grsail.com

Ludzie i koty Udostępnianie Diseases

Ludzie i koty Udostępnianie Diseases


Jednym z częstych pytań od użytkowników, czy koty mogą dać ludzi chorób i vice versa.

Choroba gościem Pytania

Czy Kocięta powodować biegunkę u ludzi

Właśnie dostałem swoje pierwsze w historii kocięta. Ich osiem tygodni. Ponieważ dostaliśmy je w ostatnią sobotę, zarówno mój partner i ja nie miałem biegunkę. Czy może być coś wspólnego z naszych kociąt? Są one dość normalne stolce przechodząc stanowcze. Dziękuję. ~~ Julie

Ekspert Odpowiedz

Cześć, Julie,

To jest dobre pytanie. Dobrą wiadomością jest to, że choroby, które mogą upłynąć pomiędzy kotów i ludzi są zazwyczaj nic się być zbyt zaniepokojony. Jest to bardzo rzadko na infekcje, aby przejść między kotów i ludzi. To jest bardziej powszechne u osób o obniżonej odporności.

Niektóre z bardziej popularnych rzeczy jest to możliwe, aby złapać to:

  • Liszaj obrączkowy
  • Salmonella (z obsługi stołki i nie mycie rąk później)
  • Cat Scratch choroby

Więcej niż prawdopodobne, po prostu masz wirusa, który został dzieje wokół tej jesieni. Biegunka jest jednym z typowych cech obecnego wirusa. Każdy w naszym domu miał go w tym miesiącu. Jeśli jednak nadal nie czujesz się dobrze lub wystąpią jakiekolwiek inne objawy, może być najlepiej udać się do lekarza i omówić swoje obawy. Mam nadzieję, że wszystko lepiej czują się wkrótce.

~~ Lori

Koty Catching chorób ludzkich

Czy są jakieś choroby, które kot może złapać od swoich ludzi?

~~ Eric i Nibblet Wonder Kitty

Ekspert Odpowiedz

Cześć, Eric. To było naprawdę dobre pytanie, a jeden, że myślę, że wielu właścicieli zwierząt domowych zastanawiać się od czasu do czasu. Wiem, że byłem zaniepokojony dla moich własnych zwierząt, gdy nasza rodzina jest chora. Większość chorób są specyficzne gatunkowo i nie przetnie się między gatunkami, ale istnieje kilka wyjątków.

Gdy choroba jest dzielona pomiędzy zwierzętami i ludźmi, jest nazywany "Zoonozy". Kilka z nich są wspólne i może słyszeliście o nich, takie jak:

  • Cat Scratch Fever
  • Tularemia
  • Toksoplazmoza
  • Wścieklizna

W powyższych przypadkach, choroba najczęściej przechodzi z kota na człowieka przez kleszcze i pchły, ale mogą być też przesyłane za pośrednictwem zera lub przekąskę. Jeśli zastanawiasz się, czy Twój kot może złapać przeziębienie od ciebie, odpowiedź brzmi: nie. Większość wirusów są specyficzne gatunkowo. Chociaż istnieją pewne wskazania, że ​​ludzki lekki grypy mogą zakażać koty, jak zostało to udowodnione. Jeśli masz wątpliwości co do określonej choroby, zachęcam do obserwacji z wizytą do lekarza weterynarii. Możesz omówić swoje obawy z nim / nią o wszelkich chorób może lub kota mają i dowiedzieć się, czy mogą być przekazywane między wami.

~~ Lori

Czy Koty zmysł Ciąża

Moja żona jest w ciąży, a nasz kot wydaje się działać dziwne wokół niej. Czasami kot jest trochę agresywny. Czy koty wyczuwają, gdy ciążę osoby? ~~ Jerry

Ekspert Odpowiedz

Cześć Jerry,

Nie ma naukowych dowodów, że koty wyczuwają ciąży, ale wielu trenerów zwierząt i lekarzy weterynarii zgłosić to zjawisko. Prawdopodobne, zwierzę wyczuwa zmianę nastrojów w swojej żony i reaguje na które bardziej niż cokolwiek innego. Te nastroje i emocje mogą nawet nie być zauważalne dla ciebie, ale zwierzęta są często bardzo wrażliwe na nich.

Chociaż mam swoje uwagi, prosimy upewnić się, że są zmiany miot kotów dla żony w czasie ciąży, aby uniknąć jej kontrahenta toksoplazmozy.

~~ Lori

,