grsail.com

Najlepsze Wina włoskie

Najlepsze Wina włoskie


Rodzina Castellani poczyniła jedne z najlepszych włoskich win od ponad 100 lat. To duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę awarii lub sukcesu danego zbioru jest w dużej mierze zależy od chwiejnych nastrojów matki natury. Piergiorgio Castellani Jr., jest teraz w komendzie winnic i on, i wielu innych, ciężko pracują, aby zapewnić ten rodzinny biznes wciąż się rozwija i rozwijać dla przyszłych pokoleń. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, niektóre z najlepszych włoskich win zaleceń pana Castellani i ciekawych rzeczy dzieje się w winnicy.

Wywiad z Piergiorgio Castellani Jr., włoskiego wina Expert

W pogoni rdzennych Winogron

LTK: Proszę powiedzieć naszym czytelnikom trochę o Castellani w ekscytującej dążeniu do produkcji wina, wykonane całkowicie z lokalnych włoskich winogron.

PC: Tradycja nic nie znaczy, jeśli nie działa, aby go odnowić. Od kiedy człowiek odkrył, wino w 1000BC, straciliśmy wiele cennych informacji na temat uprawy winorośli i produkcji wina. Od około 800 roku pne Etruskowie wytwarzali dobre wina dokładnie tak, jak ja teraz produkujące moich win. Wiemy bardzo mało rzeczy o ich wina, ale archeolodzy odkryli tysiące amfor używanych do eksportu win etruskich całym basenie Morza Śródziemnego. Oznacza to, że wina Etrusków były tak dobre i popytu, że nie było dla nich rynku również poza Toskanii.

Staramy się zrozumieć, jeśli w ciągu ostatnich 100 lat odkryliśmy coś w uprawie winorośli i produkcji wina, że ​​ryzykuje utracone w stałym dążeniu do naśladowania najnowsze światowe trendy rynkowe. Nie chcemy stracić duszę lokalnej produkcji Toskanii. Produkujących wino z 100 procent rdzennych włoskich winogron jest sposobem na przetrwanie na rynku i wyróżnić się na konkurencyjnych producentów wina z całego świata.

LTK: Czy istnieje szczególności okres, w którym uważasz, że wina pójdzie na rynku?

PC: Być może w ciągu jednego roku, może nie ... .we pracujemy nad tym jako eksperyment. Jest druga strona łańcucha, który łączy naszej pracy na rynek - jest połączone w pewien sposób, ale jest bardzo daleko od naszego celu.

Eksperymentalne Winnica

Najlepsze Wina włoskie
Eksperymentalne Winnica

LTK: Czy możesz podać kilka szczegółów na temat Castellani w "Experimental Winnica"?

PC: To jest mała piękne winnic na mojej rodziny Poggio al Casone posiadłości znajduje się w Toskanii, w pobliżu Pisa, Włochy. Jest zamieszkana przez setki miejscowych winorośli podzielonych na 10 szczepów fascynujących nazwach takich jak Oliva, Uva Vecchia, Abrusco, Colorino, Foglia Tonda, Grand Noir, Giacomino, Canina, Santo Stefano, i Boggione. Wszystkie z tych szczepów zniknęłyby w stosunkowo krótkim liczby lat, jeśli nie dla naszej interwencji i wsparciu Uniwersytetu w Pizie, naszym partnerem w tym projekcie.

Niektóre z tych szczepów wytwarzają niskie plony bardzo dobrych winogron do produkcji wina. Większość z nich zostały porzucone w przeszłości specjalnie z tego powodu: niską wydajnością! Ale to wyjątkowy i jedyny dochód to dokładnie to, czego szukamy z winorośli dziś.

W miesiącach jesieni wszystkie te winorośli mają inny, piękny kolor. Kiedy widzę te różne odcienie doceniam jeszcze bardziej różnorodność winorośli oraz ryzyko homogenizacji w nowoczesnej produkcji wina świata.

LTK: Powiedziałeś kiedyś w wywiadzie, że jednym z powodów, dlaczego zaczął Castellani w "Experimental Winnica" był środkiem, w którym "... stary świat może się bronić przed agresją nowa." Czy możesz wyjaśnić, że oświadczenie trochę dla naszych czytelników?

