grsail.com

Najlepsze białkowe żywności dla budowania mięśni

Ważne jest, aby uzyskać najlepszą białka diety do budowy mięśni zdrowych. Ilość białka wymaganego codziennie zależy od spożycia kalorii i poziomu aktywności.

Wskazane jest, aby skontaktować się z lekarzem, aby wiedzieć dokładnie, ile białka organizm potrzebuje do utrzymania silnych i zdrowych mięśni. Oto niektóre pokarmy bogate w białko, które muszą być elementem diety:

Jajka

Jaja są faworytem, ​​gdyż zawierają 6 g białka za uncję. Większość białek jest w jaja. Podczas jedzenia jajek codziennie, unikać pokarmów, które zawierają tłuszcze nasycone, jak czerwone mięso, ser i innych takich środków spożywczych.

Turcja i Kurczak

Kurczaka i indyka, zarówno zawierają większą ilość białka i tłuszczu mniej nasycony niż czerwone mięso. Jedna uncja indyka i kurczaka piersi zawiera 9 g białka. Są bogatym źródłem witamin z grupy B, fosfor i tryptofanu. Wysoki poziom białka sprawia, że ​​drób lepiej i zdrowiej wybór.

Ryba

Ryba jest kolejnym doskonałym źródłem białka. To musi być stałym elementem diety. Nie zawiera węglowodanów i mniej tłuszczów nasyconych. Sardynki pstrąg i łosoś są najlepsze odmiany do jedzenia. Ryby mają białko 6g za uncję, a są również bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3. Fish łatwiej strawne niż wołowina lub wieprzowe. Głównym problemem związanym z ryb jest to, że bogata w rtęci; American Heart Association zaleca, że ​​ryby powinny być spożywane tylko dwa razy, i nie więcej niż trzy do czterech razy, za tydzień.

Orzechy

Orzechy są najlepsze przekąski, ponieważ zawierają one dobrej jakości białka i tłuszczu. Masło orzechowe, orzeszki ziemne i migdały są bogate w białko. Migdały, orzeszki ziemne zawierają 8g i 9g białka na ¼ kubka.

Twaróg

Ilość białka w twarogu różni się w zależności od marki. ¼- filiżanka twaróg zawiera około 7 g białka. Upewnij się, że sprawdzić etykietę przed zakupem twaróg. Dobrze jest kupić ser wykonany z niskiej zawartości tłuszczu lub odtłuszczonego mleka. Możesz także zrobić twaróg w domu.

Whey Protein

Białko serwatki jest doskonała do spożywania przed i po ciężkim treningu, jak organizm wchłania ją szybko. Jest najlepszym źródłem białka, ma największą wartość biologiczną. Serwatka jest bogatym źródłem aminokwasów rozgałęzionych (BCAA).

Niska zawartość tłuszczu i czekolada mleczna

Mleko jest doskonałym połączeniem białka serwatki i kazeiny. Spożywać chudego mleka jak najwięcej. Mleczna czekolada może być najlepszym po treningu napoju, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne składniki potrzebne przez organizm po ciężkim treningu. Ma dużą zawartość wody, która zapobiega odwodnieniu.

Twoja dieta powinna zawierać te pokarmów bogatych w białko, jeśli chcesz rozwijać mięśnie i budować swoje ciało.