grsail.com

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy


Co roku od 1928 roku, członkowie Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej głosować określić, które film jest najlepszy w tym roku. Czasami jest to dramat, innym razem jest to w komedii lub musicalu, ale zawsze wygrywa przedstawiciel najwyższych standardów w branży. Spojrzenie na liście ostatnich zwycięzców pokazuje imponujące filmów i kawałek historii Hollywood.

Lista zwycięzców najlepszego obrazu

Poniższe filmy są na Akademii Sztuki Filmowej i oficjalnej liście VORTAL zwycięzców dla najlepszego filmu. Jeśli nie widziałeś je wszystkie, zacząć pracować na swój sposób poprzez listy. Tracisz niesamowite filmy.

2011 Wykonawca

Akcja rozgrywa się pod koniec niemego filmu Hollywood. Kariera Starzejące się gwiazdy jest na spadku, jak filmy nieme ustąpić "talkie". Jednak jedna młoda aktorka "kariera jest na wzrost, jak mówią zdjęcia wchodzą w modzie. Filmy wygląda na to, jak losy obu bohaterów rozwijać.

Firmy produkcyjne: La Petite Reine, ARP Selection, Weinstein Company

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Jak zostać królem

Mowa 2010 króla

Logopeda może pomóc pokonać króla Jerzego VI w czasie jego jąkać, aby pierwszą oficjalną transmisję wojenną. Jako leczenie postępuje, ludzie tworzą unikalną przyjaźń.

Firma produkcyjna: Weinstein Company

2009 Hurt Locker

Zespół saperów pracy rozmontować IED w rozdartej wojną Iraku. Napięcia uruchomić wysokie, gdy nawet najmniejszy błąd może kosztować ich życie.

Firma produkcyjna: Summit Entertainment

2008 Slumdog

Na indyjskiej wersji Milionerzy? Kiedy nadal poprawnie odpowiedzieć na każde pytanie, przynosząc mu bliżej do wygrania wygraną pojawia ubogich młody człowiek, pokaż urzędnicy podejrzewają, że jest w jakiś sposób oszukuje. Zaciągnąć ich na policję, by go przesłuchać, a powody, że jest w stanie odpowiedzieć na pytania są opowiedziana w retrospekcjach.

Firmy produkcyjne: Fox Searchlight, Warner Brothers

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

To nie jest kraj dla starych ludzi

2007 To nie jest kraj dla starych ludzi

Wietnam weteran potyka całej scenie narkotyków zajmują poszło nie tak, i postanawia zdjąć z dwóch milionów dolarów pozostawionych na miejscu zbrodni. On szybko realizowane przez mordercę, który chce pieniędzy.

Firmy produkcyjne: Miramax, Paramount Vantage

2006 Infiltracja

Irlandzki mob boss rośliny szpiega w Massachusetts Policji państwa do działania jako informatora. Tymczasem policja wysłać na swój tajnego policjanta, aby przeniknąć do szefa mafii "organizacji.

Firma produkcyjna: Warner Brothers

2005 crash

Film trwa bardzo szczere spojrzenie na rasizmu przez wielu linii fabularnych, które obejmują porwanie samochodu, zły policjant i sklepikarza Bliskiego Wschodu do czynienia z po 9/11 świecie, między innymi.

Firma produkcyjna: Lions Gate Entertainment

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Za wszelką cenę

2004 Za wszelką cenę

Kariera Starzenie się trenera boksu jest w spadku, a jego stosunki z córką tylko o nie istnieje. Rzeczy zaczynają patrzeć, gdy młoda kobieta przychodzi do jego siłowni szuka trenera, aby pomóc jej przejść na zawodowstwo.

Firma produkcyjna: Warner Brothers

2003 Władca Pierścieni: Powrót Króla

Ten ostatni rozdział trylogii Władcy Pierścieni następująco ostatecznej bitwy o Śródziemie. Tymczasem Frodo i Sam muszą wypełnić swoją misję, aby zniszczyć jeden pierścień, który je wszystkie reguły.