PC: Historia wina urodził się w Mezopotamii. Tam są piękne historie dotyczące wina w greckiej i rzymskiej mitologii klasycznej. Wino oznacza kulturę, naszą kulturę ... dziedzictwo naszej populacji. Wina i winorośli są ściśle powiązane chrześcijaństwa w szczególny sposób i w tym samym czasie, wino jest coś, co przecina się z duszą człowieka. Ujawnia też coś w nas, która jest bardzo głęboki i pozwala nam stać się świadomi naszej słabości.

Również wina stała się nowoczesnym symbolem statusu, ludzie lubią mówić o winie ... chcą wiedzieć, rozumieją, że jest coś więcej niż kieliszek wina niż zwykły napój. Świadczy o słynnej kalifornijskiej odmianowe, w Zinfandel, która jest taka sama winogron jako włoskiej, w Primitivo. Primitivo przybył we Włoszech z Chorwacji były nazywa Mali Plavac. I to samo w Chorwacji winogron przybył ze wschodniego ... ..Old i nowe światy związane są z tej samej historii ...

Wszystko o Chianti

Najlepsze Wina włoskie

LTK: Widząc, jak, jak Castellani jest jednym z największych producentów Chianti, czy masz jakieś wielkie Chianti roczników można polecić?

PC: polecam następujące:

  • Genius Loci Sangiovese 2001
  • Fattoria Travalda Toscana 2006
  • "Brunaio" Brunello di Montalcino 1999

Ponadto, każdy wino i Castellani Estate posiada własny drobny rocznika wykresie:

  • Tenuta di Campomaggio '97
  • Fattoria Poggio al Casone '95
  • Tenuta di Burchino 2001
  • Fattoria di Travalda 2004
  • Tenuta di Ceppaiano 2005.

LTK: Mówiąc o Chianti, jak myślisz, co było największym minusem na swoją reputację w społeczności wina lat temu?

PC: reputacja Chianti nigdy nie zmalała we Włoszech i całej Europie. W rzeczywistości w ciągu ostatnich 20 lat Chianti jest oprzeć się presji rynku amerykańskiego, który został silnie promuje słodsze i prostszych win. Nie było jasne, strategia marketingowa, aby zbliżyć się do nowego konsumenta wina z słodsze win, które są podobne do innych napojów są przyzwyczajeni. Ale Chianti jest bardzo blisko na powrót w sposób bardzo duża. Amerykańscy konsumenci zdecydowanie rozumieć, że wino jest na jedzenie i zobaczy, że Chianti jest jednym z najlepszych win przyjazne żywności na świecie!

Najlepsze włoskie Rekomendacje wina

Najlepsze Wina włoskie

LTK: włoski biali są często pomijane na rzecz czerwieni, czy są jakieś włoskie białe już zakochał się w?

PC: Tak, Fiano..it łączy zimną elegancję Pinot Grigio z ciepłym aromatycznym złożoności południowej włoskiego wina. Niektórzy uważają, że jest Pinot Grigio przyszłości.

LTK: Czy mogą Państwo zaproponować jedną wielką butelkę wina, która byłaby idealna dla osoby dopiero zaczynają odkrywać najlepszych włoskich win?

PC: Chianti Classico Riserva Campomaggio 1991 (wielka starzenia potencjał męskiej Sangiovese w Purezza) dla kobiety i Fattoria di Travalda Toscana Cabernet / Merlot / petit Verdot 2004 dla człowieka, uwodzicielska kobiecej intensywności aromatycznej z Toskanii nadmorskiej Super Tuscan ,

LTK: Jedzenie i wino parowania jest zawsze gorący temat, masz jakieś ulubione włoskie jedzenie i wino Matchups chcesz się podzielić?

PC: Proponuję, aby dowiedzieć się, jak gotować z winem. Moja żona Chiara stanowi znakomitą Brasato z moim Genius Loci Sangiovese, "gotowanie" mięso w winie przez dwa dni! I to proponuję dla czytelników stale eksperymentować z gotowania i picia różnych win ... to pomaga zrozumieć, jedzenie i wino par w bardziej kreatywny sposób.

LTK: Mr. Castellani w imieniu Zakład Logiki Stosowanej i naszych czytelników, że bardzo dziękuję za poświęcony czas.

PC: Dziękuję za możliwość porozmawiać o tym ważnym i historycznym projekcie kopalni!