio do gleby. Rośliny rosną najlepiej w Chia dobrze odsączone, gliniastej glebie piaszczystej lub. Gleba powinna być sucha lub wilgotna, ale nie mokra.

Rośliny potrzebują pełne słońce najlepiej rosną i są odporne do strefy dziewięć. Nie są one odporne na mróz. Małe kwiaty tworzą klastry w lipcu lub sierpniu, które są fioletowe lub białe z kolcem na końcu każdej łodygi.

Ta coroczna zioło rośnie do trzech metrów wysokości z liśćmi, które są dwa lub trzy cale długości i dwa cale szerokości. Nasiona Chia są uprawiane na rynku w kilku krajach, w tym Argentyny, Boliwii, Ekwadoru, Gwatemali i Meksyku.

Korzystanie Chia

Chia jest znane jego wartości odżywczej od czasów Azteków gdy był staple pokarmu. Wierzono, aby zapewnić wojowników wytrzymałości, co nie jest zaskoczeniem biorąc pod uwagę wszystkie składniki odżywcze, które te małe nasiona świadczenia.

Nasiona Chia mają dwa i pół razy więcej białka innych zbóż, jak również jest bogata w kwasy tłuszczowe Omega-3. Jest również wysoki rozpuszczalnego włókna i anty-utleniaczy. Osoby z wrażliwości żywności będzie wiedział, że są one również bezglutenowe. Są naprawdę motorem napędowym odżywczych.

Nasiona Chia mogą być spożywane na surowo lub dodane do prawie każdej żywności bez wpływu na smak. Kiełki można dodawać do sałatek lub kanapek w ten sam sposób, jak kiełki lucerny. Wiele osób korzysta z wykorzystaniem nasion Chia w swoich wypieków jako zamiennik tłuszczu, jak również.

Tradycyjny napój w Meksyku nazywa chia fresca można dokonać poprzez zmieszanie nasion w wodzie lub soku. Te namoczone ziarna tworzenia żelu, jest wykorzystana. Ten sam efekt jest tworzony wewnątrz ciała podczas jedzenia nasion, co jest korzystne dla spowalnia przemianę węglowodanów na cukier. Jest to szczególnie przydatne dla chorych na cukrzycę i tych, którzy są hipoglikemii.

Chia mogą pomóc zatrzymać nawilżona, ponieważ może posiadać więcej niż 12 razy jego waga w wodzie. Uważa się również, aby pomóc w utracie masy ciała. Przy tak wielu korzyści, to łatwo zrozumieć, dlaczego Nasiona Chia są ważnym pokarmem dla tak wielu lat.

Dowiedz się więcej

Amazon ma dwa znakomite książki, które pomogą Ci dowiedzieć się jeszcze więcej o historii, korzyści i zastosowań Chia:

  • Chia: Odnaleźć zapomniane przycinania Azteków
  • Magia Chia: Odrodzenie Ancient Wonder Żywności

Można również zakupić nasiona Chia i zestawy do ich hodowli:

  • Nasiona Chia do jedzenia
  • Ekologiczne nasiona
  • Oryginalny Chia Pet

,