Firma produkcyjna: New Line Cinema

2002 w Chicago

Dwie kobiety, jeden wodewil gwiazdkowe i inne wannabe, zarówno lądowe w więzieniu za morderstwo. Podczas gdy oni walczą ze sobą, aby utrzymać uwagę prasy, a także ich wspólnego adwokata, koncentruje się na swoich sprawach, w nadziei na pozyskanie sympatii od potencjalnych jurorów.

Firma produkcyjna: Miramax

2001 Piękny umysł

To jest prawdziwa historia życia Johna Nasha, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, a jego walka z schizofrenii paranoidalnej. Film obejmuje jego zejście do choroby psychicznej i żony niezachwianą nabożeństwo do niego.

Firmy produkcyjne: Universal, DreamWorks

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Gladiator

2000 Gladiator

Roman ogólnie zmniejsza się do niewoli jako gladiator po niestabilnych morderstwa syna cesarza ojca i twierdzi, że jego miejsce jako cesarza. Były żołnierz musi walczyć sam cesarz w śmiertelnym kulminacyjnym filmu.

Firmy produkcyjne: Universal, DreamWorks

1999 American Beauty

Człowiek, który cierpi na kryzys wieku średniego niesie niewłaściwe pragnienia dla nastolatka, który okazuje się być najlepszym przyjacielem jego córki. W międzyczasie reszta jego rodziny do czynienia z własnych problemów.

Firma produkcyjna: DreamWorks

1998 Zakochany Szekspir

Fabuła obraca się wokół romantycznych relacji między William Shakespeare i Viola. Ona jest córką bogatego kupca, który skrycie pragnie zostać aktorką, choć nie jest to zabronione przez kobiety na scenie. Romans odbywa się Szekspir działa na Romea i Julii.

Firmy produkcyjne: Miramax, uniwersalne

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Tytaniczny

1997 Titanic

Historia miłosna o Jacku i Rose, dwóch ludzi z polarnych przeciwnych klas społecznych, rozwija się na tle tragedii Titanica.

Firmy produkcyjne: Lightstorm Entertainment, 20th Century Fox, Paramount

1996 Angielski pacjent

Ustaw czasie II wojny światowej, brytyjski pilot spalone nie do poznania, a cierpi na utratę pamięci. Pielęgniarka, która troszczy się o niego zaczyna się poskładać swoją tożsamość wraz z kawałkami jego fragmentację pamięci.

Firma produkcyjna: Miramax

1995 Braveheart

William Wallace prowadzi Szkotów w wojnie o niepodległość od brytyjskiego króla. Jego oferta na wolność kończy się jego makabrycznej śmierci na zlecenie Edwarda I w Anglii.

Firmy produkcyjne: Paramount, Ikona, 20th Century Fox

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Forrest Gump

1994 Forrest Gump

Opowieść o życiu wolnym bystry człowiek od dzieciństwa do dorosłości, kiedy w jakiś sposób czuje się zaangażowany w niektórych z najbardziej wydarzeń definiujących 20 wieku.

Firma produkcyjna: Paramount

1993 Lista Schindlera

Ustaw w czasie Holocaustu, niemiecki biznesmen robi, co może, aby uratować życie żydowskich uchodźców, zatrudniając ich do pracy w swoich fabrykach.

Firma produkcyjna: Uniwersalny

1992 Bez przebaczenia

Z przyszłości swojej rodziny w niebezpieczeństwie, banita okazało niechętnie zatrudnia się na rolnika do zabicia dwóch mężczyzn, którzy okaleczonych prostytutkę i zostały podane wyrozumiałości dla ich zbrodni.

Firma produkcyjna: Warner Brothers

1991 Milczenie owiec

Ten sequel Red Dragon sięga głębiej w psychikę kanibalami seryjnego mordercy Hannibala Lectera. Napięcia zamontować jak on odgrywa gra świadczenie wzajemne ze stażystą, kiedy FBI pomaga śledzić inny seryjny morderca, który jest kożuszeniu młodych kobiet.

Firma produkcyjna: Orion

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Tańczący z wilkami

1990 Tańczący z wilkami

Historia szczegóły życia młodego porucznika armii Unii, którzy podróży na zachód do postu wojskowej. Po tym, powoli buduje relacje z plemienia Lakota Hindusów, co stwarza dla niego konflikt z armią.

