grsail.com

Mocz Przeciek w czasie ciąży

Mocz Przeciek w czasie ciąży
Wyciek moczu w czasie ciąży jest zwykle prosta kłopot.

Żenujące problem wycieku moczu podczas ciąży jest powszechne, ale zazwyczaj znika jak leczy ciało po porodzie.

Ciąża powoduje moczu

Nawet jeśli nigdy nie miał problemów z wyciekiem pęcherza w przeszłości, może znaleźć się wycieka trochę w trzecim trymestrze ciąży. Choć może się zdarzyć, z tak prostego aktu jako przesunięcie pozycji, to jest zwykle wywołane przez:

 • Śmiech
 • Kaszel
 • Ćwiczenia
 • Kichanie
 • Podnoszenie przedmiotów

Jako dziecko i macicy rośnie, większy nacisk zostanie położony na twoich narządów wewnętrznych, w tym pęcherza. Płodu ruch, takich jak mocne kopnięcia, może również powodować pęcherza do umowy, wyciek moczu. Seks w czasie ciąży może być również przyczyną wycieków moczu. Ponieważ mięśnie są podkreślił, wycieki moczu w czasie ciąży są uważane za "wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zmiany hormonalne mogą również przyczynić się do przecieków.

Kobiety, które miały wielu ciąż i dzieci mogą znaleźć wyciek moczu zaczynają wcześniej w swoich ciąż. Może to być spowodowane rozluźnionych mięśni dna miednicy, które nigdy nie dokręcone po każdym porodzie. Poprzednie porody pochwy, duże dzieci lub łzawienie może również przyczynić się do wyciek moczu.

Radzenie sobie z szczelności moczu w czasie ciąży

Chociaż może nie uzyskać całkowitego zwolnienia z nietrzymaniem moczu, aż po urodzeniu dziecka, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uporać się z problemem.

Ćwiczenia Kegla

Ćwiczenia Kegla wzmacniają mięśnie dna miednicy. Aby zrobić Kegel, wyobraź sobie, że zatrzymywanie strumienia moczu połowie przepływu. Utrzymać ten mięsień zakontraktowaną przez kilka sekund, a następnie rozluźnij. Czy to ćwiczenie często w ciągu dnia, albo w trzech zestawach po dziesięć powtórzeń. Spróbuj zwiększyć ilość czasu, można zlecić mięśnie, jak lepiej na ćwiczenia.

Zaplanowane Wizyty łazienkowe

Zwiedzanie łazienka w regularnych odstępach czasu, lub gdy zdajesz sobie sprawę, może powstać sytuacja, że ​​może przynieść na wycieku moczu, może pomóc w zapobieganiu problemu. Na przykład, należy skorzystać z toalety przed obejrzeniem szczególnie zabawny komiks lub wykonywania. Podczas oddawania moczu, chude lekko do przodu, aby zapewnić dodatkowy nacisk na pęcherz, który pomoże pusta go całkowicie.

Wkładki absorpcyjne

Noszenie pad lub Wkładka higieniczna, która jest przeznaczona dla nietrzymania moczu może pomóc uniknąć niewygodnych mokrych plam i zapachów. Klocki te wyglądają jak pad miesiączki, ale są do pochłaniania moczu. Zapakuj dodatkowy jeden lub dwa, gdy jesteś w miejscu publicznym, aby czuć się świeżo przez cały dzień.

Poważne konsekwencje

Choć większość wycieku moczu podczas ciąży jest prosta wysiłkowe nietrzymanie moczu, może to sygnalizować poważniejsze komplikacje. Jeśli znajdziesz się wyciek moczu, ponieważ zawsze są spragnieni i częste pragnienia, aby przejść do łazienki, to może być objawem cukrzycy ciążowej. Niech lekarz wiem, więc s / on może wykonać test.

Czasami wycieki moczu może pomóc w identyfikacji innych chorób i / lub problemy związane z ciążą. Inne czasy, aby połączyć się z lekarzem w zakresie nietrzymania moczu w czasie ciąży to:

 • Przeżywa palenia lub kłucia, gdy wycieki moczu
 • Mając ochotę skorzystać z toalety lub wyciek niezwłocznie po opróżnieniu pęcherza
 • Pachnące silny, nienaturalny zapach
 • Widząc krew w moczu
 • Widząc, ciemny żółty, pomarańczowy kolor na prawie do wycieku moczu
 • Zastanawiasz się, czy rzeczywiście doświadczył swoje wody łamanie zamiast wycieku moczu

Pobyt uwodniony

Może to być chciałoby się cofać się płynów celem uniknięcia nietrzymania moczu. Kobiety są zazwyczaj zaleca się przestrzegać wytycznych diety, które doradzają ciąży picia około sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie. Odwodnienie może prowadzić do nudności, wymioty, bóle głowy, a nawet ciąży przedwczesnego porodu. Zamiast wycinania wody lub zdrowe soki, unikać znanych leki moczopędne, które Cię odwodnić. Kofeina i ciąża jest combo, których należy unikać z kilku powodów, w tym spowodowanie, aby mieć do częstszego oddawania moczu.

Nietrzymanie moczu po porodzie

Kobiety, które doświadczają wycieku moczu podczas ciąży są zwykle pozbyć się problemu w ciągu sześciu tygodni do trzech miesięcy po porodzie. Ćwiczeń Kegla regularnie może pomóc odzyskać od moczu wywołaną porodu.

Jeśli problem się utrzymuje, udać się do lekarza, aby omówić opcje zarządzania nietrzymanie moczu. National Kidney Foundation wymienia sześć metod leczenia przetrwałego nietrzymania moczu:

 1. Narkotyki
 2. Terapie zachowań
 3. Ćwiczenie
 4. Biofeedback
 5. Elektryczna stymulacja
 6. Chirurgia

Lekarz pomoże Ci zdecydować, jakie leczenie jest dla Ciebie.

,