grsail.com

NASCAR: oglądając NASCAR Porady Race

Utrzymanie prostej Wheels

Pasek utwór jest bar, który biegnie między tylnymi kołami na wyścigowym i pomaga zachować tylne opony skupionych pod samochodem. Łączy tylną oś z jednej strony i ramki na drugiej. Są one niekiedy określane jako "€ ~panhard barów. Jeśli załoga nie można usunąć luźne lub napięty stan pomocą klina, to będą one dostosować track bar.

Slip, przesuwne wyjeździe

Gdy po raz pierwszy oglądać wyścig NASCAR nie ma prawie cały język, który wydaje się wraz z nim. Chociaż istnieją setki terminów związanych z sportem, oto kilka można usłyszeć częściej niż inne.

Warunki luźne i mocno są te będziesz najczęściej słyszą od kierowcy rozmawiać.

Będąc â € ~ luźne "jest jednym z kierowców terminy i załogi używać w odniesieniu do postępowania z samochodu na torze. Gdy kierowca obraca koło samochód będzie odczuwać lubi to przesuwne, back-end będzie chciał â € ~fishtail "w kierunku ściany zewnętrznej.

Tight jest przeciwieństwem wolności. Gdy samochód jest â € ~tight "kierowca próbuje skręcić w lewo i przód samochodu wydaje się nie chce kierować się w tym kierunku. W tym przypadku samochód będzie chciał â € ~push "w kierunku ściany zewnętrznej.

Kto Niech Dogs Out?

Każdy wyścigowy w wyścigu NASCAR ma oczywiście wypełnić wymaganą liczbę okrążeń w wyścigu. Jeśli istnieją 500 okrążeń w wyścigu to musisz przejść całą 500 okrążeń. Ale czasami samochody stracą okrążeń. Mogą one być zmuszony do dołów na naprawy lub po prostu może nie być wystarczająco szybkie i uzyskać docierane przez pole. W każdym razie, po prostu dlatego, że samochód traci okrążenie nie oznacza ich rasa jest skończona. W rzeczywistości historia NASCAR ma kilka wyścigów, gdzie zwycięzcą był w stanie nadrobić okrążenie, a nawet dwa.

Był czas, kiedy NASCAR dozwolone samochody nadrobić okrążenie przez wyścigi z powrotem na żółtą flagę, gdy ostrożnie wyszedł. Jeśli lider były tuż obok samochodu, który był okrążenie w dół, w dół biodrowy samochodu spróbuje przekazać lidera przed / mety startu i uzyskać ich okrążenie powrotem. Jeśli samochód po prostu okrążenie dół były kolega z zespołu lidera, lider często zwolnić i pozwolić jego kolega nadrobić okrążenie.

Nie było również â € ~gentlemen umowy ", że lider pozwoliłaby te samochody, które były okrążenia dół przejść do niego i wrócić na ołowianej pole. Przywódca zwolnić i pozwolić samochody przejść, zanim przekroczyła linię startu / mety. W coraz bardziej konkurencyjnym NASCAR to jednak â € ~gentlemen umowy "nie został zrealizowany, a to doprowadziło do wielu złej krwi między konkurentami. Praktyka ta została również uważana przez wielu za bardzo niebezpieczne. Gdy ostrożnie wyszedł, pojazdy bezpieczeństwa zmuszeni byli czekać podczas pola ścigał się z powrotem do linii, jeśli kierowca został ranny ten opóźniony pomoc z dostaniem się do niego.

Następnie we wrześniu 2003 roku podczas wyścigu w New Hampshire International Raceway, kierowca Dale Jarrett obrócił się na przednim odcinku jego samochód skończyło się na bok blokując część toru. W polu ścigał się z powrotem do ostrożnością kilka samochodów ledwie unika Jarrett. W następnym tygodniu NASCAR ustanowił regułę € ~froze "pole, gdy ostrożnie wyszedł. W efekcie niezależnie od położenia samochodu znajdował się ostrożnie wyszedł było gdzie były punktowane.

Jako kompromis starej praktyki coraz okrążenie powrotem, jak ostrożnie wyszedł, NASCAR pozwala teraz na pierwszy samochód jedno okrążenie się możliwość uzyskania ich okrążenie powrotem przez â € ~free przejścia "zasady. Zasada ta jest najbardziej znana jako zasada € ~Lucky pies ". Stwarza to emocje dla samochodów, które są okrążenie w dół, jak będą ścigać się spróbować i być pierwszy samochód jedno okrążenie w dół, tworząc â € ~race obrębie rasy ".

Dlaczego nazywa się â € ~Lucky Dog "? Pierwszy wyścig, że nowa zasada została zastosowana w Dover International Speedway w dniu 21 września 2003 roku kierowcy Jimmy Spencer, którego sponsorem logo biorące pies otrzymał â € ~free przepustkę ". Jeden z komentatorów telewizyjnych nazywa Spencer  € ~Lucky Dog ". Zasada jest

Zasada ta odnosi się do samochodu, który jest pierwszym okrążeniu w dół. Jako rasa rozwija samochody mogą stracić okrążeń, pole przekazuje je. Za każdym razem, okres ostrożność dzieje na torze NASCAR pozwoli pierwszy samochód jedno okrążenie w dół będzie mógł przekazać samochód tempo i iść do tyłu pola pakują się z powrotem na ołowianej pole.