Firma produkcyjna: Orion

1989 Wożąc panią Daisy

Starszych południowej wdowa musi zaakceptować usług czarnym szofer. Z czasem, przychodzi polegać na nim coraz więcej, i przyjaźń rozwija.

Firma produkcyjna: Warner Brothers

1988 Rain Man

Samolubna młody człowiek dowiaduje się jego bogaty ojciec opuścił większość swojej fortuny do autystycznego starszego brata nigdy nie wiedział istniał. Zdeterminowany, by dostać to, co uważa on his, młody człowiek ma swojego brata na podróż do domu do Los Angeles w celu zamontowania bitwę areszcie w nadziei uzyskania połowę fortuny ojca.

Firma produkcyjna: United Artists

1987 Ostatni cesarz

To życie w Pu Yi, ostatniego cesarza Chin, w retrospekcjach jest opowiadał. Akcja rozpoczyna się w 1908 roku z jego instalacją, jak cesarz w wieku lat trzech, a śledzi wydarzenia z jego życia aż do jego śmierci w 1967 roku.

Firma produkcyjna: Kolumbia

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Pluton

1986 Pluton

To opowieść o wojnie w Wietnamie jest opowiedziana oczami młodego żołnierza, który opowiada okropności wojny zarówno świadków i uczestniczy w.

Firma produkcyjna: Orion

1985 Pożegnanie z Afryką

Kobieta wchodzi do małżeństwa z rozsądku i przenosi się do Afryki, aby uruchomić farmę. Gdy jej mąż okazuje się być niewiarygodne i niewierny, prosi go, aby przenieść się. Potem odnajduje miłość swojego życia, człowieka, który kocha ją w zamian, ale nie chce być spętany przez ograniczenia tradycyjnego małżeństwa i życia.

Firma produkcyjna: Uniwersalny

1984 Amadeus

Adaptacja sztuki teatralnej pod tym samym tytułem, kompozytor Antonio Salieri jest osobiście odpychane przez zachowanie podstawowej Wolfganga Amadeusza Mozarta, ale zafascynowany i zachwycony jego geniusz muzyczny.

Firma produkcyjna: Orion

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Czułe słówka

1983 Czułe słówka

Film bada intensywny, 30-letniego związku miłości / nienawiści między matką i córką. Chociaż relacja jest wysoce dysfunkcyjnych, więź między tymi dwiema kobietami jest niezniszczalny nawet śmierci.

Firma produkcyjna: Paramount

1982 Gandhi

Ten inspirujący film biograficzny dramatyzacja życiu Mohandas Gandhi, lider ruchu bez przemocy zdobycia niepodległości Indii spod panowania brytyjskiego.

Firma produkcyjna: Kolumbia

1981 Rydwany ognia

Jest to historia dwóch 1924 olimpijczyków, jednego chrześcijanina innego Żyda, który zarówno prowadzony do własnych powodów.

Firmy produkcyjne: Ladd Company, Warner Brothers

1980 Ordinary People

Rodzina powoli rozpada się po tragicznej śmierci jednego syna i usiłowanie samobójstwa innego.

Firma produkcyjna: Paramount

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Kramer vs Kramer

1979 Sprawa Kramerów

W tym łzowego Jerker, młoda matka opuszcza jej pracuś męża i syna, aby znaleźć się. Ojciec i syn walka w nowej rutyny, i choć ich związek jest skalista, ostatecznie więź. Piętnaście miesięcy później żona wraca, by odzyskać syna, a walka areszcie wynika.

Firma produkcyjna: Kolumbia

1978 Łowca jeleni

Czas służył jako jeńców wojennych w Wietnamie zajmuje przejazd na trzy klasy robotniczej przyjaciół z małego miasteczka w Pensylwanii.

Firma produkcyjna: Uniwersalny

1977 Annie Hall

W opowieść głównie w retrospekcjach, aktor próbuje dowiedzieć się, co się stało z najbardziej znaczących romantyczny związek z jego życia.

