grsail.com

Nadciśnienie i Asany

Nadciśnienie i Asany


Wiele osób cierpi na nadciśnienie, a asany wykonywane podczas jogi są dobrym sposobem, aby pomóc allieviate objawy to. Istnieją pewne konkretne asany, które są szczególnie skuteczne w pomocy w zakresie kontrolowania nadciśnienia.

Nadciśnienie

Zwie jak wysokie ciśnienie krwi, nadciśnienie stan dzielone przez wielu ludzi na całym świecie. Jeśli lekarz szuka sposobów kontroli nadciśnienia w którym oprócz tradycyjnych zabiegów, modyfikacji diety i ćwiczeń dodatkowych, takich jak spacery i joga może pomóc.

Nadciśnienie i Asany: Co mogą pomóc

Jeśli masz zgodę lekarza, do praktyki jogi, możesz zacząć się z jednymi z łatwiejszych jogi i swój sposób pracy do pełnej praktyki jogi. Dobrą wiadomością jest to, że niektóre z najbardziej podstawowych pozycji w jodze są te, które są najbardziej skuteczne w redukcji nadciśnienia tętniczego.

Słowo asany oznacza pozycjach statycznych lub postawy, które są jogi, które odbędą się na kilka minut na raz. Asany postawy w zakresie od prostych, takich jak Corpse Pose bardzo zaawansowane pozy, jak headstands lub innych odwróconych pozach.

Asany, aby obniżyć ciśnienie krwi

Wiele osób uważa, że ​​następujące asany są pomocne w obniżaniu ciśnienia krwi. Są one wymienione w kolejności trudności, począwszy najłatwiejszy.

  • Savasana lub Gnijąca Pose: Ta poza jest wykonywana przez leżąc na plecach na podłodze. Rozstaw nogi tak, że istnieje niewielka przestrzeń między nimi, i umieścić swoje ramiona po bokach w wygodnej odległości od ciała. Otwórz swoje ręce, dłonie, zamknij oczy i spróbuj się zrelaksować wszystkie mięśnie ciała. Oddychaj. Pobyt w tej pozie przez okres do 10 minut, zwracając uwagę na swój oddech.
  • Sukhasana lub Łatwy Pose: To siedzi stanowią podobną do pozycji lotosu. Usiądź w pozycji ze skrzyżowanymi nogami z nogami schowany w ramach swoich kończyn dolnych. Umieść dłonie na kolanach, dłonie. Zamknij oczy i nawiązać kontakt z podłogą przez kości ogonowej, wyobrażając sobie linię prostą od głowy w dół kręgosłupa. Spokojnie, ale zachować swój kręgosłup napięciem - nie garb się. Trzymaj pozę na kilka minut.
  • Makarasana lub Krokodyl Pose: To kolejny stanowią, że odbywa się na podłodze. Inaczej jest z Savasana się, że leżą na brzuchu zamiast plecach, z głową opartą na rękach i przedramionach. Podnosząc się lekko, uważać, aby nie obciążać dolnej części pleców. Istnieje wiele odmian tej pozie, w oparciu o swój poziom sprawności fizycznej. Zobacz obraz w górnej części tej strony do demonstracji Makarasana.
  • Przekaż Kolana: Jeśli jesteś trochę bardziej pasuje, to nadciśnienie i asan połączenie jest dobre. Istnieją rodzaje wielu terminowych zakrętach, a wszystkie są przydatne do zarządzania ciśnienie krwi. Jeden z wariantów przednim zakręcie jest stać z szeroko rozłożone nogi, stopy ustawione na wprost. Następnie, zginać do przodu od pasa. Użyj rekwizyty wspierać swoje ręce bez względu na wysokość jest wygodne zginania do przodu dla Ciebie. Nie trzymaj tę pozę tak długo, jak będzie w trzech poprzednich, zwłaszcza jeśli twoja głowa jest poniżej poziomu serca. Należy zwrócić szczególną uwagę; jeśli zaczniesz odczuwać zawroty głowy, położyć się natychmiast. Spójrz na ten przykład z szeroko nogami Forward Bend.

Dodatkową korzyścią Breath

Ćwicząc Gnijąca Pose lub inne proste jogi, to bardzo ważne, aby zwracać uwagę na swój oddech. Technika oddychania właściwa - powolny, głęboki, jak i obecnie przez nos - będzie czynić cuda za pomoc w kontroli ciśnienia krwi.

Nadciśnienie i asany mogą również wspólnie w praktyce łączenie pranajamy z asany. Pranajama to technika oddychania jogi, które można uprawiać na własną rękę, jak również. Podczas łączenia pranajamy z asan może być trudne, jeśli są ćwiczenia jogi przepływu, takie jak Vinyasa, używając pranayamę prostych pozycji jogi jest bardzo zarządzaniu, a ważne dla pełnego wykorzystania potencjału każdego stwarzają.