grsail.com

Mleko czekoladowe: odzyskiwanie drinka

Pierwsze badania, które stworzył rozgłos publiczny na mleko czekoladowe w stosunku do ćwiczeń był w 2006 roku, gdy grupa dziewięciu kolarzy jechali do wyczerpania, a następnie dostarczane w wersji z mleka czekoladowego, Gatorade typu odzysku lub innego napoju w ciągu czterech-godzinnego okresu odpoczynku. Jednym z głównych powodów, że zwolennicy twierdzą, że mleko czekoladowe jest idealnym odzyskiwania napój, ponieważ zawiera białko, które napoje sportowe, takie jak Gatorade nie. To jest od dawna i powszechnie akceptowane, że mieszanka węglowodanów i białka jest niezbędne do odzyskania od intensywnych ćwiczeń w celu pomocy zminimalizować uszkodzenia mięśni i umożliwienia jednego do wykonywania dzień po dniu. Gatorade jest w zasadzie wody, węglowodanów (syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy) i niektóre elektrolity takie jak sód i potas. Badanie to wykazało, że sportowcy, którzy spożywali mleko czekoladowe lub Gatorade wykonywane na tym samym poziomie w kolejnym przejażdżkę rowerem i jak lepiej niż innym napoju odzysku (które zawierają białko) zrobił. Dlaczego badani wykorzystujące mleko czekoladowe mogli jeździć około 50% dłuższy niż w grupie z wykorzystaniem innych suplementów drinka jest nieco tajemniczości. Został teorię, że rodzaj cukru mleka czekoladowego łatwiej absorbowany.

Dwa inne następcze badania (jeden z University of Connecticut i innych z University of Texas) potwierdziły, że czekolada mleczna może być rzeczywiście skuteczne odzyskiwanie drinka. Badania te przeprowadzono na prowadnicach i rowerzystów oraz sportowców, które spożywały mleko czekoladowe wykonywana na wyższym poziomie podczas drugiego ataku wysiłku. To wystarczyło, aby nawet przykuć uwagę www.naturalnews.com które jeśli się pytania spożycie nabiału w czasie.

Białe mleko vs vs mleko czekoladowe mleko sojowe

Jeden z autorów, dr John Ivy omówione swoje ustalenia na tej stronie w komentarzach i jego wyjaśnienie, dlaczego czekolada mleczna (w tym przypadku, o niskiej zawartości tłuszczu, organiczne CM) było to lepsze niż regularne mleko jest, ponieważ zawiera więcej cukru niż w białym mleka. Zasugerował również, że białko nabiał łatwiej absorbowany niż podejmowania białko sojowe mleko czekoladowe lepszego wyboru niż mleko sojowe.

Bottom Line

Wydaje się, że moje scepticisms dotyczące mleka czekoladowego jako napój odzysku są nieuzasadnione. Badania wzbogacić ją podczas zawierająca małe próbki i w większości przypadków jest częściowo finansowany przez radę mlecznych wydaje się być dobrze zrobione, powtarzane i zakończona przez naukowców wysokiego szczebla w instytucjach dźwiękowych. Czytelnicy tutaj powinien pamiętać o kilku rzeczach:

- To nie znaczy, że mleko czekoladowe należy wymianie wody w codziennym napojem wyboru. Rodzice powinni być w szczególności monitorowanie tego z dziećmi (jak napoje dla sportowców). Czekolada mleczna nie zawiera znaczącej ilości cukru.

- Badania te zostały przeprowadzone na ludzi (zakłada się, że bardzo pasuje), którzy prowadzą trudne do zmierzenia 2 razy odzysku. Nie jest konieczne lub zalecane, aby mleko czekoladowe lub dowolny napój sportowy, jeśli robisz mniej niż powiedzieć, 45 minut intensywnych ćwiczeń aerobowych.

- Wiele osób ma trudności napoje mleczne toleruje ze względu na laktozę (cukier) lub casien treści (białka).

- Uważaj na dodatki w mleku. Niektóre są czekolada mleczna "napoje", które nie są takie same. Upewnij się, że czytać składniki

Dr Marc Nimchuk
Kelowna chiropraktyka