Firma produkcyjna: United Artists

1976 Rocky

Komornik samotny rekina ma zbyt miłą serce do pracy. Próbując zmienić swoje życie, on idzie z klubu bokser mistrzem wagi ciężkiej boksu do.

Firma produkcyjna: United Artists

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Lot nad Kukułki gniazdem

1975 Lot nad kukułczym gniazdem

Karne razem porcja na farmie pracy przenosi się do szpitala psychiatrycznego w celu oceny. Chociaż nie, staje się liderem zespołu pacjentów psychiatrycznych i starć z pielęgniarką głowy, ku jego niekorzyść.

Firma produkcyjna: United Artists

1974 Ojciec chrzestny II

Obserwacji do The Godfather następujące dwa główne fabułę. Jeden miga z powrotem do młodości Ojciec chrzestny Vito Corleone i jego założenia rodziny Corleone. Drugi skupia się na obecnej roli jego syna Michała jako Don rodziny.

Firma produkcyjna: Paramount

1973 Sting

Próbując pomścić śmierć swojego mentora, oszust ciągnie Grift na szefa mafii, który miał jego przyjaciel zabił. Po drodze, on zwraca się o pomoc do największego oszusta jego pokolenia na ułożyła skomplikowaną operację Stinga.

Firma produkcyjna: Uniwersalny

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Ojciec chrzestny

1972 Ojciec chrzestny

Opowieść śledzi wzrost najmłodszy syn rodziny Mafia, jak idzie z ochroną osób postronnych do głowy rodziny przestępczości Corleone.

Firma produkcyjna: Paramount

1971 French Connection

Dwa Nowy Jork detektywi policyjni zbadania handlu heroiną między Francją i Nowym Jorku.

Firma produkcyjna: 20th Century Fox

1970 Patton

Film bada zwycięstw generała George'a S. Pattona, jak również wątpliwych działań i obraźliwe wybuchy, że nadszarpnięta jego rekord podczas II wojny światowej.

Firma produkcyjna: 20th Century Fox

1969 Nocny kowboj

A młodzi Texan głowice do Nowego Jorku z bramki stać hustler. Spotyka się oszustem, a dwa opracowania dziwne przyjaźń która trwa, dopóki jeden z nich umiera.

Firma produkcyjna: United Artists

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Oliver!

1968 Oliver!

Ta muzyczna wersja Karola Dickensa Oliver Twist następująco wędrówkę sierota o imieniu Oliver, jak idzie z przytułku dla Undertaker, a następnie jako praktykant do zespołu młodych złodziei. Losy chłopca wreszcie skręcić na lepsze, kiedy jest podjęta przez pana dobrze do zrobienia.

Firma produkcyjna: Kolumbia

1967 W upalną noc

Czarny Philadelphia detektyw z wydziału zabójstw jest błędnie aresztowany jako podejrzany o morderstwo podczas przechodzenia przez Missisipi. Gdy policja odkryć ich błąd detektyw angażuje się w dochodzenie, gdzie ma się do czynienia z rasizmem od lokalnego szefa policji w dwóch pracach razem rozwiązać przestępstwa.

Firma produkcyjna: United Artists

1966 Oto jest głowa zdrajcy

Film ten opowiada o Sir Thomas More, Lorda Kanclerza Anglii. Więcej pozostaje wierny swojej wierze katolickiej i odmawia poparcia petycji króla Henryka VIII o rozwód lub przysięgę Supremacy, które deklarują Henry najwyższym zwierzchnikiem Kościoła anglikańskiego. Te odmowy umieścić go w sprzeczności z winy króla i zagrażają jego życiu.

Firma produkcyjna: Kolumbia

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Sound of Music

1965 Sound of Music

Młody początkujący, którzy nie za bardzo pasuje do stylu życia klasztornego jest odesłana zostać guwernantką zamożnego wdowca siedmiu hałaśliwe dzieci. Tam odnajduje miłość, tak jak naziści rozpoczęli inwazję Austrii, a ona, jej nowego męża, a dzieci muszą znaleźć sposób na ucieczkę.

