grsail.com

Media społecznościowe Terminologia

Media społecznościowe Terminologia


Każdy, kto jest zainteresowany Web 2.0 prawdopodobnie zauważył obecnego rozwoju nowej terminologii w mediach społecznościowych. Wiele z tych terminów są stosowane zarówno w mediach społecznościowych i portali społecznościowych.

Social Media vs Social Networking

To ciekawe, że choć ludzie używają social networking i social media zamiennie, nie są one dokładnie takie same. Social networking nie podzielić się wspólnej terminologii w mediach społecznościowych. Jednakże, istnieje niewielka różnica pomiędzy tymi dwoma możliwych formach.

Po prostu, social networking jest wylot do połączeń online z innymi osobami, podczas gdy media społecznościowe są miejscem informacji nadawczej. LinkedIn jest przykładem serwisu społecznościowego, a YouTube i Flickr są social media terenów. Problem staje się bardziej skomplikowana, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że serwisy takie jak Flickr czy YouTube mają strony komentarz, grupy i fora, co oznacza, że ​​są one włączenie sieci społecznościowych. Tymczasem serwisy społecznościowe takie jak MySpace i Facebook często używają wideo, muzyki i zdjęć, dzięki czemu są z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Aby uzyskać więcej informacji na temat tych różnic, przeczytaj ten doskonały artykuł na temat różnicy między social media i sieci społecznościowe.

Media społecznościowe Terminologia Słowniki online

Można znaleźć wiele słowników terminologicznych Web 2.0 w Internecie. Większość z nich zawiera warunki, które są stosowane zarówno w mediach społecznościowych i portali społecznościowych. Oto tylko kilka z nich.

 • A do Z Mediów Społecznych: Jest to jeden z największych list mediów społecznych i kategoriach społecznościowych.
 • 25 Social Media wytrychy: Chociaż ta strona ma mniej niż warunki w niektórych innych, to idzie się o wiele bardziej szczegółowo.

Większość Social Media Warunki Wspólnej

Chociaż istnieje wiele terminów i zwrotów używanych w świecie Web 2.0, są to najbardziej popularne:

 • Agregator: internetowe narzędzie, które zbiera i dostarcza kanały zawartości.
 • Archiwum: Strona indeksu zorganizowane, że zbiera postów na stronie internetowej z przeszłości.
 • Captcha: ciąg liter, które są stosowane, gdy ktoś próbuje odpowiedzieć na social media postu. Pisarz musi poprawnie wpisać litery przed wysłaniem wiadomości. Przepisywane został stworzony w celu zapewnienia, że ​​osoby, w porównaniu do oprogramowania, zapisuje reakcję.
 • Creative Commons License: Creative Commons License pozwala zachować prawa autorskie do swojej pracy, ale rozprowadzać swoje prace na innych portalach społecznościowych lub serwisach społecznościowych. Strona fotografia wiadomo jak Flickr ma cykl bezpłatnych zdjęć, które są dostępne do użytku na innych stronach internetowych. Należy pamiętać, że wciąż masz do podpisywania fotografa, i nie można twierdzić go jako własnej pracy.
 • Dynamiczny Treść: Treść dynamiczny to treści, które ciągle się zmienia. Filmy i animacje są przykładem dynamicznej zawartości.
 • Słowa kluczowe: Słowa kluczowe są opisowe słowa, które opisują kawałek mediów. Dobre wykorzystanie słów kluczowych ułatwia dla strony, artykułu lub wideo można znaleźć w wyszukiwarkach.
 • Fotoblog: rodzaj bloga, który pozwala użytkownikom na udostępnianie zdjęć.
 • Podcast: Podcast to program audio w skompresowanej formie, która jest raczył do słuchania w internecie.
 • RSS: RSS jest skrótem od Really Simple Syndication. Ten format oparty XML stał się preferowanym standardem syndicating treści w internecie.

W ciągu najbliższych kilku lat, jak social networking i social media stają się jeszcze bardziej popularne, nie będzie prawdopodobnie o wiele więcej nowych warunków dodane do języka mediów społecznościowych. To będzie interesujące zobaczyć, co się rozwija.