Żółtą flagę Waves

Potraktujcie to jako â € ~time-out "podczas wyścigu. Kilka rzeczy może spowodować okres ostrożność podczas wyścigu; Wypadek, gruz na torze lub z jakiegokolwiek powodu, że NASCAR postanawia muszą zwolnić pole w dół i przestanie konkurencji. NASCAR mogą również wyrzucić â € ~competition "żółtą. To, że planowane żółty zespołów NASCAR powie o z góry, i jest najczęściej używany do sprawdzania zużycia opon na nowej nawierzchni toru lub repaved.

Idąc w godzinach nadliczbowych

Również znany jako â € ~overtime "jest to metoda NASCAR wykorzystuje próbować zakończyć wyścig w zielonych warunkach flagi. Jeśli zdarzy się wypadek lub flagi ostrożność późno w wyścigu NASCAR będzie jedną próbę, aby ukończyć wyścig, nawet jeśli wykraczają poza planowanym odległości; w wpływa dodanie dwóch okrążeń. Po ostrożność jest jasne, zielona flaga będzie pomachał, na następnym okrążeniu biała flaga na ostatnim okrążeniu zostanie rzucony następnie mety. Jeśli zdarza się wypadek lub ostrożność podczas zielonej flagi w kratkę białe terminie, wszystkie zakłady są wyłączone, pole jest zamrożone, a zakończy pod ostrożnością.

Biała flaga kratkę wykończenie zielony pozwala kibicom zobaczyć koniec wyścigu w warunkach wyścigowych. To duży zawód dla fanów siedzieć przez wyścigu 500 mil tylko do jego końca w ostrożnością w zakresie zamrożone.

Zagrożenia dla kierowców i zespołów są świetne. Jeśli kierowca zbudował sporą przewagę i jest zielony biały w kratkę, to pole będzie skupione ponownie na restart i kierowców za nim teraz mają szansę wygrać, a jeśli szefowie załogi nie oceniać ich na paliwo prawidłowo i brać pod uwagę możliwość dodatkowych okrążeń mogli opuścić ich kierowca wysokie i suche.

Patrząc na Number One

Spotter jest członkiem zespołu, który € ~spots "dla kierowcy podczas wyścigu. Zazwyczaj stacjonujących na górze trybun, komunikują się ze sterownikiem za pośrednictwem radia i niech wiedzą, kiedy zielona flaga spada, gdzie są w tej dziedzinie, jeśli istnieją inne samochody na zewnątrz, wewnątrz lub za nimi, kiedy spowolnić do wypadku, a gdy pit droga jest otwarta lub zamknięta. Wewnątrz kokpicie wyścigowy kierowca rzeczywiście nie można przenieść aż tak dużo. Ze względów bezpieczeństwa, sterowniki są opasane w fotele i zagłówki boczne nie pozwoli im na poruszanie się dużo.

Spotters są niezbędne, pomagając kierowcy wiedzą, co się dzieje wokół nich podczas wyścigu. Bardzo wiele obserwatorzy są dawni kierowcy, którzy wykorzystują swoje ekspertyzy toru, aby zapewnić bogactwo informacji dla kierowcy. Jeżeli inny kierowca zdaje się iść szybciej za pomocą innej linii na torze, na przykład, będą przekazywać te informacje do ich kierowcy.

Pierwsze uchwyt Handling

Część nauki NASCAR jest uzyskanie właściwego set-up na wyścigowym przed wyścigiem. Mając odpowiednią konfigurację zapewnia, że ​​wyścigowy jest uzyskanie jak najwięcej prędkości jak to możliwe.

Jeśli prawo zespołu, a następnie, gdy tor wyścigowy uderza w pierwszym praktyce, że będzie na lub w pobliżu szczytu list przebojów prędkości. Jeśli nie, to mogą one mieć długi weekend przed nimi. Drużyny będą korzystać notatki z poprzednich wyścigów i doświadczenie kierowcy lub szef załogi, aby spróbować uzyskać najlepszą konfigurację podwozia, co mogą, przed uderzeniem utwór.

Klin jest podstawową metodą załogi użyć do skorygowania â € ~loose "lub € ~tight" stan na wyścigowym. Podczas praktyki lub pit zatrzymać członka załogi będzie włożyć długą klucza przez otwór w tylnej szyby i ręcznie obróć tylne sprężyny czy inny sposób. Znane jest to dodanie lub odjęcie klina, dokręcając lub odkręcając sprężynę. Innym sposobem, aby poprawić handeling że załoga będzie korzystać jest do regulacji ciśnienia powietrza w oponach.

Busted!