Firma produkcyjna: 20th Century Fox

1964 My Fair Lady

Profesor fonetyki sprawia, że ​​zakład, że może uczyć się Cockney dziewczyna kwiat mówić poprawnie po angielsku i zaprezentować ją w wysokiej społeczeństwa. Problemem jest to, co zrobi z nią, gdy on osiąga ten cel?

Firma produkcyjna: Warner Brothers

1963 Toma Jonesa

W tej romantycznej farsy, młody człowiek z nieprawego urodzenia idzie w podróż w poszukiwaniu szczęścia, znaleźć swoją prawdziwą miłość i odkryć, kim naprawdę jest jego ojciec.

Firma produkcyjna: United Artists

1962 Lawrence z Arabii

Kampania wojsk sprzymierzonych "WWI na Bliskim Wschodzie jest opowiedziana z punktu widzenia TE Lawrence, ogólne staffer który namawia swoich przełożonych, aby przenieść go do Arabii. Po tym, że zanurzony w sprawach arabskich i rozwija podzielona lojalność.

Firma produkcyjna: Kolumbia

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

West Side Story

1961 West Side Story

W tym ujęcia z Nowego Jorku o Szekspira Romeo i Julia, młody biały mężczyzna zakochuje się w pięknej dziewczyny z Puerto Rico. Ich romans spełnia gwałtowny sprzeciw ze strony gangów walczących ich rodziny i przyjaciele należą.

Firma produkcyjna: United Artists

1960 Apartament

Samotny urzędnik jest przekonany, niech jego przełożeni korzystania z mieszkania do prowadzenia tajnych spraw. Sprawy się komplikują, gdy pracownik zakochuje się w tej samej kobiety, jeden z przełożonych ma romans z.

Firma produkcyjna: United Artists

1959 Ben-Hur

Bogaty książę przeciwstawia jego przyjaciel z dzieciństwa, który jest teraz trybun z rzymskiej armii. W zemście, trybun ma jego stary przyjaciel aresztowany i wysyła swoją rodzinę do kolonii trędowatych. Ustawia w ruch serię niefortunnych zdarzeń, które kulminacją w wyścigu rydwanów, gdzie śmiertelnie ranny trybun. Książę odnajduje swoją rodzinę, którzy cudownie uzdrowiony przez Jezusa na drodze do jego ukrzyżowania.

Firma produkcyjna: Metro-Goldwyn-Mayer

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Gigi

1958 Gigi

Bogaty młody kawaler jest znudzony swoim życiem, ale cieszy się z towarzystwa matrona i jej uroczej wnuczki. W czasie, licencjat realizuje wnuczka stała się piękna młoda kobieta. Mimo, że walczy z atrakcji przekonuje go, by ją poślubić w końcu.

Firma produkcyjna: Metro-Goldwyn-Mayer

1957 Most na rzece Kwai

Jednostka brytyjskich żołnierzy zostaje wzięty do niewoli przez Japończyków podczas II wojny światowej i zmuszony do budowy mostu, który pomoże Japończycy atakują Birmę. Brytyjscy komandosi dowiedzieć się o budowę mostu i wprowadzają misję wysadzić go w powietrze, a także grupę japońskich dygnitarzy, który będzie pierwszy ją przekroczyć.

Firma produkcyjna: Kolumbia

1956 W 80 dni dookoła świata

Angielski dżentelmen stawia swoich przyjaciół, że może podróżować po całym świecie, w swoim balonem w ciągu zaledwie 80 dni. Wyrusza w drogę, ale napotyka na szereg przygód, wyzwań i nieporozumień, że prawie powstrzymać go od zakończenia podróży i wygrywając zakład.

Firma produkcyjna: United Artists

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Marty

1955 Marty

Samotny, mężczyzna w średnim wieku, który mieszka z matką w końcu znajdzie potencjalnego partnera. Jego matka i przyjaciele, obawiając się, że on je opuścić, jeżeli stwierdzi, szczęście osobiste, umniejszać jego nowa milosc w nadziei rozbić związek, ale miłość zwycięża.

