grsail.com

Mrożone Łopatki: po prostu rozmrozić go

Barku jest stan wynikający z zapaleniem kapsułki ramię. Powoduje to pasma tkanki (zrosty) rozwijanie pomiędzy powierzchni stawowych. Mazi stawowej, która pomaga smarowanie stawu utrzymanie go w ruchu płynnie, może również zmniejszyć, przyczyniając się tym samym do sztywności. Ból tępy lub głuchy na zewnętrznej powierzchni ramienia, że ​​pogarsza się z próbą ruchu stawu (często z ruchów, takich jak czesanie włosów, szczotkowania zębów, sięgając do portfela w tylnej kieszeni) jest cechą barku. Ból jest często również obecny w górną część ramienia. Dla niektórych ludzi, ból nasila się w nocy, czasami zakłócając normalnego wzorca snu.

Barku zazwyczaj rozwija się stopniowo, w trzech etapach. Każdy z tych etapów może trwać kilka miesięcy

Etap 1 (Pain) - Na tym etapie, ból pojawia się w większości ruchów ramieniem

Etap 2 (mrożone) - Podczas zamarzniętym scenie, stawu barkowego staje się bardziej sztywna i zakres ruchu zmniejsza zwłaszcza. Ból może się zmniejszyć.

Etap 3 (rozmrażanie) - W fazie rozmrażania, stan zaczyna się poprawiać, w wyniku czego zmniejsza ból i zwiększenia zakresu ruchów.

Od agresywnej interwencji na jak najwcześniejszym etapie barku może zapobiec progresji do w pełni rozwiniętej barku, ważne jest, aby skonsultować się z fizjoterapeutą, tak szybko jak to możliwe. Zabiegi oparte są na indywidualnych przypadkach, ale na ogół wiąże się porusza, rozciągających i wzmacniających mięśnie naramienne. Zabiegi fizjoterapeutyczne mogą pokrywać się z lekarza przepisanych leków w celu złagodzenia bólu. W skrajnych przypadkach, różne zabiegi chirurgiczne mogą być rozwiązaniem.

Po kontuzji barku, ważne jest, aby uwzględnić zakres ćwiczeń ruchowych do programu rehabilitacji (zgodnie z zaleceniami lekarza lub rehabilitanta), aby zapobiec adhezji między wspólnych struktur z rozwijających się. \, Jeśli rozwój barku podejrzewa, wczesna interwencja może pomóc spowolnić lub uniemożliwić pełni barku.

Informacje te powinny być używane tylko jako wskazówka i nie zastępuje oceny zawodowej służby zdrowia.
Tez jest zarejestrowanym fizjoterapeuta z Pinnacle Sports Centrów fizjoterapii. Aby uzyskać więcej informacji na stronie www.pinnaclephysio.com lub rozmowy (250) 762 3322.