Droga pit to niebezpieczne miejsce podczas wyścigu. NASCAR ma surowe zasady w miejscu, które pomagają zapewnić, że każdy jest bezpieczny. Członkowie załogi, którzy udają się na ścianie muszą nosić mundurki ognioochronne kaski. Gdy sterowniki wejść lub wyjść pit drogi muszą zachować bezpieczną prędkość. Prędkość pit drogi waha się od utworu do utworu, ale jest zwykle pomiędzy 35-55 kilometrów na godzinę. Gdy pojawi się pole robi swoje okrążenia parady przed zieloną flagą, część tego, co robią, jest ustawienie ich prędkość pit drogowego. Wóz kroku poprowadzi pole obok drogi przy pit pit drogowego prędkości mandatem NASCAR. Od racecars NASCAR nie prędkościomierz, kierowca używa tachometr, aby ustawić prędkość w zależności od jego prędkości obrotowej silnika i przekładni samochodów znajduje. NASCAR mierzy prędkość w pit drogą elektroniczną poprzez pomiar czasu samochód potrzebny aby dostać się z jednego punktu do drugiego.

Jeśli słuchasz skanera podczas wyścigu, jak kierowca zbliża pestki Road główny obserwator lub załoga czasami przypomnieć im o prędkości jazdy, dzwoniąc na pit rpm i bieg. â € ~3500, trzeci bieg "na przykład.

Większość wykroczeń na pit drogi są za przekroczenie prędkości.

Zespoły mogą być również popełnia faul w € ~pitting poza pole ". Każdy pit ma pewien oznaczony obszar wyłączony, jeśli samochód jest na żadnej linii oficjalnych NASCAR, który jest przypisany do tego dołu, zasygnalizuje załogę, która może mieć kierowca poprawić błąd przesuwając samochód. Jeśli tego nie zrobią, tak, będą karane.

Drużyny mogą być karane za umożliwienie opon toczyć darmo pudełku pit, pozostawiając kawałek sprzętu w samochodzie, zazwyczaj klucz lub zapalenia mogą lub jeśli kierowca pracuje nad wejściem do węża powietrza lub pozostawiając doły.

Kary za wykroczenia może wynosić od wysyłanych do końca najdłuższa linia na torze, do â € ~pass poprzez ", gdzie kierowca jest zmuszony do sterownika przez dołach na prędkości jazdy pit do â € ~stop i go ", w którym kierowca jest zmuszony wrócić, całkowicie zatrzymać w polu dołu, a następnie wrócić na tor.

Sekcja 9

To doły

Pit stop to proces podczas wyścigu, że zespół wykorzystuje do obsługi ich racecars i wprowadź zmiany w wydajności. Paliwa dodaje, opony zostały zmienione i małe modyfikacje są zrobione, między 13-15 sekund. Liczba pit stopów, które mają miejsce podczas wyścigu są w oparciu o takie czynniki, jak długość rasy, liczby okresów ostrzegawczych, zużycie opon i przebieg paliwa. Pit stop może być używany jako strategii wyścigu, jak również. Szef załogi może zdecydować się utrzymać samochód na torze, podczas gdy większość innych są wżery w celu zdobycia cennych pozycji utworu w nadziei, że będzie zachować ostrożność flagi kołysanie szybko lub paliw lub opony jego samochodów "może sprawić, że do końca wyścig.

Co do oglądania za

Aby ktoś, kto nigdy nie widział w wyścigu NASCAR, oglądając 43 samochody chodzą w kółko może wydawać się nudne. Nie mów, że do 75 milionów ludzi, którzy nazywają się fani.

Różne marki i produkty, które można znaleźć wszędzie, sponsorować wszystkie 43 samochodów, które tworzą pole Nextel Cup. Oraz sterowniki przedstawiają przekrój Ameryki. Oni wywodzą się z Kalifornii do Maine, ze stanu Waszyngton na Florydę. W sporcie, jak uprawianych tak ma bazę sterowników; są teraz kierowcy, którzy wywodzą się z Kanady do Kolumbii, a nawet Australii. Wszyscy najwięksi producenci samochodów amerykańskich są reprezentowane również. GM, Ford, Chrysler i Toyota.

Skupić się na jednego kierowcę, czy przyciąga ze względu na sponsora, samochód się lub były kierowca jest z, wybrać faworyta. Jako rasa postępuje pilnować jak sterownik robi. Gdzie on wystartować w wyścigu? On robi sobie drogę przez pole? Czy jego załoga ustawić swój samochód prawidłowo? Czy są w stanie wprowadzić zmiany do samochodu podczas pit stopów, które są długo, zwykle mniej niż 17 sekund?

Po centrum siebie na jednym sterowniku zaczniesz dostrzegać wielki obraz całego wyścigu i jak to się rozwija. Czy istnieje jeden kierowca, który dominuje w polu? Czy dominują kierowcy mają problem podczas postoju, które zmusiły go do tyłu dziedzinie i ma on teraz do pracy w drodze powrotnej do przodu?

Przy prędkościach czasem sięgające dwieście mil na godzinę, i samochodów wyścigowych centymetrów od siebie, napięcie jest zawsze obecny. Jednym niewielkim błędem przez kierowcę może katastrofą dla tych, wokół lub za nim.

Istnieje wiele niuansów, które składają się w wyścigu NASCAR. To o wiele więcej niż tylko bandą facetów dzieje się w kółko.