Firma produkcyjna: United Artists

1954 Na nabrzeżach

Pracownik stacji dokującej który zdominowany jest przez uszkodzony związkowej szefa postanawia walczyć i zeznawać przeciwko nim. Sprawę komplikuje fakt, pracownik zakochuje się w siostrze człowieka, którego śmierć jest częściowo odpowiedzialna za.

Firma produkcyjna: Kolumbia

1953 Stąd do wieczności

Ustaw w bazie wojskowej w Honolulu w dniach poprzedzających atak na Pearl Harbor, historia śledzi życie, relacje i konflikty instalatorów w podstawie i kobiet, które ich kochają.

Firma produkcyjna: Kolumbia

1952 Największe widowisko świata

Trójkąt miłosny dwóch artystów trapezowych i kierownika serialu rozgrywa się na tle cyrku. Tragicznym wypadku każdego z nas SEALs los.

Firma produkcyjna: Paramount

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Amerykanin w Paryżu

1951 Amerykanin w Paryżu

Amerykański artysta stara się zrobić to w Paryżu, zakochuje się w pięknej dziewczynie. Jednak jej narzeczony i ekonomista patronem artysty skomplikować sprawy. Muzyka z George'a Gershwina i taniec z Gene Kelly i Leslie Caron dopełniają historię.

Firma produkcyjna: Metro-Goldwyn-Mayer

1950 Wszystko o Ewie

Starzenie gwiazda Broadway jest powoli wypierana przez pozornie nieszkodliwej młodego fana, który insynuuje się do życia gwiazdy.

Firma produkcyjna: 20th Century Fox

1949 wszyscy królowie Mężczyźni

Film opowiada o powstawaniu idealistycznego młodego polityka i jego ewentualną korupcję i zabójstwo.

Firmy produkcyjne: Rossen, Kolumbia

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Hamlet

1948 Hamlet

Adaptacja oryginalnej, tragicznej sztuki Szekspira, duński książę odkrywa jego ojciec został zamordowany przez swego wuja. Młody mężczyzna uchwala działkę pomszczenia śmierci starego króla, który ma tragiczne konsekwencje dla wszystkich kocha.

Firmy produkcyjne: J. Arthur Rank-Two Cities Films, Uniwersalny międzynarodowe

Umowa 1947 Gentleman

Dziennikarz idzie pod przykrywką jako Żyd w celu zebrania materiału do exposé na antysemityzmie w mieście Connecticut.

Firma produkcyjna: 20th Century Fox

1946 Najlepsze lata naszego życia

Trzech mężczyzn usług spróbować odebrać swoje życie po powrocie do domu z II wojny światowej.

Firma produkcyjna: RKO Radio

1945 Stracony weekend

Opowieść następujące działania pisarz alkoholu, jego walkę z nałogiem, a kobieta, która kocha go przed kursem.

Firma produkcyjna: Paramount

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Idąc moją drogą

1944 Idąc moją drogą

Jest to historia na duchu przychodzących księdza, który musi znaleźć sposób na pracę z osobami starszymi głowy pastora podczas wygranej nad grupą niespokojnych młodzieży.

Firma produkcyjna: Paramount

1943 Casablanca

Amerykański właściciel kawiarni w Casablance musi pomóc jego byłego kochanka i jej mąż uciec nazistom.

Firma produkcyjna: Warner Brothers

1942 Pani Miniver

Odważny Kay gronostaje i jej rodzina próba przetrwać naloty na ich spokojnym angielskim miasteczku, jak rozwija się II wojna światowa.

Firma produkcyjna: Metro-Goldwyn-Mayer

1941 Zielona dolina

Ta opowieść śledzi zmagania i kocha, przez ciężkie próby ubogiej rodziny walijskich górników.

Firma produkcyjna: 20th Century Fox

1940 Rebecca

Panna młoda jest doprowadzone do domu jej bogatego męża, tylko do stwierdzenia, że ​​prześladuje pamięci jego zmarłej byłej żony. Fantastyczny i ewentualnie obłąkany gospodyni próbuje również prowadzić młodą kobietę do samobójstwa.

Firmy produkcyjne: Selznick, United Artists

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Przeminęło z wiatrem

1939 Przeminęło z wiatrem

Świat Southern Belle Scarlett O'Hara w wywraca do góry nogami w czasie wojny domowej i jej następstwa. Człowiek kocha poślubia kogoś innego, ale przystojny Rhett Butler zamierza nicpoń, aby jej własne.

Firmy produkcyjne: Selznick, Metro-Goldwyn-Mayer

1938 Cieszmy się życiem

Bogaty młodzieniec z snobistyczny rodziny zakochuje się w młodej kobiety z ekscentrycznego, ale zdecydowanie szczęśliwej rodziny.

Firma produkcyjna: Kolumbia

1937 Życie Emila Zoli

Ten film biograficzny o życiu francuskiego pisarza Emila Zoli i jego walka z niesłusznie skazanych szpiegowski Alfred-Dreyfus.

Firma produkcyjna: Warner Brothers

1936 Wielki Ziegfeld

Opowieść o życiu i czasach Florenz Ziegfeld i jego dojście do sukcesu jako producent legendarnych Rewia na Broadwayu.

Firma produkcyjna: Metro-Goldwyn-Mayer

1935 HMS Bounty

Jest to historia brutalnego kapitana morskiego i załoga rządzi w żelaznym uścisku na HMS Bounty. Akcja naprawdę zaczyna się nagrzewać, gdy działania Captain Bligh są otwarcie kwestionowane przez jego porucznik, Fletcher Christian.

Firma produkcyjna: Metro-Goldwyn-Mayer

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

It Happened One Night

1934 It Happened One Night

Bogaty ekonomista próbuje uciec kontrolę ojca po jego nieważność jej niezatwierdzonych małżeństwo. Ona nakręca spotkania i ostatecznie zakochuje się w reportera out-of-pracy, który uderza ciekawą rokowań z nią.

Firma produkcyjna: Kolumbia

1932/1933 Kawalkada

Fabuła następujące życie Roberta i Jane Marryot, zamożnej angielskiej pary. Akcja obejmuje Sylwestra, 1899 przez 1933 i obejmuje wydarzenia historyczne, takie jak zatonięcie Titanica i wojny światowej.

Firma produkcyjna: Fox

1931/1932 Grand Hotel

Akcja po I wojnie światowej następuje gości, którzy przychodzą i odchodzą w Grand Hotelu w Berlinie.

Firma produkcyjna: Metro-Goldwyn-Mayer

1930/1931 Cimarron

Kansas prawnik i jego żona opuszczenia domu na osiedlenie się na terytorium Oklahoma. Sytuacja ma z kolei na gorsze, gdy żona jest pozostawione samym sobie po zniknięciu jej mąż.

Firma produkcyjna: Uniwersalny

Najlepszy obraz Oscarów Zwycięzcy

Na Zachodzie bez zmian

1929/1930 Na Zachodzie bez zmian

Historia rozgrywa się w czasie I wojny światowej. Entuzjazmu młody żołnierz niemiecki stopniowo rozczarowani brutalności i grozy wojny.

Firma produkcyjna: Uniwersalny

1928/1929 Melodia Broadwayu

Historia rozgrywa się na tle Broadwayu. Miłosny trójkąt tworzy między dwiema siostrami i człowieka, który ma uczucia dla nich obu.

Firma produkcyjna: Uniwersalny

1927/1928 Wings

Dwóch przyjaciół, którzy są zakochani w tej samej kobiety, zarówno mobilizować jak piloci myśliwców. Tragedia prowadzi jeden z nich znalezienie prawdziwej miłości.

Firmy produkcyjne: Paramount Famous Players-, Lasky

Ciekawostki: Były właściwie dwa filmy wybrane jako najlepszych filmów w pierwszych nagród akademii. Drugi film był dramat romantyczny nazwie Sunrise.

Przyszłe Zwycięzcy

Widzowie będą nadal gromadzić wokół swoich telewizorów każda lutego, aby zobaczyć, które filmy są dodawane do tej prestiżowej liście zwycięzców. Poprzeczka została ustawiona wysoko, więc filmowcy będą musieli bardzo ciężko pracować, aby osiągnąć ten zaszczyt.